Make-up Institute: Místo, kde se rodí profesionální vizážisté!

Krása a móda / 17.2.2014

Sešli jsme se s Markétou Davidovich, PR Make-up Institute Prague!

Pokud jste o Make-up Institute Prague ještě neslyšeli, dovolte nám, abychom jej blíže představili. Make-up Institute Prague je přední český zprostředkovatel kurzů líčení. Specifický není jen svým přístupem k výuce samotné, ale také množstvím nabízených kurzů. Sídlo institutu se nachází v Praze v příjemné lokalitě pražských Vinohrad, nedaleko náměstí Míru.

Make-up Institute je přesně tím místem, které ti umožní splnit si svůj sen a věnovat se oboru, který v každém okamžiku přináší radost a pocit naplnění! Je to jednoduché, stačí jen pochopit, že to, čím žiješ, je tvoje práce!

Zdroj: makeupinstitute.cz

Splňte si svůj sen a staňte se vizážistou!

Podle slov Markéty Davidovich není potřeba kurzisty seznámit pouze s líčením, ačkoli právě to je hlavní náplní kurzu. Je totiž klíčové studenty komplexně vyškolit i v oblasti podnikatelského ducha, komunikace se zákazníkem a pomoci mu vyhradit směr, kterým by se měl ubírat. „V kurzech učíme, že to není jen o líčení, ale i o marketingu a o nějakém obchodním duchu. Radíme například, jak si stanovit cenu a jak vůbec na trhu fungovat, jak o sobě dát vědět a jak získat klientelu,“ dodává.

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, i make-up je velmi kreativní činnost a stát se make-up artistou na módních přehlídkách nebo tvořit extrémní make-upy (např. pro film), vyžaduje jisté nadání.

Takto vypadají praktická cvičení. Zdroj: Markéta Davidovich

Takto vypadají praktická cvičení.
Zdroj: Markéta Davidovich

Našim studentům nic nenalháváme, nepřesvědčujeme ty méně nadané, aby šli na další doplňkové kurzy, rozvíjející například extravagantní líčení, kde je nutné mít talent a smysl pro kreativitu. Když vidíme, že v nich tato kreativita není, snažíme se je navést, aby se zaměřili na líčení osobní klientely a nesnažili se proniknout do světa módního průmyslu,“ říká Markéta Davidovich.

Pro studenty středních kosmetických škol může být demotivující kantorův nezájem o vývoj módy v oblasti líčení, podotýká Davidovich. Je důležité, aby se lektor orientoval v současných trendech a sám se v tomto směru rozvíjel, jinak stěží může předávat své zkušenosti dál. V Make-up Institute Prague proto kurzisty školí špičky v oboru, které se přímo aktivně účastní rozvoje make-up artu.

Studenti se zabývají i extrémním make-upem. Zdroj: Markéta Davidovich

Studenti se zabývají i extrémním make-upem.
Zdroj: Markéta Davidovich

Základní kurz Master PRO A-Z, určený pro úplné proškolení v oblasti make-upu od A do Z, jak sám název kurzu napovídá, je zároveň kurzem finančně nejnáročnějším. Šikovnýzapálený kurzista ale svou účastí na kurzu rozhodně nijak netratí. Je-li dostatečně učenlivý, nadaný a aktivní, jeho výdaje se mu bohatě vrátí zpět. Navíc je součástí tohoto kurzu také BOOK, kterým se absolvent prezentuje, a kosmetického vybavení.

Pokud si zájemce o kurz není jistý, zda se chce líčení plně věnovat, může zvolit kurz v nižší cenové relaci, který mu poskytne výuku základního make-upu, jenž pak může rozšířit jakýmkoli dalším speciálním kurzem, ať už se zaměřením na svatební, kouřové líčení nebo extremní make-up.

