Papelote diář Brik

RECENZE: Denní diář Brik od Papelote

Design / 30.1.2014

České papírnictví Papelote vytváří diáře, ve kterých papír není pouhým podkladem pro psaní. Vyzkoušeli jsme je i my, jak to dopadlo?

O značce Papelote jsem doposud neměla moc znalostí, a když jsem dostala nabídku zrecenzovat jejich denní diář Brik, řekla jsem si, proč ne! Pustila jsem se do hledání a po pár vteřinách jsem nalezla oficiální stránky tohoto nového české papírnictví. Kousky z jejich výroby vypadaly opravdu nádherně a já začala pomalu chápat, proč má stále více lidí českou značku Papelote tolik rádo.

Sortiment tohoto obchodu je až úctyhodný. Nabízí několik druhů diářů, sešity, bloky, desky, desky či dokonce penály. Vše je děláno ve veselých, avšak zároveň i decentních barvách. Novinkou jsou například také MT pásky, pomocí kterých si můžete dozdobit téměř cokoli. Jsou transparentní a k dostání v několika vzorech.

Tip Generace 21: Popusťte uzdu své fantazii – Washi pásky ozdobí cokoli!

Papír tělem i duší? Určitě ano!

Z obsáhlé nabídky internetového obchodu Papelote jsem zvolila klasický denní diář Brik, s růžovým hřbetem. Prvním milým překvapením bylo, že barva hřbetu se naprosto shoduje s barvou, která je zobrazena na webových stránkách. Ani trochu jiný odstín. Desky diáře jsou tvořené z hnědé lepenky, která celý design příjemně zjemňuje. Velmi elegantně vypadá také šitá vazba diáře a oblé rohy. Musím přiznat, že mě překvapily i rozměry diáře. Jedná se o takové menší miminko, které se vejde opravdu do každé kapsy i sebemenší kabelky. Věřím, že právě tento rozměr (9 x 13 cm) ocení každá žena, která má ráda při ruce místo na své poznámky, ale nechce nosit obrovský sešit či blok.

ObálkaCo mě mile překvapilo?

Papelote se snaží dodat šmrnc i poštovní zásilce! Z obyčejného psaní zvládnou udělat tu nejlákavější obálku, kterou se vám ani nechce otevřít. To vše díky krásné jmenovce a reklamní nálepce.

Pevná vazba i tvrdé desky

Vazba denního diáře je opravdu pevná a není třeba se tak obávat vypadávání listů. Ať za ně zataháte jakoukoli silou, jde vidět, že je vše opravdu pevně a hlavně kvalitně šito a přilepeno. Papelote zkrátka sází nejen na vzhled ale i prvotřídní kvalitu. Díky barevnému hřbetu nejsou vidět žádné nevzhledné ohyby vznikající neustálým otvíráním a zavíráním diáře. A tak i po několika zavřeních a otevřeních nebyla na diáři vidět stopa po používání. Stále jako nový, právě vyrobený.

papelote1

Sobotní nadpis stránky v diáři.

Užitečná je integrovaná záložka, díky které vždy najdete aktuální den či poznámky, které jste si zrovna založili.

Diář pro milovníky dlouhých zápisků

Při prvním otevření si nejde nevšimnout decentní úvodní stránky, která svými třemi řádky přímo napadá k podepsání se a doplnění jednoduchého motta či citátu, který můžete mít stále na očích. Je to zkrátka na vás. Dále je v diáři rozsáhlý měsíční kalendář s kolonkami na několika stránkách a dále výhledový kalendář na další roky, díky kterému si snadno můžete spočítat své volno. A to klidně v roce 2015. Každý den kromě víkendu, má v diáři jednu čistou stránku. Víkend má stránku společnou vyzdobenou jemnými puntíky. Trochu neobvyklé je umístění data a dne v dolních rozích stránky. Nahoře je naopak měsíc, číslo týdne a rok.

Na konci diáře nalezneme několik volných puntíkovaných stran, praktické měřítko o velikosti jedenácti centimetrů a krásný citát z úst Abrahama a Sancta Clara, který zdůrazňuje pocit, že diáře od firmy Papelote jsou opravdu něčím výjimečné.

papelote

Celkově diář působí velice elegantním dojmem.

Papír v diáři není čistě bílý, ale s velice jemným nádechem světloučké béžové barvy. Na papír se krásné píše, tužka po něm sama klouže a stejně tak obyčejná propiska či tenký zvýrazňovač. Nevýhodou ovšem je, že i tenká stopa tužky občas prosvítá a stejně tomu je i u propisky. Gumovat jde z tohoto papíru ovšem krásně.

Závěrečné zhodnocení

Na začátku jsem značku Papelote moc neznala, ale nyní mohu říci, že je to značka pro lidi, kteří mají rádi jednoduchost a zároveň krásueleganci. Nenajdete zde žádné okoukané kousky, co leží v nabídce každého papírnictví. Jsou to opravdu diáře, u kterých má papír duši a dá se prominout i prosvítající propiska!

Zdroj všech fotografií: Martina Baierová, Generace 21

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář