Znáte ModCloth?

Krása a móda / 18.1.2014

Za velkou louží, právě před deseti lety, se začal psát jeden dokonale romantický a snový příběh. Příběh o módě!

Ptáte se, zda to má být úvod do červené knihovny? S přiznáním, že možná jde o poněkud přeslazený začátek článku, je ale naše odpověď záporná, neboť pravým záměrem je představit vám dobře prosperující e-shop Susan Gregg Koger a jejího manžela Erica.

ModCloth si pro své návštěvníky připravil opravdu příjemné prostředí. zdroj: modcloth.com

ModCloth si pro své návštěvníky připravil opravdu příjemné prostředí.
Zdroj: modcloth.com

Od začátku

  • ModCloth byl založen v roce 2002, kdy bylo Ericovi 18Susan pouhých 17 let
  • během několika let se počet zaměstnanců vyšplhal ze tří na stovky
  • své kanceláře ModCloth rozšířil do Pittsburgu, LASan Francisca

Společnost ModCloth založili ruku v ruce SusanEric, kteří oba tou dobou studovali střední školu. Susan již tehdy milovala vintage módu a ve volném čase shromažďovala kousky, které v bazarech zkrátka nemohla nechat. Jelikož se její šatník postupně plnil i věcmi, které jí neseděly, a proto je nemohla cele využít, dostala skvělý nápad, jak se o svou skříň podělit s ostatními milovnicemi módy. Byl to nápad vytvořit jakýsi outlet se svou oblíbenou módou. V této chvíli přichází na scénu ModCloth Eric, který v roce 2002 vytvořil webovou stránku, pomocí níž si měla Susan tento sen uskutečnit.

Když pak v roce 2006 oba absolvovali na Carnegie Mellon University, rozhodli se fungování ModCloth povýšit z koníčku na skutečné podnikání. Rozšířili tedy nabídku o další oblečení a doplňky od nezávislých návrhářů inspirovaných historickou módou.

Všechen nabízený sortiment je inspirován, dnes již historickou, módou. zdroj: modcloth.com

Všechen nabízený sortiment je inspirován dnes již historickou módou.
Zdroj: modcloth.com

Spolupráce s bloggerkami!

Pro ModCloth je spolupráce s módními bloggerkami prioritou, jelikož podle Susan je osobní styl pro módu všeho druhu velmi hodnotný.

ModCloth „své“ bloggerky zákazníkům pravidelně představuje a dokonce jim poskytuje zdarma některé z nabízených kousků, které pak bloggerky uplatní ve svém šatníku a poskytnou tak zákaznicím inspiraci.

Nakupujte s chutí!

ModCloth se snaží zákazníkům nabídnout zábavnou a přátelskou atmosféru. Příjemné prostředí nejen e-shopu, ale také blogu vás zaujme na první pohled.

Velmi cennou součástí e-shopu je galerie každého jednotlivého produktu, do které mohou zákaznice vkládat fotografie, a tím přinášet inspiraci ostatním.

Mnoho z nabízených kousků můžete díky funkci galerie a komentářů vidět v jiném světle, prostředí a také na postavě! zdroj: modcloth.com

Mnohé z nabízených kousků můžete díky funkci galerie a komentářů vidět v jiném světle, prostředí a také na postavě!
Zdroj: modcloth.com

Pod galerií každého produktu navíc naleznete komentáře, jejichž součástí mohou být míry přispěvatelky, velikost košíčku podprsenky, konfekční velikost zakoupeného produktu, známkování (sedí-li kousek dobře, je-li kvalitně zhotoven atd.), a nakonec i místo pro vložení doplňujícího textu, případně fotografie.

Díky tomuto „doplňku“ je pak riziko, že by zákaznice takříkajíc kupovala zajíce v pytli, téměř minimální.

Zdá se, že server modcloth.com posouvá nakupování módy přes internet o něco dál a za to můžeme být jedině rády.

Líbí se i vám ModCloth?

Zdroj perexové fotografie: modcloth.com a Zuzana Marková, Generace 21

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář