Vyzkoušeli jsme pro vás: kickbox aerobik

Sport / 9.2.2014

Klasický aerobik vás omrzel a chcete zkusit něco nového? Pak je tato dynamická forma aerobiku správná volba.

Kickbox aerobik je nekontaktní druh cvičení, který vychází z prvků bojového umění. Název může evokovat pocit, že jde o nějaký druh bojového sportu. Omyl, nejedná se ani o kurzy sebeobrany. Toto cvičení využívá úderů, kopů, úniků a úhybů, které jsou kombinovány s prvky všem známého aerobiku k procvičení celého těla.

Proboxujte se k lepší postavě!

Můžu vám zaručit, že si pořádně máknete, odreagujete a sestavy vám budou připadat všechno, jen ne nudné!

Stále bojujete s nedodrženým novoročním předsevzetím a chcete si vzít na paškál pár svých přebytečných kilogramů? Kickbox aerobik výrazně formuje postavu a je vhodný pro všechny, kteří chtějí zhubnout. Nesmíme zapomenout, že se pořád jedná o aerobik, a proto se tepová frekvence při tomto sportu pohybuje stále v aerobní zóně, takže spalujeme tuky.

Dostanete zabrat. Zdroj: freedigitalphotos.net

Dostanete zabrat. Zdroj: freedigitalphotos.net

Toto cvičení je velmi náročné na fyzickou kondici. Kickbox aerobik patří mezi energeticky nejnáročnější sporty, je možné jej energeticky srovnat například se spinningem. Není vhodný pro lidi, kteří mají problémy s klouby nebo srdcem a neměly by se mu věnovat ani těhotné ženy.

Je to zkrátka skvělý druh cvičení, který je navíc vhodný  pro vybití negativní energie, vyplavení stresu a agrese. Navíc se při kickbox aerobiku uvolňují endorfiny a zlepšují nám ihned náladu. A vůbec, co si budeme povídat. Zformování postavy, zlepšení naší fyzičky a taky pokles ručičky na váze zaručeně zvednou sebevědomí!

Jak taková lekce vypadá?

Na začátku každé lekce se začíná klasicky zahřátím a protažením celého těla. Následuje hlavní část, která je tvořena choreografiemi z prvků aerobiku a kickboxu. Poté se věnuje část lekce posilování a na závěr ještě lehce strečink.

Pro představu sledujte následující video:

Zkušenosti redakce 

Barbora Němečková: Já jsem to zkusila podle jednoho videa na fithall.cz a teda pro mě nic moc, nezvládám multitasking, takže nohy a ruce dohromady a ještě opakovat nějakou sestavu? Ne, to není pro mně.

Kristýna Szkanderová: Po první lekci jsem měla dojem, že vypustím duši. Bylo to opravdu velmi náročné, ale zároveň skvělé. Kamarádka, se kterou jsem se na hodiny kickbox aerobiku přihlásila, mě tenkrát chtěla asi zabít. Obě jsme si to ale náramně začaly užívat. Po každém cvičení jsem odcházela s naprosto nepopsatelným pocitem spokojenosti. Dokonalý způsob, jak si vybít zlost a odreagovat se od všeho stresu. Ve srovnání s klasickým aerobikem je to sto a jedna. V nejbližší době mám v plánu se k tomuto cvičení vrátit.

Petra Krejčířová: Zkoušela jsem to jednou na tanečním táboře. A díky sadistické trenérce si dovolím tvrdit, že naposled.

Silvi Trebatická: Před lety jsem na kickbox aerobic chodila pravidelně a moc mě to bavilo. Člověk na chvíli úplně vypnul a setřásl ze sebe každodenní starosti.

A co vy? Vyzkoušeli jste si někdy kickbox aerobik? Podělte se s námi o vaše tipy a názory.

Zdroj perexové fotografie: freedigitalphotos.net

 

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář