Anna Slováková

Firmy vyžadující pozitivní recenzi rovnou odmítám, stojí si za svým blogerka Anna

Krása a móda / 13.2.2014

Přinášíme vám první rozhovor ze seriálu České blogerky. Dazzlicious coconut alias Anna Slováková píše blog a točí videa. Seznamte se!

ČESKÉ BLOGERKY

V internetovém světě se stávají stále populárnějšími a postupně získávají vliv také ve světě módy a krásy. O kom je řeč? O internetových blogerkách, které vám pravidelně dávají možnost nahlédnout do svých šatníků, životů, kuchyní a podobně. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém postupně představíme oblíbené české blogerky. Sledujete nějakou blogerku, o které byste si rádi přečetli v našem novém seriálu? Neváhejte, napište nám a my ji oslovíme!

Na začátek mám pro tebe takovou tradiční otázku – co tě přivedlo k myšlence založit si vlastní blog a jak je to dlouho?

Kamarádka mi jednou poslala fotku krásných nehtů, přes kterou jsem se dostala na blog Lucky z acupofstyle.com. Tak moc mě to zaujalo, že jsem neváhala a založila si vlastní blog. No a na konci dubna už tomu budou 3 roky!

Setkala ses někdy s negativní kritikou ohledně tvé činnosti? Pokud ano, jak ji snášíš?

Ano, pár kritických komentářů se objevilo na blogu i pod videi. Pokud se jedná o slušnou konstruktivní kritiku, vezmu si ji k srdci, pokud je to jen ošklivý komentář, snažím se to brát s nadhledem a většinou se u toho pěkně nasměji. Ovšem když zjistíte, že daný komentář psal někdo vám blízký, dost to zabolí. Naštěstí ta osoba už není v mém životě.

Točíš si a sestříháváš videa uveřejněná na tvém blogu sama?

Ano, nedávno jsem si pořídila lepší zrcadlovku, takže momentálně točím na Nikon D3100 a videa stříhám ve Windows Movie Makeru.

Anna Slováková

„Pokud se jedná o slušnou konstruktivní kritiku, vezmu si ji k srdci.“ Zdroj: archiv Anny Slovákové

Kolik průměrně času strávíš nad tvorbou článku a kolik nad videem?

Záleží na typu článku. Takové random fotky jsou většinou nachystané ke zveřejnění hned, jen je lehce upravuji ve Photoshopu (velikost, křivky, jas), naproti tomu recenze zaberou dost času, pokud do toho počítám testování výrobku, nafocení zajímavých fotek a následné sepsání recenze. U videí strávím času nejvíc, teď jsem natáčela 30 náhodných faktů o mně; než jsem fakta dala dohromady, zabralo to asi týden, pak jsem video musela natočit a zrovna tento typ videa je dost náročný na sestříhání, seděla jsem u toho tak 3 hodiny.

Jak navazuješ kontakt se společnostmi, které ti posílají tzv. boxy (kosmetiku apod.), a jak spolupráce s nimi funguje?

Čas od času mi přijde e-mail s nabídkou spolupráce. Většinou se jedná o jednorázové spolupráce typu „pošleme ti kosmetický produkt a ty na něj napíšeš recenzi“, setkala jsem se i s formou peněžní odměny za zveřejnění PR článku. Některé firmy vyžadují pozitivní recenzi – ty rovnou odmítám, přeci mě nebudou tlačit do něčeho takového.

Podle čeho volíš kosmetiku, kterou vyzkoušíš a pak ji prezentuješ na svém blogu?

Řekla bych, že podle ničeho. Samozřejmě mě ovlivňují recenze ostatních blogerek, na jejichž doporučení si občas nějakou kosmetiku koupím. Ale většinou prostě jdu do drogerie a koupím si to, co mi padne do oka.

Anna Slováková (Dazzlicious coconut) bydlí v Kroměříži a studuje na Masarykově univerzitě v Brně. Mezi její zájmy patří četba, jízda na kole, lyžování či bruslení. Tyto aktivity jsou však nic oproti lásce k blogování, točení videí a focení. V blogování ji podporuje její milovaný přítel, se kterým je už 4 roky.

Jaké jsou tvé nejoblíbenější blogerky? Necháváš se jimi inspirovat?

To je docela těžké, jmenovat jich jenom pár. Sleduji jich víc než 100 a inspiruji se jimi do velké míry. Dřív jsem četla různé časopisy jako JOY, Lovestar, ale jak jsem začala sledovat blogy, veškeré časopisy jsem přestala číst.

Kolik času strávíš nad řešením módy na internetu a kolik v reálu?

Módu zas tak neřeším, ráda se podívám na outfitové články mých oblíbených blogerek, ale že bych navštěvovala třeba módní peklo a vyžívala se v komentování outfitů, to ne. V reálu řeším módu většinou ráno, kdy stojím před plnou skříní oblečení a říkám si, že nemám co na sebe – to známe asi každá. Občas něco proberu s kamarádkami, ale ty se o to zas tak nezajímají.

Anna Slováková

„V reálu řeším módu většinou ráno, kdy stojím před plnou skříní oblečení a říkám si, že nemám co na sebe.“ Zdroj: archiv Anny Slovákové

V kterých obchodech nejraději nakupuješ a jaké módní značky máš nejraději?

Nejradši mám kouzlo sekáčů, když přesně nevím, co tam objevím. Jinak z klasických řetězců mám ráda New Yorker, C&A, Gate, F&F a líbí se mi i v Bershce, Pull&Bear a Stradivariu.

Chystáš se činnosti na blogu věnovat ještě dlouho?

Doufám, že ano! Podle mě je docela zajímavé sledovat, jak se vyvíjí můj styl. Blogovat jsem začala v 16, teď mi je 19 a pokud budu blogovat třeba do 25, bude pak zajímavé srovnat outfity nebo i styl psaní. Doufám, že mě to bude pořád bavit, protože třeba taková Petra LovelyHair je důkazem, že blogovat můžete i po třicítce.

Jaké máš plány do budoucna, čím by ses chtěla živit?

V první řadě chci dostudovat VŠ, doufám, že díky stážím získám kontakty v zahraničí, a následně se tam usadím. Nejradši bych se viděla ve Francii nebo v jiné francouzsky mluvící zemi. A živit se budu nejspíš prací ve sféře veřejné správy nebo třeba EU, pro to je můj obor jako dělaný.

Aničce děkujeme za poskytnutý rozhovor a přejeme hodně příznivých čtenářů jejího blogu!

Zdroj perexové fotografie: archiv Anny Slovákové

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář