Jessica Quirk: blogerkou na plný úvazek

Krása a móda / 25.12.2012

Jessica Quirk je americká módní bloggerka, návrhářka, stylistka a spisovatelka. Přinášíme vám rozhovor, kde se o ní dozvíte spoustu věcí!

Jessica po vysoké škole pracovala jako oděvní návrhářka v New Yorku a Hongkongu. Svůj blog WhatIWore spustila v březnu roku 2008 a od té doby každý den publikuje fotografie svých outfitů. Její blog si měsíčně otevře více než jeden milion čtenářů z celého světa. Loni vydala svou první knihu, kde vysvětluje, že není potřeba vlastnit kousky od světových návrhářů, abychom byly chic!

Co vás přivedlo k rozhodnutí založit si vlastní blog?

Blog jsem začala v březnu 2008, protože jsem chtěla vytvořit prostor pro fotky svých outfitů a pro malá vysvětlení, co mě vedlo ke zkombinování jednotlivých kusů oblečení. Byla jsem zrovna na služební cestě v zahraničí, když jsem zjistila, že tisíce lidí sdílí své názory na módu přes Flickr, a tak jsem se rozhodla, že to také zkusím. Reakce byly pozitivní, takže jsem v blogování pokračovala a dnes již bloguji pět a půl roku!

Co považujete za svůj největší úspěch?

Mám obrovské štěstí, že se mohu rozvíjet a vést What I Wore jako práci na plný úvazek. Všechny moje úspěchy ale stojí na silném poutu mezi mnou, mými čtenáři a inzerenty.

Čím jste chtěla být jako dítě?

Vždy jsem toužila po kariéře ve světě módy a také jsem čtyři roky po vystudování vysoké školy pracovala v New Yorku jako módní návrhářka. Nakonec jsem se rozhodla tuto pozici opustit, abych se mohla plně věnovat What I Wore, ale to neznamená, že mě móda nezajímá! (smích) Jsem nadšená, když jsem součástí módního průmyslu.

Jessica Quirk a její každodenní outfity.

Inspiraci hledá Jessica všude. Zdroj: archiv Jessicy Quirk

Jak vypadá váš typický den a kolik času denně strávíte prací na blogu?

Obvykle stylizuji, fotím a edituji fotografie pro příspěvek celý den. Můj manžel má na starosti focení a nejčastěji fotíme v blízkosti mého ateliéru v centru (Bloomingtonu, Indiana, USA – pozn.red.). Od 10 do 13 hodin pracuji na počítači a pak se věnuji nejrůznějším DIY projektům a podobným věcem okolo domu.

Přemýšlela jste někdy o návratu k oděvnímu návrhářství? Netoužila jste někdy po vlastní značce?

Šití a navrhování je pro mě něco, co mám opravdu ráda, ale zatím jen jako koníček. Pokud bych měla zdroje pro malou kolekci nebo řadu oblečení a tým, který by se postaral o produkci a prodej, určitě bych se nad podobnou nabídkou zamyslela. (smích)

Někdy je méně více.

I z mála lze vytvořit jedinečnou kombinaci. Zdroj: archiv Jessicy Quirk

Před dvěma lety jste se vdala. Navrhovala jste si svatební šaty sama?

Bohužel ne! Plánovala jsem svatbu a zároveň psala svou první knihu, takže mi moc času na navrhování nezbylo. I tak se mi ale podařilo najít ty pravé!

Svatební šaty a boty.

Jessičin velký den. Zdroj: archiv Jessicy Quirk

Jaký je váš nejoblíbenější kus oblečení? A jaká je vaše nejoblíbenější barva?

Můj nejoblíbenější kousek z šatníku je leopardí vintage kabát. Pokud jde o barvu, má nejoblíbenější je kaštanovo-vínovo-krvavě červená, nebo jak ji nejlépe nazvat, v kombinaci s černou a sněhově bílou.

Odkud čerpáte inspiraci?

Mám ráda opravdu vše, co má vintage nádech, takže inspiraci nejčastěji čerpám ze starých filmů. Okolo vánočních prázdnin jsem si oblíbila filmy Bílé Vánoce a Holiday Inn. Příležitostně také pročítám časopisy a sleduji spousty skvělých blogerů!

Oblíbený leopardí kabát.

Oblíbený vintage leopardí kabát. Zdroj: archiv Jessicy Quirk

Co považujete za nejdůležitější při nákupu oblečení?

Kvalita a cena jsou pro mě nejvíce důležité. Raději utratím více peněz za věc, o které vím, že ji budu nosit často a vydrží dlouho. Také mám pravidlo, že nekupuji nic, co neladí s alespoň třemi dalšími kusy z mého šatníku.

Máte nějaké sny, které byste jednou ráda přeměnila ve skutečnost? A jaké máte plány pro nejbližší budoucnost?

Nedávno jsme s manželem koupili dům, který byl postaven ve 20. letech minulého století a nemůžu se dočkat, až ho vymalujeme, začneme vybavovat a dekorovat, což budu postupně zaznamenávat na našem novém společném blogu That’s Quirky!

What I Wore kniha.

Její první kniha o stylu a módě vyšla v roce 2011. Zdroj: archiv Jessicy Quirk

Co si přejete k Vánocům?

Poslední dobou jsem se vrhla na cvičení, takže si přeji nějaké posilovací náčiní.

A na závěr – přejete si něco vzkázat našim čtenářům?

Zbožňuji mé české čtenáře! Možná se budete divit, ale po USA a Velké Británii je Česká republika místem s největší koncentracím čtenářů What I Wore!

Děkuji za rozhovor a přeji spoustu spokojených čtenářů!

Zdroj perexové fotografie: archiv Jessicy Quirk

Andrea Vytlačilová

Andrea Vytlačilová

Studentka a snad i trochu umělkyně píšící o módě a stylu. Často a velmi ráda na cestách s blokem a pastelkami v ruce.

Zanechte komentář