Vůně z druhého konce světa: tradiční maorské Hāngi

Na talíři / 3.2.2014

Stýská se vám v zimě po grilování? Postavte si na zahradě vlastní podzemní pec!

Jestli vám v zimě chybí voňavé dobroty z grilu, podzemní pec Hāngi nabízí skvělé řešení. Hāngi v jazyce původních obyvatel Nového Zélandu, odkud také pochází, označuje v první řadě způsob tepelného zpracování jídla, kdy se ingredience připravují v podzemní peci na horkých kamenech. Časem se ale označení začalo používat i pro jídlo samotné. Doba přípravy jídla trvá sice několik hodin, ale jeho chuť má naprosto nezaměnitelné kouřové aroma.

Za dávných časů

Ještě mnohem dříve, než byla tato krásná země pro zbytek světa objevena Abelem Tasmanem, Nový Zéland obýval kmen původních domorodců – Maorů. Maorští obyvatelé měli své vlastní tradiční způsoby, jak si tepelně upravit své pokrmy, stejně tak, jako specifické suroviny, ze kterých jídlo vařili.

Tyto tradice přetrvaly dodnes a nejtypičtějším způsobem pro přípravu jídla je zcela jistě Hāngi, tedy podzemní pec, která je několik desítek centimetrů hluboká a na jejíž dno se položily rozžhavené kameny, na které přišly lněné koše s masem, zeleninou a brambory. Celá pec se následně přikryla listím a hlínou. Po pár hodinách se kamení polilo vodou a jídlo pečené a připravené na kouři se ještě nechalo dojít na páře. Příprava jídla v peci trvala většinou celou noc.

Hāngi dnes

Dnes se pec přikrývá pytli od brambor. Zdroj: Petra Junková, Generace 21

V dnešních dnech Maoři připravují Hāngi modernějším způsobem, kdy se do košů dává alobal, pod kamení naskládá zapálené dřevo, pec je vyzděná či z kovu a kupu hlíny a listí nahradily vlhké pytle od brambor, které dodávají páru a zabraňují, aby se jídlo připálilo. Tento novější způsob je také mnohem rychlejší, dnes na přípravu Hāngi potřebujete asi 4 hodiny.

Pokud se vám nechce hloubit díru do země, či zrovna neoplýváte zahradou, nýbrž pouze balkonem, můžete si také koupit pojizdnou plechovou Hāngi pec. Ovšem pec je na plyn, a tak je možné, že to poznamená přípravu jídla a typické Hāngi už nebude tak úplně typické. Nicméně je pravda, že dnes nemá každá maorská rodina na Novém Zélandu na zahradě vyhloubenou pec a Hangi stále při zvláštních příležitostech jí, takže v tom asi nebude až tak velký rozdíl. Každopádně jestli to vyzkoušíte, dejte nám vědět!

To pravé do pece

V peci je možné připravit různé druhy zeleniny, masa i ryb. Zdroj: Petra Junková, Generace 21

A jaké suroviny do Hāngi vlastně patří? Jak už bylo řečeno, Maoři v peci připravují hlavně různé druhy masa, zejména jehněčí a skopové, což je také nejvíce konzumované maso na Novém Zélandu celkově. Dále klasické brambory a  sladké brambory – kumary (u nás batáty) a různou zeleninu a mořské plody. Nepochybně díky vlivu anglické kolonizace se v peci začalo připravovat i jídllo jako je nádivka, chleba a sladké dezerty, jakým je zejména pudink. Tento pudink není klasicky tekutý nebo po vychladnutí rosolovitý, jak ho známe my, ale je to hutné těsto, podobné perníku, které je díky přípravě v páře hodně vláčné, chcete-li, vlhké. Tento pudink se servíruje přelitý buď smetanou, nebo kustardem, což je teprve ten náš převlečený vanilkový pudink.

Kde najít Hāngi

Maso se peče v železných koších. Zdroj: Petra Junková, Generace 21

Kdybyste se náhodou ocitli v zemi ptáka Kiwiho, odjet pryč a neochutnat Hāngi je jako být v Japonsku a neochutnat sushi. Je sice pravda, že Hāngi je dnes především turistickým lákadlem, ale zajít si na Hāngi není až tak jednoduché, jak se může zprvu zdát. Rozhodně to nefunguje tak, že na Zélandu uděláte náběh do první restaurace, na kterou natrefít,e a poručíte si Hāngi.

Samozřejmě, že v některých se s ním setkáte, pak je to ale v turisticky hojně navštěvované lokalitě a na možnost dát si Hāngi upozorňují velké poutače před restaurací. Dnes je Hāngi podáváno hlavně jako součást maorského představení pro turisty na předem placených a rezervovaných akcích, a to zejména v lokalitách severního ostrova (např. Rotorua), který je Maory více obydlen. Druhá, vzácnější varianta, jak Hāngi ochutnat, je, že se vám dostane té cti a jste pozvání přímo od Maorů k jejich rodinnému stolu.

Nový Zéland. Zdroj: Aotearoa, (commons.)wikimedia.org

Nový Zéland (maorsky Aotearoa) je stát v jihozápadní části Tichého oceánu. Tvoří ho dva velké ostrovy, severní a jižní, a další malé ostrůvky. Nejbližší sousední stát je asi 2000 km vzdálená Austrálie. Hlavním městem této často zemětřesením zmítané země je Wellington s necelými 370 tisíci obyvateli, oficiální hlavou státu je anglická královna Alžběta II. Je to vyspělá země s vysokou životní úrovní a rozvinutým zemědělstvím, kdy na každého obyvatele připadá asi 20 hospodářských zvířat. Populární je zde zejména chov ovcí, které  jsou zdrojem proslulého jehněčího a vlny, které se vyvážejí do celého světa.

zdroj: wikipedie.cz

 

Zdroj perexové fotografie: Sarah M. Stewart, wikimedia.org

Petra Junková

Petra Junková

Ráda poznávám daleké kraje, jejich chutě, vůně a taky nové zažitky, a to nejen na talíři. Kromě vaření miluju i dobře vychlazenou desítku, filmy Tima Burtona, hudbu Marilyna Mansona, styl Dity Von Teese, všechny možné i nemožné knížky, babí léto, tetování a černý humor.

Zanechte komentář