barclays_trophy

PL: Eto’o hattrickem sestřelil United, Liverpool zaváhal s Aston Villou

Sport / 22.1.2014

Vítězný Mourinho, zklamaný Moyes. Příběh vykreslující takřka celou první polovinu BPL stvrdil duel na Stamford Bridge.

Šlágr 22. kola měl tedy očekávaný průběh. Chelsea, která je postavením v tabulce i hrou dlouhohodobě na koni, v domácím prostředí rozhodla takřka do přestávky. Útočník Eto’o se poprvé výrazněji blýskl v modrých barvách – dvěma brankami poslal domácí tým do trháku. Když ještě po přestávce přidal svůj třetí gól, akcie Manchesteru šly rychle dolů. Svěřenci trenéra Moyese dokázali poté už jen korigovat stav brankou Hernandéze a zakončit prohraný duel dvěma nebezpečnými zákroky. Za jeden z nich viděl obránce Vidič v nastavení červenou kartu. Chelsea je po výhře 3:1 stále třetí, United jsou sedmí.

Norwich Hull City 1:0

Na Anfieldu Liverpool přivítal Aston Villu. Doposud suverénní domácí museli poprvé v sezóně dohánět ztrátu po brankách Weimanna a Bentekeho. Po přestávce probuzení Reds dokázali dvakrát skórovat v rychlém časovém sledu. Na 2:2 vyrovnával v 53. minutě z penalty Gerrard po kontroverzním pádu Suaréze. Uruguayský útočník si chytře naběhl do rukou brankáže Guzana a rozdmýchal další diskuze o samovolných pádech v šestnátce. Villa uhrála na Anfieldu remízu 2:2. Hráči Swansea chtěli napravit mizerné výsledky posledních kol v těžkém utkání proti Spurs. Hosté z Londýna naopak mohli spoléhat na dobrou formu pod novým trenérem. Ze začátku to však vypadalo, že to budou domácí z Liberty Stadium, kteří budou diktovat tempo hry. Agilní Bony Wilfried vedl útok a nejvíce zahrozil nastřeleným břevnem. Spurs ale ustáli úvodní tlak a hlavně zásluhou Adebayora zvítězili 3:1.

West Ham pokračuje v propadu tabulkou. Tým ohrožený sestupem nestačil na Upton Parku Newcastlu a prohrál 1:3. Svěřenci trenéra Pardewa nedali Kladivářům šanci a za 33 minut zápasu rozhodli. Domácí korigovali před přestávkou stav na rozdíl jediné branky, ale to bylo z jejich strany vše. Newcastle pečetil výsledek v nastavení. Velmi vyrovnaný byl duel Norwiche s Hullem. Kanárci rozhodli zápas s nováčkem až v posledních minutách a po trefě Bennetta zvítězili 1:0.

etoo

Samuel Eto’o zazářil ve šlágru kola. Zdroj: youtube.com

Citizens zvládli zápas s Cardiffem a dále nahánějí vedoucí Arsenal. Střeleckou formu potvrdil favorit z Manchesteru čtyřmi brankami do sítě nováčka. Etihad Stadium tleskal výhře 4:2. Jediný nováček, který v 22. kole uspěl, byl Crystal Palace. V domácím zápase porazil Stoke City a bodově utekl sestupovým pozicím. Takové štěstí neměl Fulham. Londýnský tým měl ale o hodně těžší utkání, když narazil na půlmistra z Emirate Stadium. Arsenal bez Tomáše Rosického, který chyběl díky zlomenému nosu, upevnil svou první pozici a před 60 tisíci fanoušky porazil své londýnské sousedy po brankách Cazorli 2:0.

Přehled končíme dvěma nerozhodnými výsledky. Čelůstkův Sunderland doma remizoval se Southamptonem 2:2. Dvoubrankovou ztrátu dohnal brankami Boriniho a Johnsona. V pondělní dohrávce se smírně rozešli West Brom a Everton. Ztráta týmu z Liverpoolu na vedoucí čtyřku ale zůstává jednobodová díky remíze jejich slavnějšího souseda z Anfieldu.

České reprezentanty navštívil v Anglii nový trenér Vrba. Klíčoví hráči projevili chuť reprezentovat, tak nás snad i na mezinárodní úrovni čekají lepší časy. Za týden se opět těšíme z Premier League.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com