Inspiruje mě koloběh života kolem mě, říká rapper Beef z Atmo Music

Hudba Kultura / 30.1.2014

Rapper Kryštof Peuker alias Beef společně s producentem ODD tvoří liberecký projekt Atmo Music. Spolupracují například i s Jakubem Děkanem. Jejich nejnovější song Andělé má na Youtube přes čtyři sta tisíc zhlédnutí.

Kryštofe, kdo nebo co je to Atmo Music? To nejsi jenom ty, že?
Oficiálně jsem to já a producent OOD, ale jinak kolem sebe máme víc lidí jako je Děkys, který nás doplňuje zpěvem v refrénech, nebo také kytarista Fíďa.

Vaše dřívější songy neměly takový ohlas jako Andělé. Proč si myslíš, že tomu tak je?
Všechno má svůj čas a vývoj. Andělům jsme dali vážně hrozně moc času. ODD společně s producentem Lukášem Chromkem vytvořili asi 279 verzí. Podle mě Andělé zasahují spoustu lidí – je jim blízký text, líbí se jim Děkysův zpěvný refrén a klip tomu nejspíš také hodně dodává. V podstatě se to celé line v takovém upřímném nádechu.

Jaké jsi měl dětství?
Měl jsem rozvedené rodiče a psychicky mě deptalo přejíždění, jelikož máma s tátou byli úplně odlišní lidé. Všude byl jiný pohled na svět a názory. Bylo to jak přejíždět mezi jinými světy. Takže jsem nejvíc času trávil u babičky s dědou, kde mi bylo dokonale. Každopádně mamka mi byla hrozně blízká a je doteď. Strašně si pomáháme, můžu jí vždy cokoliv říct. Tátu tolik nevídám, ale problém spolu nemáme. Myslím, že tím, jak se moc nevídáme, jsme rádi, když se párkrát za rok sejdeme a popovídáme si.

Co ty a škola?
Mám maturitu na hotelovce a teď dělám ještě jazykovku. Ale moc tomu nedávám. Spíš se věnuju svým věcem – koncerty, muzika, texty. Rád bych časem na nějakou vysokou, ale nejspíš se teď zaměřím na muziku a věci kolem ní. Ani nevím, na jakou bych šel. Nejspíš na nějakou lehčí, jen abych byl student (smích).

Inspiruje tě někdo nebo něco v hudbě?
Celý koloběh života kolem mě. Nejvíc ze sebe vypisuji depky.

960042_10200997311201039_1873158373_n

Rapper Beef z Atmo Music. Zdroj: Archiv Kryštofa Peukera

Kdy vyjde nová deska Atmo Music?
Vypadá to na březen. Bude se jmenovat Andělé X Démoni a nebude nijak veselá.

Budeš teď s někým spolupracovat do budoucna?
Nejspíš budu mít feat (ze zkratky featuring – spoluúčinkující, pozn. redakce) na nové desce Paulieho Garanta, kterou dělá s rapperem Kennym. Pak ještě jeden feat pro kluky ze Slovenska. Naše největší spolupráce však proběhla s Ivou Frühlingovou na jedné písničce na naší nadcházející desku.

Co pro tebe znamená Paulie Garant?
Vyrůstal jsem na skupině BPM, takže Paulieho v podstatě poslouchám už šíleně dlouho. Jinak to, co dělá teď, mě dost baví a v současné chvíli je nejspíš mým nejoblíbenějším československým interpretem. Přijde mi, že svou tvorbu neuvěřitelně posouvá – jak hudebně, tak klipově.

Říkal jsi, že jste spolupracovali s Ivou Frühlingovou. Jaké to bylo?
Byla to taková chvilka, že jsem to sotva zaregistroval a už byl konec. S ODD a naším managerem Liborem z toho však máme skvělý pocit.

Plánujete teď točit nějaký videoklip?
Ano. Příští týden začínáme točit klip na poslední singl před deskou s názvem Polety.

Ozývají se vám lidé ohledně spolupráce?
Občas někdo napíše, že by rád feat nebo ODDýho beaty, ale já na to teď moc času nemám. Nebo spíš se teď chci zaměřit hlavně na naše věci – například dodělat desku.

Jaká nejbližší akce vás čeká teď?
V Praze v klubu Radlická 125. Je to úplně nový klub předělaný z nějakého úplného humplu, takže jsem zvědavý a těším se.

Zůstáváte po koncertu na akci nebo jedete hned domů?
Jak kdy. Záleží, jestli je klub daleko nebo blízko. Když je daleko, tak se vyspíme a jedem ráno. Pořádně začneme jezdit až teď, takže bych vlastně zatím jen kecal a předbíhal.

Myslíš, že je o tebe teď větší zájem?
Já to fakt nějak zatím nevnímám, ale když mi to dojde a vidím třeba, že lidi lajkují FB, tak mám radost. Je super dělat něco a vidět odezvu.

Kde bys chtěl být za deset let?
Chtěl bych dělat něco kolem muziky a klipů. Ideálně bych se chtěl naučit pořádně točit a stříhat klipy. To se mi šíleně líbí. A pokud by to pořád šlo, tak určitě dělat i hudbu.

Zdroj perexové fotografie: archiv Atmo Music

Zdroj videa: Youtube

 

Nicol Prosová

Nicol Prosová

Zanechte komentářVaše názory

  • Steal

    Atmo music forever! :))

  • Jitka

    Miluju Atmo music! 🙂 poslouchám každý den 🙂 <3 nejlepší na světě!! :'))