Extraliga 13/14

Vítkovická hvězda stoupá, Kometa zapadá a nejjasněji září Sparta

Sport / 24.1.2014

Autor:

Do konce základní části Extraligy zbývá dvanáct kol a situace na postupových místech se mění ze dne na den. Jen vítězství Sparty už je téměř jisté.

Vítkovice na vzestupu, Zlín bojuje tvrdě

Hokejisté Vítkovice Steel mají v posledních kolech výbornou formu. Předvedli šňůru šesti vítězství v řadě, což je posunulo až na čtvrté místo v tabulce. V posledním, čtyřicátém kole pak narazili na Plzeň, která je jen o příčku výš. Ve velmi napínavém duelu rozhodovaly až samostatné nájezdy. V těch se trefil pouze Martin Straka a Plzeň tak ukončila sérii vítkovických vítězství. Oba týmy mají ale slušný bodový náskok a je zde předpoklad, že do play-off postoupí.

extraliga 13/14

Hráčům Zlína pomohla tvrdá hra u branky soupeře. Zdroj: hokej.zlin.cz, autor Jiří Zaňát

To se nedá s jistotou říci o PSG Zlín, které má ale jistě ambice zopakovat loňskou účast ve finále. Aktuálně ale Zlín prohrál čtyři zápasy v řadě a s mírnou bodovou ztrátou se drží těsně pod hranicí přímého postupu. Vzhledem k tomu i oslavám 85 let založení klubu, chtěli Zlínští proti Litvínovu vyhrát. Ačkoliv předvedený výkon určitě nepatřil k nejlepším, proti soupeři oslabenému nemocemi nakonec uválčili hubené vítězství 2:1.

Kometa se trápí, Energie vstává z popela

Hráči brněnské Komety se v novém roce souží. Z šesti zápasů odešli s pěti prohrami a v žebříčku se tak propadli až na páté místo. Pro udržení v postupové zóně s minimálními bodovými rozdíly mezi týmy potřebují zlepšit svůj výkon a zaznamenat vítězství. To se jim v posledním kole nepodařilo, když narazili na Pardubice. Ty na tom byly podobně – série čtyř proher. V souboji dvou vyrovnaných týmů se špatnou formou pak vyšly Pardubice lépe a na domácím ledě vybojovaly vítězství 3:2.

extraliga 13/14

Piráti vyšli proti kvalitní hře Energie na prázdno. Zdroj: hokejkv.cz, autor Jan Čech

To zcela opačný trend má tým Energie. Ačkoliv jsou Karlovy Vary stále mimo zónu pro postup alespoň do předkola play-off, bodů mají dostatek na to, aby se do ní dostaly. Krom toho se jim v poslední době daří. V předchozím kole zdolaly již zmiňovanou Kometu a v posledním se postavily beznadějně poslednímu Chomutovu. Utkání rozhodl už brzký gól, hned po 17 vteřinách skóroval Pohl. Piráti pak nepředvedli nijak oslnivý výkon a nakonec podlehli 1:2.

Ani prohra ve šlágru kola Spartu nesrazí

Rozjetý vlak jménem Sparta Praha dorazil ve čtyřicátém kole na led Hradce Králové, který je na druhé příčce žebříčku. Kvalitně hrající defenzivu domácích pokořil ve 12. minutě Klimek, Hradečtí ale odpověděli v druhé třetině. Na každé straně pak padly ještě dvě branky a zápas tak šel do samostatných nájezdů. V nich rozhodl o vítězství Hradce Kudrna. I přes bodovou ztrátu vede Sparta pohodlně tabulku základní části s rozdílem 16 bodů před druhým Mountfieldem.

Zdroj perexové fotografie: hc-kometa.cz, autor Michal Eger

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář