Představujeme TOP 5 nejlepších kopaček

Sport / 4.3.2014

Autor:

Kopačky jsou bezesporu nedílnou součástí každého fotbalisty. Zde vám představujeme TOP 5 nejoblíbenějších kopaček světových „extra tříd“.

Když porovnáme dnešní fotbal s fotbalem před čtyřiceti lety, možná by člověk ani neuvěřil, kam věděcký výzkum dokáže posunout tak jednoduchou a úžasnou hru jakou je fotbal. Dříve fotbalisté hráli v hadrových kopačkách s gumovými špunty a nikdo moc neřešil, jestli hraje v „adidaskách“ nebo v „pumách“. Všechny kopačky byly vyráběny ze stejných materiálů, jen logo bylo možná jiné.

Dnes se každá světově proslulá značka intenzivně zabývá výzkumem a každým rokem vydává do světa nové a nové kousky. S hráči se následně podepisují smlouvy o tom, v jakých kopačkách budou hrát. Čím lepší fotbalista jste, tím více se budou společnosti předhánět o to, aby právě jejich logo bylo na vaší noze. A vy budete bohatší a bohatší. Není pochyb o tom, že dnešní fotbal je plný marketingureklamy, které hýbou světovou ekonomikou, a točí se v něm astronomické peníze.

Adidas Predator

Tento druh kopaček má za sebou bohatou historii. Vznik této obuvi se datuje už do 80. let 20. století. Od této doby prošly intenzivním vývojem a dnes patří mezi nejoblíbenější. První fotbalisté, kteří poprvé upoutali těmito kopačkami, byli španělská legenda Raul či světoznámá star David Beckham. Po 30 letech vývoje se „predátorky“ velmi zmodernizovaly a hráčům napomáhají k přesnějším střelám na bránu. Alespoň to sama firma Adidas uvádí. Vyrábějí se z klokaní kůže.

Adidas Predator

Adidas Predator patří mezi nejoblíbenější obuv fotbalistů.

Adidas F50

Další druh kopaček z dílny německého sportovního giganta Adidas. Oproti Predator jsou F50 novějším produktem. Byly vytvořeny pro rychlonohé fotbalisty, kteří využijí jejich miniaturní hmotnost. Dnes je hlavním nositelem těchto unikátů Lionel Messi. Jde o velmi rychlého fotbalistu, který dokonale využije jejich lehkost a odolnost.

Messi a jeho F50

Messi a jeho lehoučké kopačky F50.

Nike Mercurial

Společnost Nike tyto kopačky vytvořila jako konkurenci pro Adidas F50. Vcelku mají podobné vlastnosti a není divu, že je využívá další výjimečný fotbalový virtuóz, Cristiano Ronaldo. Také se jedná o neuvěřitelně lehkou kopačku. Možná stojí za zmínku jejich nápaditý design, který je k dostání v zajímavých barevných kombinací.

Nike Mercurial

Nike Mercurial jako konkurence Adidas F50.

Nike Total 90

Druhá vlajková loď společnosti Nike se jmenuje Total 90. I tady si můžeme všimnout několika podobných rysů jako u Predator. Jedná se o jeden z nejstarších produktů společnosti Nike a jejich zdokonalovací proces trvá něco přes deset let. Velkým obdivovatelem této obuvi byl i český reprezentant Tomáš Rosický, který dnes hájí značku Puma. Dnes v nich hraje například Fernando Torres a donedávna i Waynne Rooney.

Nike Total 90

Nike Total 90 jako druhá vlajková loď firmy Nike.

Adidas Copa Mundial

Na závěr našeho výběru představujeme nesmrtelné legendy od značky Adidas. V těchto kopačkách hrál už Franz Beckenbauer v 70. letech, ale i dnes můžeme vidět některé hráče, kteří těmto kopačkám stále věří. Jde o fotbalový unikát, který přežil obrovskou modernizaci a konkurenci. Je bezesporu vidět, že kvalita jim rozhodně není cizí.

Adidas Copa Mundial

Legenda jménem Adidas Copa Mundial.

Na závěr jsme si pro vás připravili jednoduchou tabulku, ve které můžeme vidět ceny jednotlivých kopaček a kdo dané kopačky nosí. Věříme, že vám tato tabulka usnadní výběr a popřípadě poradí, jakým směrem jít při nákupu nových kopaček.

tabulka kopačky

Fotbalová obuv má rozhodně velký podíl na modernizaci celkové hry a v budoucnosti můžeme očekávat, že se tento trend bude ještě stupňovat. Je ale dobré si uvědomit, že dobrého fotbalistu nedělají kopačky, nýbrž fyzická zdatnost. Kopačky slouží jako pomocník k podání výkonu, ale samy od sebe za vás hrát nebudou.

Zdroj miniatury: Wikipedia Commons, J_Makk
Zdroj úvodní fotografie: Wikimedia Commons, Chong Fat

Jakub Novák

Jakub Novák

Sportovec tělem i duší. Studuji politologii, aktivně hraji golf a občas si kopnu do míče. Řídím se heslem: „Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“

Zanechte komentář