Studentka odpočívající v křesle

9 tipů na odpočinkový nábytek

Design / 11.3.2014

Naše redakce se rozhodla, že se tentokrát podívá na zoubek pohodlným interiérovým kouskům. Vybrali byste stejně jako my?

Řada lidí mají po příchodu z práce automaticky nastavený program „odpočinek“. V praxi to znamená, že jakmile si přinesou jídlo do obývacího pokoje, sednou si do svého nejoblíbenějšího a tudíž i nejpohodlnějšího křesla, začne příjemnější fáze dne. Je to pochopitelné, každý má nárok na klid a ještě když uvážíme, že venku na nás čekají jen nepříjemné prodavačky, tlačenice v MHD nebo pouliční prodejci, tak se není čemu divit. Právě proto, abyste se doma cítili nejlépe, (a o to přeci jde!) jsme si pro vás připravili přehled zajímavých a útulných relaxačních kousků!

TOP 9 odpočinkových tipů podle Generace 21

 1. Nechte se promasírovat

Masážní křeslo všichni známe, ale i tak musíte uznat, že sem patří!  Toto místo si snadno obhájí svými funkcemi; kromě samozřejmých masážních programů, které si také můžete individuálně nastavit podle masírované partie (hlava, krk, ramena,..), může mít i zabudované vytápění.  U některých také lze libovolně nastavit sklon opěradla. Prostě paráda!

2. Zavěste se

Proč říct závěsnému houpacímu křeslu ano? Zaručeně vás bude bavit! Ozvláštní váš příbytek a navíc zabere méně místa než běžné křeslo. Vyhotovení je buď ze dřevěné, či z ocelové konstrukce. Hodí se i na verandu či terasu. Jednoduše řečeno – pro relaxaci stvořený!

Žena ležící v houpací síti

Vzpomínáte na houpací sítě?
Zdroj: photl.com

3. Zatočte se dokola

Krásným designovým kouskem jsou otočná křesílka. Trh skýtá nepřeberné množství právě těchto „sedátek“. Lze najít jak nenápadná, tak i extravagantní, která upoutají na první pohled. Kombinace barev křesla může být také vodítkem pro jiné interiérové doplňky.

 4. Retru ještě neodzvonilo – ba naopak

Možná se díváte na dřevěné houpací křeslo se zdviženým obočím, ale jen si představte tu pohodu! Sedíte v křesle, přes sebe máte deku a čtete si nebo posloucháte oblíbenou muziku. To je prostě krása. Samozřejmě víme, že se nehodí do každého zařízeného interiéru, jelikož je na něm viditelný nádech starých časů. Avšak za zmínku nám přesto stojí!

Proutěné houpací křeslo na verandě.

K pohodě chybí už jen dobrá kniha!
Zdroj: pixabay.com

5. Zazářete originální pohovkou

Zvláště neobyčejným přírůstkem v designovém světě je pohovka ve tvaru ruky. Je potažená bavlnou. Na trhu se setkáte s hravými barvami, nikdy ne s černou či šedou. Ručky jsou „dělané na míru“ právě odvážným a nekonvenčním zákazníkům. Ceny začínají už na 5 000 Kč.

Ratanov křeslo Moebius

Originální ratanové dvojkřeslo Moebius.
Zdroj: freshhome.com

6. Přírodní materiál doma jen tak nikdo nemá

Zcela nový rozměr křesílkům dal belgický návrhář Gaëtan Van De Wyer. Vytvořil dvojkřeslo s názvem Moebius! Je vytvořeno z kvalitního ratanu. Výrobek má stoprocentní přírodní odstín, protože materiál není barevně upravován. Křeslo je 2 m široké a 9O cm hluboké. Dokonce je hladké, takže pohodlí je zaručeno!

 7. Sedacích bobíků není nikdy dost

Mají velkou výhodu – skladnost! Když vás omrzí, můžete ho klidně někam zastrčit. Na internetu je možné zakoupit v různých tvarech, barev a materiálech. Nejlépe se hledá pod názvem taburet, podnožka či právě zmiňovaný bobík.

Zajímavě řešené křeslo zaručeně upoutá pozornost!  Zdroj: nabytek-valmo.cz

Zajímavě řešené křeslo zaručeně upoutá pozornost!
Zdroj: nabytek-valmo.cz

8. Originalitě se meze nekladou

V moderním stylu vyvedené křesílko nás upoutalo na první pohled! Na fotografii vypadá male, ale zdání klame! Tento výrobek se může pochlubit šířkou jednoho metru. Křeslo „drží“ na nožkách ve chromovém odstínu. Je možné ho zakoupit i v černé barvě.

9. Sezení se stane vaší oblíbenou činností

Poslední místo je rezervované pro sedací vaky. Není potřeba je blíže představovat, jelikož už snad není nikdo, kdo by je neznal a nevyzkoušel.

 

Sedací vak v bílém interiéru

Stačí jen odpočívat!
Zdroj: mobilenewsblog.net

Čtěte také: Sedněte si do měkkého!

Tímto shrnutím jsme chtěli upozornit, že je opravdu nepřeberné množství odpočinkového nábytku, které patří do každého obývacího pokoje. Doufáme, že si z naší TOP desítky vyberete. Teď už je jen na vás, jak si zkrášlíte svůj domov!  Přejeme šťastnou ruku při výběru!

Zdroj: photl.com

Alena Slavíková

Alena Slavíková

Jsem velký snílek a cestovatelka prstem po mapě, která věří v lepší zítřky :)

Zanechte komentář