Alkohol

Už nikdy nebudu pít!

Na talíři / 11.1.2014

Také jste si toto předsevzetí museli po bujarých novoročních oslavách dát? Představujeme tipy, které vám pomohou v případě, že se jeho dodržení příliš nepovede.

Jistě máte ještě v živé paměti silvestrovskou noc, hlavně ráno poté. U nás v redakci tomu není jinak. Pojďme se tedy kocovině společně podívat na zoubek.

Šílený bolehlav a žaludek na vodě. No řekněte, kdo si tím alespoň jednou v životě neprošel? A kdyby jen jednou. Ti, kteří mají méně odolný organismus, prožívají poalkoholová muka po každé, byť sebemenší, oslavě.  S našimi radami však určitě najdete způsob, jak s nepříjemnými pocity pořádně zatočit.

SNÍDANĚ

Anglická snídaně

Vydatná snídaně dokáže zázraky.
Zdroj: Wikimedia commons

Pokud je kocovina mírná a cítíte, že při pohledu na jídlo nepoběžíte ihned vstříc záchodové míse, neváhejte připravit si pořádně vydatnou snídani ve stylu English breakfast. Jídlo na sebe dokáže navázat zbytky alkoholu, doplní tolik chybějící cukry a zrychlý metabolismus, což výrazně přispívá k rychlejší regeneraci.

V případě mírné kocoviny můžete také vyzkoušet radu: „čím ses zkazil, tím se naprav“. Vypijte malé množství alkoholu, který jste popíjeli i během party. Tj. deci vína, malou skleničku piva, 0,2cl tvrdého alkoholu. Tělo prochází lehkými abstinenčními příznaky. Pomocí alkoholu můžete dosáhnout jakési rovnováhy a zklidnění. Bude se vám mnohem lépe fungovat. Pozor! Opravdu tady ale mluvíme jen o malém množství.

Posnídat můžete také toast s medem. Vědci z britské Královské chemické společnosti přišli na to, že fruktóza obsažená v medu pomáhá tělu odbourat alkohol. Doktor John Emsley uvedl, že za kocovinou stojí přeměna alkoholu v těle na toxický acetaldehyd. Fruktóza obsažená v medu dokáže tuto látku dále proměnit v kyselinu octovou, a tím našemu tělu znatelně ulevit.

VODA

[one_fourth]

Voda

Zdroj. Photl.com

[/one_fourth]

Organismus je po alkoholové náloži pořádně dehydrovaný. Vlivem dehydratace se roztažené cévy prudce stáhnou a výsledkem je nepříjemná, otupující bolest hlavy. Zapomeňte na tolik doporučovanou silnou kávu. Ta ještě více rozdráždí už tak dost zoufalý žaludek. Co je ale horší – kofein v ní obsažený prohlubuje dehydrataci. V tuto chvíli je potřeba tělu dodat dostatečné množství tekutin. Ihned po probuzení pijte (klidně po malých dávkách) dostatečné množství obyčejné vody. Později můžete k pitnému režimu přidat i minerálku, ta nahradí úbytek minerálů.

SILNÝ VÝVAR

Vývar se zeleninou

Polévku si připravte den předem nebo poproste nějakou dobrou duši, aby vám ji uvařila. Váš žaludek vám bude vděčný.
Zdroj: Barbora Venháčová, Generace 21

Podrážděnému žaludku udělá nejlépe poctivý a silný vývar. Pokud jdete na plánovanou akci, zahrňte do svých příprav i výrobu poctivé polévky. V případech největší nouze ale zabere i bujón z kostky. Ten si však připravte více koncentrovaný, tedy z menšího množství vody než je uvedeno v postupu přípravy.

SMOOTHIE

[one_fourth]

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace 21

[/one_fourth]

Jakmile se vám žaludek zase uklidní, dopřejte si vydatnou porci energie, vlákniny a vitamínů v podobě zeleninového smoothie. Jeho příprava je snadná. Zeleninu rozmixujte v mixéru (popř. využijte tyčový mixér) společně s kostkami ledu, vzniklý koktej zalijte minerálkou, dosolte, dopepřete a přidejte citronovou či limetovou šťávou dle své chuti. Nakonec ještě jednou krátce promixujte a vše vypijte. Vyzkoušet můžete salátovou okurku s mátou a citronem či mrkev s červenou řepou. Fantazii se meze nekladou. Pokud víte, že zeleninový koktejl nedokážete pozřít, vyrobte si sladkou ovocnou variantu, poslouží stejně dobře jako zeleninová.

BYLINKY

Vsaďte na čerstvý mátový čaj, který výrazně uklidňuje zažívání. Vaše játra uvítají odvar z řebříčku, který podporuje jejich činnost. Heřmánkový čaj zase přispívá k celkové očistě organismu.

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace 21

Co ještě pomůže?

Sprcha

I když máte pocit, že se za žádnou cenu nezvládnete zvednout z postele, pokuste se o pořádnou ranní sprchu. A ne jen tak ledajakou. Dopřejte si nejprve teplý proud, který ale po chvíli nahraďte vlažným, až dojdete k osvěžení v podobě studeného proudu. Celý postup opakujte 2x – 3x a věřte, že tato sprcha vás zaručeně probere.

Procházka 

Vybičujte se k pořádné procházce. Pohyb a čerstvý vzduch okysličí vaši krev, ta následně mozkové buňky a organismus se nevídaně vzpruží.

Sex

Ano, čtete správně! Endorfin uvolňovaný během milování působí jako analgetikum. Dokáže tedy např. zmírnit bolesti hlavy.

LÉKY

Vyzkoušeli byste?

Na internetu člověk najde spoustu zaručených rad.

Ta, která nás velmi zaujala nás, zní: „Ocet naředíme do mírně kysela, zneutralizujeme jedlou sodou a vypijeme. Pak chvilku počkáme, pojistíme to silnou kávou a…„, umřeme, chce se nám v redakci dodat. Upřímně, k vyzkoušení tohoto tipu nám scházela odvaha.

Pokud naprosto selže domácí přírodní léčba a vy prostě potřebujete fungovat, nezbývá než sáhnout po farmaceutických pomocnících. Prověřenými léky na kocovinu jsou acylpyrin a paralen – ideálně ve své šumivé formě. Stoprocentně vás vzpruží dvě tablety rozpuštěné v 1/2l  vody. Nic nepokazíte ani vitaminovými doplňky. V pohotovosti mějte tablety vitaminu B, C a hořčíku. Skvělé a osvědčené jsou také šumivé multivitaminové přípravky, které podrážděný žaludek snáší velmi dobře.

Mimo výše popsané prostředky v lékárně seženete spoustu produktů určených přímo na zmírnění příznaků kocoviny.

Sečteno a podtrženo, na kocovinu každému zabírá něco jiného, co je ale nad slunce jasné je, že pro své tělo uděláte nejlépe, pokud k takovému stavu vůbec nedojdete. Pijte proto alkohol vždy v rozumné míře a před večírkem se nezapomeňte pořádně najíst. Po návratu domů, ještě než půjdete spát, vypijte alespoň půl litru vody a ráno se vstáváním rozhodně nechvátejte.

Jak bojujete proti úporné kocovině vy? Co se osvědčilo a naopak? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích.

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář