Primal Fear

Primal Fear sází s novým albem opět na sílu a melodii

Hudba / 17.2.2014

Autor:

Muzikantská zručnost, preciznost, pulsující rytmus a rockové hity. To vše čeká na novém, již desátém albu německé power metalové kapely Primal Fear.

Uběhly dva roky od alba Unbreakable a němečtí „melodici” Primal Fear dokázali, že jsou opravdu nezlomní a plní energie, a to i přes to, že existují již od roku 1998. Jako důkaz nechť slouží jejich nejnovější počin Delivering the Black. Pokud byste čekali alternativní a novátorský přístup, jste na omylu. Primal Fear si vždy razili cestu síly a melodie, a nejinak je tomu u jejich již desátého alba.

Album je v pravém slova smyslu klasické pro Primal Fear. Power metalové mantinely jsou zachovány, ale nebojí se i přitlačit na pilu. Samozřejmě občasná hudební rozmanitost je zachována. Agresivnější polohy střídají klidné a vokál se nedrží jen ve vyšších polohách. Pochvalu zaslouží skvělý zvuk a hráčská zručnost pojící se s německou precizností. I když by se mohlo někomu zdát, že po sedmnácti letech existence kapely je čas ji rozpustit, aby nevykrádala sebe sama, opak je pravdou. Jsou to sice pořád ti stejní Primal Fear, ale zároveň se nikdy neopakují. Dají se tedy očekávat silné melodie, tepající rytmus, výrazný vokál držený ve středních polohách a vynikající kytarová sóla.

Z alba bych vypíchnul tyto songy: Rebel Fashion – excelentní výkon bubeníka, When Death Comes Knocking, Alive and on Fire – klasický šlapavý hard rock čili výrazně melodický hit a refrén, který si budete prozpěvovat ve sprše, Born with Broken Heart – balada s hostující zpěvačkou Liv Kristine (Theatre of Tragedy, Leaves Eyes).

Sečteno a podrženo – album je melodické, vynikající ve svém žánru a má potenciál usadit se na vysokých příčkách metalových žebříčků. Žádný song nevyčnívá nebo nepůsobí jako rušivý element. Kompozice jsou vyvážené. Nečekejte tedy žádnou vatu nebo uměle natahování délky alba. Je to přímý tah na branku. Poslech vás bude bavit jak doma, tak i na velkém festivalu.

Zdroj perexové fotografie: thirdeyecinema

Zdroj video: YouTube

Kamil Šivák

Kamil Šivák

Zanechte komentářVaše názory

  • Dave

    Pěkně napsáno, autor se asi vyzná … 🙂