Na kávu v Brně? Jedině do Podnebi!

Na talíři / 15.1.2014

Pokud stále hledáte kavárnu v Brně, kde si příjemně posedíte a ochutnáte nejrůznější domácí i exotické pochoutky, ale přitom nechcete sahat hluboko do kapsy, tak je kavárna Podnebi přesně pro vás!

V Brně najdete nespočet vyhlášených kaváren, jako jsou Savoy, Aida nebo Pellini, avšak mě se tyto vždycky zdály trochu moc nóbl. Nedávno jsem ale dostala tip na malou kavárnu přímo pod Špilberkem, která se od té doby stala mojí nejoblíbenější.

 Kavárnu Podnebi najdete v ulici Údolní 5 v centru Brna, asi tři minuty chůze od ulice Česká. Ať už si chcete dát sraz s kamarády, nebo se jen učit na nějakém klidném místě, tento podnik vám nabízí vše, co potřebujete.

Interiér kavárny Podnebi Zdroj: www.podnebi.cz

Interiér kavárny Podnebi
Zdroj: www.podnebi.cz

Cafe Podnebi

Údolní 5, 602 00 Brno

podnebi@podnebi.cz, www.podnebi.cz

www.facebook.com/cafe.podnebi

Rezervace: +420 542 211 372

Otevírací doba

Po – Pá: 8:00 – 24:00
So – Ne: 9:00 – 24:00

Prostor kavárny není velký, zato velice útulný. Místnost je rozdělená na dvě části – kuřáckou a nekuřáckou, což je velmi příjemné obzvlášť pro ty, kterým kouř z cigaret vadí. V letních měsících se pak nabízí posezení venku na dvorku, který je obklopený zdí a špilberskými zahradami, a tak můžete na chvíli uniknout nekonečnému ruchu města.

Co mě na Podnebi opravdu baví, je nepřeberné množství různých zajímavých druhů nápojů. Najdete tu klasickou kávu na všechny způsoby, kterou ocení jistě i protřelý znalec kávy, několik druhů sypaného i drceného čaje (doporučuji jasmínový), neobvyklé příchutě horké čokolády (např. jogurtová), ale i obyčejné ovocné nápoje či colu.

Venkovní letní posezení Zdroj: www.podnebi.cz

Venkovní letní posezení
Zdroj: www.podnebi.cz

Můžete si ale dopřát i něco exotičtějšího např. ovocné koktejly, horké mléko s medem nebo třeba Chaipur (ledový exotický nápoj se směsí indického koření masala). Z alkoholických nápojů si můžete dát vše od vína nebo piva až po silnější lihoviny. Pro odvážné jsou tu opět speciality, za zkoušku stojí třeba svařená dětská výživa s vodkou.

Co se týče jídla, nabízí se vám zdravé, lehké a chutné menu od snídaně až po večeře. Kavárna připravuje denní meníčka, kde je na výběr z polévky a několika druhů lehčích hlavních jídel (kuřecí maso, omelety a různé zeleninové směsi). Kromě toho si můžete objednat i snídaňové menu (výborné jsou cereálie nebo miska čerstvého ovoce), saláty, panini, toasty, sladké i slané palačinky a různé sladké dezerty. Jako přílohu nebo jen tak k zakousnutí doporučuji brazilské PAO – bezlepkové sýrové bochánky.

Ideální místo na vychutnání dobré kávy Zdroj: www.podnebi.cz

Ideální místo na vychutnání dobré kávy
Zdroj: www.podnebi.cz

Ceny jídla i pití jsou studentsky příznivé, káva se pohybuje okolo třiceti korun, jídlo i meníčka koupíte většinou do stovky. Obsluha je velmi příjemná, nestojí za vámi každé dvě minuty, zároveň ale vycítí, když něco potřebujete. Mnoho lidí v dnešní době také ocení i bezplatné wi-fi připojení.

 Tuhle brněnskou kavárnu bych mohla jen doporučit, hodí se jak na schůzku s přáteli, tak na pracovní oběd nebo i romantické posezení ve dvou. Pokud vás zaujala, neváhejte a přijďte vyzkoušet některou z jejích vynikajících specialit a věřte mi, že nebudete litovat!

Zdroj fotografií: www.podnebi.cz

Veronika Dvořáková

Veronika Dvořáková

Studentka, která (samozřejmě kromě studování) miluje psaní, relaxování a dobré jídlo, nejlíp všechno dohromady! Ráda vařím pro ostatní a pro radost, nikdy nedodržuji recept, takže moje výtvory jsou často dost originální...

Zanechte komentář