Co je dobré předem vědět, přemýšlíte-li vážně o účasti na jednom z kurzů

Podmínky, které musí splňovat zájemce o kurz

Žádné podmínky mimo ukončené základní vzdělání si Make-up Institute neklade: „Jde nám o vztah potencionálního studenta k líčení. Nemá cenu, aby naše kurzy studoval člověk, který se make-upu nechce věnovat.“

Jednoduše nemá cenu, aby cokoli studoval člověk, který o danou problematiku nemá vůbec zájem. Kurzy v Make-up Institute dokonce často vyhledávají i muži, kteří se chtějí make-up naučit, a ačkoli bývají z počátku vůči ženám poněkud znevýhodnění, nakonec se z nich stávají velmi výrazní vizážisté. „Muži mají dar vidět ženu trochu jinak, než jak ji vidí jiná žena“ tvrdí Davidovich.

Pro kurz Master PRO A-Z nabízíme stipendium. Umožňujeme studium výhodnější tím, že vždy vybereme jednoho studenta na základě talentové zkoušky, kterému se rozhodneme pomoci tak, že mu odpustíme část kurzovného.

zdroj: Markéta Davidovich

O jaké kurzy je největší zájem

Největší zájem je o kurz Master PRO A-Z, největší kurz na českém trhu. Výhodou tohoto kurzu je jeho komplexnost. „Student se naučí všechny techniky líčení od denního po televizní, v ceně je navíc vybavení a portfolio. Master PRO A-Z je nicméně kurzem pro ty, kteří jsou rozhodnuti věnovat se vizážistice na 100 %,“ potvrzuje Markéta Davidovich.

Pokud ještě nejste zcela rozhodnuti, zda bude make-up a vizážistika nejen vaším koníčkem, ale také zaměstnáním, doporučuje PR Make-up Institute Prague  Markéta Davidovich nejprve absolvovat Rekvalifikační make-up kurz, který vás naučí základy v líčení. Pak se jednoduše můžete rozhodnout pokračovat Master PRO A-Z kurzem nebo nějakým z pokročilých kurzů.

Součástí studia Master PRO A-Z je i absolventův BOOK. Zdroj: Markéta Davidovich

Součástí studia Master PRO A-Z je i absolventův BOOK.
Zdroj: Markéta Davidovich

Musí mít zájemce o kurz dopředu zařízené vybavení make-up artisty?

Vzhledem k tomu, že Make-up Institute Prague ve svém zázemí disponuje vybavenými učebnami, nemusí si student na kurzy pořizovat žádné vybavení. „My mu všechno půjčíme, on si osahá různé značky a pak ho rádi vybavíme nebo mu s vybavením pomůžeme, ale co se týká vybavení, nemusí mít nic,“ ubezpečuje Markéta Davidovich.

Jak samotné kurzy probíhají?

Struktura kurzů je rozdělena do dvou částí, kdy součástí dopolední výuky je teorie a odpoledne pak nastává praktická část.

„Například studuje-li se právě svatební líčení, student se dozví, jak to vlastně na svatbách funguje, jak vše probíhá a o čem to celé je. Každé líčení je specifické a to stylem i technikou. Jinak se líčí na den, jinak na svatbu, jinak do televize. Takže tohle se kurzisté dozví dopoledne a odpoledne trénují na modelkách,“ vysvětluje Davidovich náplň kurzu.

Musí si kurzisté zařídit na každé líčení vlastní modelky?

Modelky Make-up Institute Prague zajišťuje ve spolupráci s agenturami a to zejména z důvodu focení BOOKU, který se řadí mezi základní pilíře absolventova úspěchu. Studenti ale ve vlastním zájmu trénují i na sobě navzájem.

„Kurzisté se líčí i navzájem, aby zjistili, jaké je být také v pozici líčeného. Jde o to, aby nedělali chyby, které často začátečníci dělají. Takhle si mohou navzájem vysvětlit, co je nepříjemné a co by se dalo dělat jinak, lépe. První dva tři dny tedy studenti zkouší na sobě navzájem a pak jim už půjčíme modelky,“ popisuje pestrost kurzu Markéta Davidovich.

Ani svatební líčení nemusí být nuda! zdroj: Markéta Davidovich

Ani svatební líčení nemusí být nuda!
Zdroj: Markéta Davidovich

Jak jsme se přesvědčili, Make-up Institute Prague je jednou z nejzajímavějších možných cest, jak proniknout do tajů světa make-up artulíčení.

Zaujal i vás koncept výuky a pestrá nabídka tohoto institutu?

Zdroj perexové fotografie: makeupinstitute.cz

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář