Hot dog

Pánové, chopte se nožů – pikantní hotdogy jsou to pravé pro vás

Na talíři / 19.12.2012

Toto pikantní a výtečné občerstvení zvládne hravě i ten, pro nějž je chleba s máslem vrcholem kuchařského umění.

Hotdog (nebo také hot dog) je pokrm sloužící už řadu let k rychlému občerstvení. Jeho základ tvoří párek či jiná uzenina a rohlík, popřípadě bageta. Obvykle je ochucen horčicí, kečupem a majonézou.  Dostat ho můžete jen v „základní verzi“, nebo doplněný o kolečka cibule, krouhané zelí, nakládané okurky, zeleninu a sýr. My si společně připravíme hot dogy, které sice dají maličko práce, ale uvidíte, že výsledek bude stát za to. A pokud jste doteď nevařili, určitě začnete.

[two_third]

Suroviny pro 4 osoby:

3 červené cibule, nakrájené na tenké plátky

250ml světlého piva

100g tmavého třtinového cukru

80ml balzamikového octa

2 lžíce olivového oleje

Asi 0,5kg vinné klobásy (popř. 8ks čerstvých vepřových klobás, taliánů atp.)

1 čerstvá chilli paprička, nasekaná nadrobno

8 bagetek určených k dopékání

Dijonská hořčice

Rukola

Sůl a čerstvě mletý pepř

[/two_third]

Nakrájenou cibuli dejte do menšího hrnce společně se světlým pivem, třtinovým cukrem, balzamikovým octemolejem. Přidejte 125ml vody a vše přiveďte k varu. Ztlumte plamen a za občasného míchání nechte 40 minut probublávat. Směs vám krásně zhoustne a získáte skvělou karamelizovanou cibulku. Dochuťte ji solí a pepřem. Nespotřebujete- li všechnu na hotdogy, schovejte zbytek do skleničky s víčkem. V lednici vám vydrží až měsíc a je skvělá například ke steakům z vepřové krkovice.

Vinná klobása

Klobásy rozhodně nekrájejte před tepelnou úpravou. Náplň vám vyteče. Jednotlivé porce získáte zauzlováním střívek.

Mezitím si připravte klobásy. Vinná klobása se obvykle prodává v jednom kusu. Nic neřezejte, obsah klobásy by vám vytekl. Odměřte si velikost jednotlivých porcí a v místě ukončení každé porce zatočte střívkem stejně jako když šroubujete závit. Takto pokračujte po celé délce, dokud nezískáte 8 klobásek. Z višňového piva, chilli papričky a špetky soli připravte marinádu, kterou na sporáku přiveďte k varu. Povařte 10 minut. Marináda vám krásně zhoustne. V tomto okamžiku přidejte klobásky a povařte zhruba 8 minut. Poté je přendejte do trouby pod gril a grilujte dozlatova. Pokud nemáte troubu s grilem či grilovací pánev, opečte je z každé strany na obyčejné pánvičce.

Karamelizovaná cibulka

Obětujte maličko času na nákupy a k přípravě karamelizované cibule si zkuste koupit surový třtinový cukr. Je opravdu tmavě hnědý, hodně se lepí a chutná po čokoládě a kávě. Výborně doplní sladko-slanou chuť.

[two_third align=“right“]

Věděli jste, že ač dnes si můžete hotdog dopřát na každém rohu, v dávné minulosti byl pokrmem jen pro ty nejmajetnější? Jeho historie  sahá až do 13. století, kdy byl údajně servírován při velmi slavnostních hostinách, například při královské korunovaci.

[/two_third]V troubě dopečte bagetky dle návodu, prořízněte je (pozor, nesmíte je zcela rozříznout), potřete dijónskou hořčicí a dovnitř vložte klobásky, které jste po ugrilování či upečení na pánvi rozkrájeli na jednotlivé porce. Nahoru poklaďte karamelizovanou cibulku, lehce pokapejte pivním třešňovým sirupemdozdobte lístky rukoly.

V pojídání hot dogů se pořádají soutěže po celém světě. Probíhá dokonce i mistrovství světa.  Letos jich Takeru Kobajaši v New Yorku spořádal 69 za 10 minut a vytvořil tak nový světový rekord.

Klasický hot dog

Hot dogy existují ve spoustě mutacích. Vyzkoušet můžete jak naši pivní variaci, tak třeba klasiku s jemně nastrouhanou zeleninou. Zdroj: Wikimedia commons

Tak, pánové, až budete trávit večer u piva a fotbalu, překvapte své „kumpány“ touto výbornou pochoutkou. A nebojte se, ani přítelkyně se jistě neurazí, pokud jí takovéto  hotdogy naservírujete k večeři.

Nezapomeňte se s námi podělit o své kuchařské úspěchy či neúspěchy na našem facebooku.

Zdroj fotografií: Barbora Venháčová, Generace21

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář