Abychom byli zdraví, musíme se vymanit z chaosu, tvrdí peruánský indián Inti

Krása a móda / 9.1.2014

Co byste měli udělat pro své zdraví?

Připravili jsme pro vás článek, který vznikl na základě rozhovoru s peruánským indiánem Intim a v němž vám poradíme, jak zlepšit své zdraví i duševní pohodu.

1472361_10152126256537813_223758174_nInti je peruánský indián pocházející z kmene Chavin. S přáteli, které sám nazývá svou rodinou, jezdí po světě a vykonává své poslání. Reprezentuje svou kulturu a šíří moudrost svých předků. Jeho úkolem je být jakýmsi poslem, který pomáhá uzdravovat lidi a učí je, jak se navrátit zpět k sobě samým. K tomu využívá nejrůznějších prostředků – pracuje s elementy, energiemi, s rostlinami, ale i se zvuky.

Zdroj fotografie: Intiho archiv

Jaký je váš život? Jste spokojeni? Myslím doopravdy spokojeni? Do jaké míry skutečně prožíváte každý okamžik a každý den? Mnoho z nás sice žije úspěšné životy, přesto nám ke štěstí pořád něco chybí. Jsme zaplaveni spoustou starostí, úkolů a myšlenek, které nás zahlcují a stahují k zemi. Ztrácíme kontakt s přítomností, a místo toho buď žijeme minulostí anebo neustále přemýšlíme nad budoucností. Důsledkem toho je, že náš život je jeden velký chaos. A tento pocit není jen zdánlivý, protože lidstvo se momentálně v chaosu skutečně nachází. Chaos tu ale nebyl vždy, byly i doby, kdy lidé žili v harmonii. A právě teď přichází okamžik, kdy se k harmonii můžeme opět navrátit.

Návrat k přírodě

Intiho kultura vychází z několika principů. Základem jsou čtyři elementy, matka Zeměotec Slunce. Elementy reprezentují kruh života na planetě a životní energii všech bytostí na zemi. Matka Země pak značí ženský prvek, stejně tak jako Slunce ten mužský. Se Zemí je tedy spojen veškerý vznik, zrození, ale například i uzdravení. Slunce naopak reprezentuje zplození, růst a ochranu. A právě nalezení rovnováhy mezi všemi elementy v sobě samém je začátek zdraví.

Slunce je prvek reprezentující ochranu a růst. Zdroj: photorack.net

Slunce je prvek reprezentující ochranu a růst. Zdroj: photorack.net

Pokud chceme najít cestu k sobě samému, je potřeba, abychom se nejprve navrátili ke své vlastní kultuře. V tomto ohledu nehraje význam, jakého jsme náboženství nebo odkud přicházíme, důležité je obrátit se zpět ke svým předkům a k rodině, protože tam se skrývá naše pravá podstata. Pokud člověk ztratí respekt ke svým nejbližším, k sobě samému a ke svému životu, nastává zmíněný chaos. Naším úkolem je zjistit, proč jsme tady a jaká je naše životní cesta. Ale nejsme v tom sami, všichni na zemi jsme jako jedna velká rodina, která by měla žít v harmonii a měla si pomáhat.

Čas změn

Abychom nalezli cestu zpět ke zdraví, je důležité uskutečnit ve svém životě změny. Jedná se o změny ve stravování, vzdělávání, myšlení, ale i v chování k přírodě. Momentálně v čase chaosu naše planeta trpí těžbou a znečištěním, které pochází od nás, od lidí. Je tedy třeba, aby se nejdříve uzdravil člověk, změnil své návyky, a tím se uzdraví i příroda. Co se týče stravování, tam bychom se měli více soustředit na to, co pochází z přírody, a znovu hledat napojení. Zkrátka bychom měli přemýšlet nad tím, co jíme a proč to jíme. Dříve si člověk jídlo vypěstoval či ulovil sám, kdežto dnes lidé nakoupí jídlo v supermarketech a postrádají k potravě úctu a většinou nad celým procesem ani nepřemýšlí. Nicméně nestravujeme se jen ústy, nýbrž i nosem, ušima, očima, rukama, nohama a sexuálními orgány. Pokud chceme být zdraví, je nutné, aby všechny tyto smysly byly v rovnováze.

Pravý okamžik

Jestliže se skutečně chcete vymanit z chaosu, tak věřte, že teď je ta správná doba. Podle astrologického hlediska nastala doba, kdy se má lidstvo probouzet. Většina z nás žije příliš stereotypně a život nám utíká mezi prsty. Zapomínáme nad věcmi meditovat, poslouchat své srdce, svůj vnitřní hlas. Nesprávně jíme, svůj volný čas trávíme povrchní zábavou a neuvědomujeme si důležité hodnoty života. Jsme pohlceni v chaosu. Proto je třeba změnit způsob myšlení a přístup k životu. Je třeba se probudit, naslouchat svému srdci, rozjímat předtím, než něco uděláme, a za své chování a činy přijmout zodpovědnost. Přičemž by tyto věci měly být pro nás naprosto přirozené.

Najděte cestu k sobě samým! Zdroj: photl.com

Najděte cestu k sobě samým! Zdroj: photl.com

Pokud se má lidstvo dostat z chaosu, je důležité, aby každý nejprve začal sám u sebe. Každý by se měl zastavit, uvědomit si plně sebe sama a hledat svou životní cestu. Když se nám toto podaří a každý z nás se budeme chovat v souladu s našimi hodnotami, tak budoucnost lidstva bude velmi zajímavá a zřejmě taková, jakou si ji spousta z nás vysnila. Naší přirozeností totiž není žít v chaosu, naše přirozenost je harmonie. Člověk se proto musí uzdravit, aby chaos mohl skončit. Záleží jen na nás, jak se v tuto chvíli rozhodneme.

A jak jste se rozhodli vy?

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentářVaše názory

  • zelená káva green coffee

    Svatá pravda 🙂