Z ghetta blog je pořád trochu jiný než typické food blogy, říká Veronika

Na talíři / 21.1.2014

Přinášíme vám rozhovor s Veronikou, která stojí za blogem Z ghetta blog, kde najdete vše o pečení a trochu i o vaření.

DSCN2181 – kopieBlondýnka Veronika je třiadvacetiletá milovnice jídla. Má vystudovanou žurnalistiku a dále studuje psychologii a učí angličtinu. Jejím snem je mít malou kavárnu nebo firmu zajišťující svatební catering. A nebo, jak píše na svém blogu Z ghetta blog, oboje.

Rádi vás upozorňujeme na dobré food blogy, kde můžete najít inspiraci a skvělé recepty. Veronika, která vede Z ghetta blog, tu určitě nemohla chybět. A to nejen pro to, že sdílím její oblibu puntíkatých šatů.

Kdy přišel první impuls založit si blog? A věděla jste rovnou, že bude hlavně o pečení?

Psaní mě bavilo vždycky, i proto jsem si pak na vysoké škole kromě psychologie vybrala i žurnalistiku. Nápad na první blog přišel, když jsem byla na Erasmu v Norsku a chtěla jsem se především se svými kamarády a rodinou podělit o to, jak se mi daří, abych to nemusela vypisovat každému zvlášť do mailu. Když jsem se pak vrátila domů, čas od času mě napadala různá témata na články, ale nechtělo se mi je dávat na blog s názvem Life in Norway a příslušnou grafikou. Tak jsem se rozhodla založit blog nový – tedy nynější Z ghetta blog. Napřed na něm bylo všechno, co mě napadlo, ale poměrně rychle mě napadalo hlavně to jídlo a nakonec se z něj stal foodblog, i když občas ještě napíšu něco mimo svět jídla. Tím, že ale nepíšu čistě jen recepty, ale i rozhovory a reportáže, tak je Z ghetta blog pořád trochu jiný než typické food blogy.

Kde hledáte inspiraci a recepty, které chcete zkusit?

Nejvíce na internetu, jako asi většina foodblogerů. Častěji asi na zahraničních stránkách, ale ty české rozhodně nezavrhuji, jen na nich tolikrát neobjevím něco nového. Inspiraci na vlastní recepty pak beru hlavně ve svých chutích. Když máte základní recept, můžete ho pak modifikovat dle libosti a pokaždé dospět k něčemu jiném.

DSCN2121

Bleskový dotazník

čaj x káva

čaj

jablko x pomeranč

jablko

snídaně x večeře

snídaně

kino x divadlo

divadlo

cheesecake x panna cotta

cheesecake

Na svém blogu máte svůj bakelist a v něm i české klasiky jako svíčková či karlovarský knedlík. Je pro vás  vaření záliba stejně jako pečení?

Vaření je pro mě záliba velká, ne však tolik jako pečení. Vařím sice ráda, ale u trouby mi to jde o něco víc, i proto asi nejradši připravuji i běžná jídla v troubě.  Svíčkovou tam mám ale hlavně proto, že si myslím, že by měl každý zvládat jídla typická pro jeho zemi, i když je třeba uvaří jen párkrát do roka.

Která kuchařka je úplně nová ve vaší sbírce? Nebo po které toužíte?

Musím se přiznat, že nejsem úplně kuchařkový typ. Mám jich sice relativně dost, odebírám i různé gastronomické časopisy, ale mám je spíše jako takový relax na čtení. Baví mě číst postupy receptů a dívat se na fotky jídla, mnohdy si i říkám, že něco konečně vyzkouším, ale většinou stejně zase sáhnu po nějakém receptu, co najdu na internetu. Nejnověji mám ale kuchařku z Chefparade, kterou jsem dostala na setkání food blogerů a doufám, že z ní konečně něco vyzkouším.

Vzpomínáte na první formu na pečení a co jste v ní upekla?

Tak to byla určitě bábovka. Myslím, že s ní začínalo hodně pekařů.

Komu nejraději pečete?

Komukoliv jinému, než sobě! Sice mi všechno, co napeču, chutná, ale kromě toho, že ráda nakupuju formičky na pečení, tak jako skoro každá holka nepohrdnu ani oblečením. Kdybych měla sníst všechno, co napeču, tak už budu muset chodit do specializovaných prodejen. Nejraději peču rodině a kamarádům k narozeninám, svátkům, na různé oslavy, příležitost se vždycky najde.

Bez jaké suroviny bych se při pečení neobešla?

Moji pravidelní čtenáři by to asi zvládli odpovědět i za mě – vanilkový extrakt. Používám ho skoro do všeho, miluji jeho vůni a teď mám doma litr domácího, tak mám snad na delší dobu vystaráno.

Ve svém království.

 Kolik druhů cukroví jste pekla letos na Vánoce?

Asi vás to překvapí, ale já sama jsem pekla jenom jeden! Cukroví je spíše mámina parketa, já vždycky peču akorát perníčky a zbytek pečeme všichni dohromady, nebo si práci rozdělíme mezi sebe. Nijak to ale nepřeháníme, letos jsme měli jen osm druhů. Abych pravdu řekla, pečení cukroví mě moc nebaví, já radši ty cupcaky.

Čokoládové cupcaky

Těsto:

lklk50 g kakaa
240 ml vařící vody
90 g polohrubé mouky
85 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
špetka soli
113 g másla pokojové teploty
200 g cukr krystal
2 velká vejce pokojové teploty
2 lžičky vanilkového extraktu
Krém:
120 g kvalitní čokolády (nad 70 procent kakaa)
150 g másla pokojové teploty
160 g cukr moučka
2 lžičky vanilkového extraktu
Postup:

Předehřejeme troubu na 190 stupňů. Rozmícháme kakao ve vroucí vodě a necháme zchladnout zpět na pokojovou teplotu. Mezitím v míse si zatím rozmícháme obě mouky, prášek do pečiva a sůl.

Změklé máslo nakrájené na kostičky vyšleháme v mixéru do pěny, přidáme cukr a šleháme další minutu až dvě. Přidáme postupně vajíčka a vanilkový extrakt. Až bude rovnoměrně zapracován v těstě, přidáme směs sypkých ingrediencí a na nižších otáčkách šleháme jen do té doby, než se spojí se zbytkem.

Nakonec přidáme zchladlé rozmíchané kakao s vodou a dáme do mixéru šlehat na nejvyšší otáčky asi dvě minuty.

Formičky naplníme asi do dvou třetin. Dáme do spodní části trouby a pečeme asi 15-18 minut. Hotové jsou, když zkusíte špejlový trik a když na povrchu po zmáčknutí lehce pruží. Po upečení nechte vychladnout ideálně alespoň hodinu.

Krém:

Rozpustíme ve vodní lázni čokoládu a necháme asi 15 minut vychladnout. Mezitím rozšleháme změklé máslo, přidáme moučkový cukr, ovoníme vanilkovým extraktem a nakonec přilijeme vychladlou čokoládu. Tu napřed lehce vmícháme do zbytku a potom na 3 minuty šleháme na nejvyšší otáčky, až je poleva krásně lesklá, světlejší než původně a dostatečně tuhá. Krém vrstvíme pomocí zdobicího sáčku.

Na co se nejvíc těšíte v letošním roce?

Na léto, až budu mít po zkouškách, jako ostatně každý rok. Budu moct bez výčitek trávit celé dny u trouby, strávím měsíc v mé oblíbené Anglii a pak kdo ví, snad se konečně podívám i někam do Asie.

Zdroj fotografií: archiv Veroniky a zghettablog.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář