man city

PL: Citizens svrhli Arsenal, Chelsea v derby pouze remizovala

Sport / 31.1.2014

Na hranici zimního přestupového období má liga nového krále. Man City smetl Spurs a váhající Arsenal odstavil na druhou kolej.

Bez milosti. Tak by se dalo nazvat tažení Manchesteru City posledními fotbalovými týdny. V úvodním zápase našeho přehledu 23. kola nejvyšší fotbalové soutěže na ostrovech Citizens rozstříleli Spurs a sesadili tak Gunners na čele tabulky. Nekompromisní výsledek 5:1 kalí pouze zranění střelce Aguera. Vláda Manchesteru znamená konec kralování na Emirate Stadium. Arsenal sice otočil nepříznivý výsledek v Southamptonu, ale vedl pouze dvě minuty. Trefa domácího Lallany znamenala bod za remízu 2:2, a tudíž druhé místo v tabulce. V domácím zápase zaváhali také Blues. Ti vyzvali k derby sousedy z West Hamu, kteří se krčí v sestupových vodách. Svěřenci trenéra Mourinha marně bušili na bránu Kladivářů. Hosté zvolili prudce defenzivní taktiku a uspěli. Chelsea doma neskórovala a výsledkem 0:0 propásla šanci dotáhnout se k vrcholu.

Tottenham Man City 1:5

Manchester United se proti Cardiffu vytasil s novou, rekordní posilou. Juan Mata, který přestoupil z londýnské Chelsea, nastoupil v základní sestavě a aktivně posílal centry do šestnáctky. V úvodní jedenáctce se objevil i uzdravený Robin Van Persie. Velký comeback zažil také trenér hostujícího celku Ole Gunnar Solskjaer. Bývalého hráče United a hrdinu z finále Ligy mistrů 99′ proti německému Bayernu Mnichov přivítal vřele celý Old Trafford. Odjezd už ale nebyl tak veselý. Mata skutečně zlepšil hru ve středu pole a návrat kanonýra znamenal rychlé vedení domácích. Nováček se téměř na nic nezmohl a naději na vyrovnání zmařila krásná střela Younga. United zvítězili 2:0. Liverpool vyzval na Anfieldu sousední Everton a potvrdil svoji velkou formu. Po celý zápas jasně dominoval a čtyřmi góly uhájil čtvrtou pozici. Reds ovládli derby 4:0.

mcgregor red

Gólman Hullu McGregor byl v poslední minutě vyloučen za oplácení. Zdroj: youtube.com

Přestřelku viděli diváci ve Villa Parku, kam zavítal West Brom. Domácí už po devíti minutách prohrávali 0:2, ale světelná tabule po 90 minutách hlásala neuvěřitelných 4:3. Zápas bez obran lahodil oku diváka a rozhodla ho až penalta, kterou proměnil Benteke. Těsný zápas sehrála mužstva pod sestupovou hrozbou. Sunderland by se v případě vítězství dotáhl na pouhý bod ke Stoke City. A domácí tým se šance pevně chopil. Branka Johnsona ze 17. minuty se ukázala jako klíčová a poté, co hosté šli do deseti, bylo již těžké zlomit výsledek na St. Mary’s – 1:0.

Přehled končíme střetnutím Swansea s Fulhamem, Palace s Hullem a Norwiche s Newcastlem. Na Liberty Stadium se ujaly dvě střely tečované za bezmocného Stekelenburga. Shelvey i Chico měli štěstí na své straně a přinesli svému týmu výhru 2:0. Tigers podlehli venku Crystal Palace 1:0. Zajímavý zápas měl jen poněkud hořký konec, když se gólman Hullu McGregor nechal zbytečně vyloučit za oplácení. Kartami se oháněl sudí i v posledním utkání Kanárků s Newcastlem. Black Cats pouze několikrát nastřelili brankovou konstrukci a fanoušci tak kromě červených po rozmíšce Rémyho a Johnsona neviděli ani gól a tím pádem ani vítěze – 0:0.

Přestupové období je u konce. Zda ještě do půlnoci uvidíme zajímavější přestup než transfer Maty do United, ví jen manažeři u jednacích stolů. Dobrou zprávou pro český fotbal je ale přestup sparťanského brankáře Staňka do Evertonu. Příští týden se opět těšíme s Premier League.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com