prem

PL: Anglická liga má za sebou polovinu zápasů, půlmistrem je Arsenal

Sport / 11.1.2014

Autor:

Nejvyšší fotbalová soutěž na ostrovech načala svou druhou etapu. Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího za uplynulé 19. a 20. kolo.

Pokud by se Premier League hrála bez odvetných zápasů, trofej by v tuto chvíli nad hlavou zvedali hráči londýnského Arsenalu. Ti potvrdili dominantní postavení i v posledních dvou kolech, když dokázali nejprve zvítězit na hřišti Newcastlu 1:0 a dále doma porazit Cardiff brankami v posledních minutách 2:0. Úplně jiný příběh zažívají svěřenci trenéra Moyese. United, kteří stáli po minulé sezóně na stupni vítězů, zažívají nejhorší půlsezónu v historii. V 19. kole si poradili s kanárky z Norwiche, ale v domácím zápase se Spurs opět potvrdili nevyrovnanost výkonů a podlehli 1:2. Old Trafford se z nedobytné tvrze změnil v zámeček se vstupem zdarma. Citizens stíhají vedoucí Gunners. Manchester má pouze bodovou ztrátu a nezaváhal ani na Nový rok. Výhrou nad Crystal Palace a Swansea – i přes skvělý výkon ex-sparťana Wilfrieda na Liberty stadium – ukázal odhodlání bojovat o titul i nadále.

Aston Villa Swansea 1:1
Cardiff Sunderland 2:2
Chelsea Liverpool 2:1
Everton Southampton 2:1
Hull City Fulham 6:0
Manchester City Crystal Palace 1:0
Newcastle Arsenal 0:1
Norwich Manchester U. 0:1
Tottenham Stoke City 3:0
West Ham West Bromwich 3:3

Liverpool se skvělou první polovinou soutěže vrátil do hry o titul ve velkém stylu. Hlavně díky ostrostřelci Suarézovi, který svými výkony přepisuje v Reds tabulky a statistiky. Uruguayského snipera nejprve zbrzdila Chelsea, která dokázala na Stamford Bridge uspět, ale proti Hullu už to bylo znovu ve starých kolejích. Liverpoolský „Louie“ pojistil nad nováčkem výhru 2:0 a i díky němu jsou fotbalisté z města Beatles na čtvrté pozici. Londýnská Chelsea si musí velmi pochvalovat návrat starého kormidelníka. Mourinho drží Blues na třetím místě, jen dva body za vedoucím Arsenalem. Kromě důležité výhry nad Liverpoolem k tomu pomohly i tři body ze Southamptonu.

wenger

Arséne Wenger může být spokojen s výkony svého Arsenalu. Zdroj: Youtube.com

Změnila se i situace na sestupových pozicích. Sunderland sice po výměně trenéra zabral a dokázal vyhrát velké zápasy, stále se ale krčí na poslední příčce tabulky. I proto, že záchranářský duel s Cardiffem skončil remízou 2:2, která bodově nic nerozřešila. Velký pokrok v posledních týdnech zažil Fulham, který i přes hrozivý debakl s Hullem (6:0) stoupá vzhůru k vyšším příčkám. Ze sestupových pozic však zdaleka zachráněn není. 

Arsenal Cardiff 2:0
Crystal Palace Norwich 1:1
Fulham West Ham 2:1
Liverpool Hull City 2:0
Manchester U. Tottenham 1:2
Southampton Chelsea 0:3
Stoke City Everton 1:1
Sunderland Aston Villa 0:1
Swansea Manchester City 2:3
West Bromwich Newcastle 1:0

V ohrožení jsou i West Ham, Crystal Palace a zmiňovaný Cardiff. Jediný z nováčků, který se dokázal prosadit do vyšších pater, je Hull, který okupuje desátou pozici.

Karty jsou rozdány. Začínají odvety, které  během následujících 18 kol určí, kdo bude mistrem a kdo bude muset soutěž opustit. Kdo si zahraje Ligu mistrů a Evropskou ligu. Rok 2014 je naplněn fotbalem – a nejen anglickým. Po finiši Premier League čeká fanoušky opravdový svátek – Mistrovství světa v Brazílii. Přejeme tedy naplňující fotbalový rok a po dalším kole se těšíme s pravidelnou dávkou anglické kopané.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com

Tomáš Fiala

Tomáš Fiala

Student novinařiny se zájmem o sport, divadlo a kulturu obecně. Nadšenec do filmů a TV sérií. Řídí se heslem "Na všem negativním hledej pozitivum" i když jde do tuhého.

Zanechte komentář