Žena je pro mě nadpozemská bytost, říká blogerka Lu

Krása a móda / 27.12.2012

Autor:

Představujeme vám ženu krev a mléko, která ví, jak upoutat pozornost, i když nemá míry modelky.

Lucie Dolejší je vizážistka, která vlastní blog Svět módy XL.  U Lu na blogu najdeme články o vlasové i dekorativní kosmetice, recenze na produkty, ale především je z jejích videí a fotek cítit sebevědomí a sexappeal. Je to krásná žena a moc dobře to ví.

Můžete se, prosím, představit čtenářům v několika větách?

Ahoj, jmenuju se Lucie a jsem, jak už známo, profi vizážistka. Ale především jsem holka milující život, cestování, kulturu, zvířata, hudbu, zpěv, tanec, kosmetiku, líčení, focení a tvoření všeho druhu. Doufám, že si můžu ještě říkat „holka“, když je mi 37. 🙂

Můj blog je o všem, co miluji a o všem, co se týká módy, kosmetiky, recenzí kosmetických produktů a především pak českých holek XL. Tedy o tom, že i holky s větším číslem oblečení chtějí a umí být krásné, sexy, sebevědomé a sebejisté.

Lu ví, co jí sluší! Zdroj: svetmodyxl.blogspot.cz

Lu ví, co jí sluší! Zdroj: svetmodyxl.blogspot.cz

Co vás k blogování přivedlo?

K blogování a následně točení videí mě přivedla jednoduchá myšlenka. Já jsem sama baculka a jsem jí zatraceně ráda. Jsem pyšná na svoje tvary a mám je ráda. Mám sebe samu ráda. A to je ta nejdůležitější předpoklad, aby byl člověk sám se sebou spokojený a byl zdravě sebevědomý.

Zjistila jsem, že na našem trhu je ohromná díra v propagování krásy českých XL žen a tu jsem se jala vyplnit. Všichni kolem řeší jen kosmetiku, recenze, módu atd., ale něco konkrétního pro baculky? O ničem nevím.

Vím, že si možná proti sobě postavím mnoho lidí, ale já prostě neshledávám žádnou krásu ve velikosti 32, 34, 36… Pro mě jsou to leckdy chodící beztvará ramínka na oblečení. Ano, každý máme parametr krásy někde jinde. Jenže já ho nevidím ani ve velikosti oblečení. Žena je pro mě téměř nadpozemská bytost, rodí nový život, vychovává děti, hlídá teplo rodinného krbu. Je matkou, je milenkou, je přítelkyní, kuchařkou, uklízečkou, učitelkou, chůvou, řidičkou, má asi tisíc rolí. Ale kdy má čas být sama sebou? Prostě ženou?

Já miluji být ženou a užívám si každý den všech těch krásných věciček, které máme k dispozici a muži jsou o ně ochuzeni. Každopádně jsem si řekla, že je na čase si udělat soukromý blog. Takový, kde budu sama za sebe. Za ženu, za baculku, ne za vizážistku.

Baví vás práce vizážistky? A co obnáší?

Jestli něco skutečně miluju, pak je to moje práce. Je mi vášní, motivací, inspirací, láskou, je to můj hnací motor.  Je to můj důkaz o tom, že člověk může a má dělat to, co má rád. Ano, někdy si člověk musí počkat. Ale věřte, že to čekání se vyplatí. Musíte do toho vložit celé své srdce, úsilí a energii, ale jak se říká, všechno jde, když se chce. A v neposlední řadě je dobré mít po svém boku chápajícího partnera. A já mám vedle sebe toho nejlepšího. A i na něj jsem si musela počkat.

Práce vizážistky v mém případě obnáší různé typy kompletních poradenství pro muže i ženy. A to můžou být několikahodinová poradenství nebo i poradenství celodenní, spojené s nákupy pro klientku. Dále pak líčení na různé příležitosti, speciální líčení na focení, tedy fotomakeup, styling na focení včetně účesu, dále barvová typologie, kurzy líčení, makeup party u klientek doma, firemní poradenství atd.

Lu má ráda doplňky. Zdroj: FB Svět módy XL

Lu má ráda doplňky. Zdroj: FB Svět módy XL

Jste žena „krev a mléko“, setkala jste se někdy s negativní reakcí na vaše tvary?

Tak to je záludná otázka. Nevím, jak konkrétně je to myšleno. Určitě je mnoho lidí (nejlépe s tou velikostí XS), kteří si o mých tvarech myslí své. A asi to nic úžasného nebude. A proč ne, mají právo na to myslet si cokoli.

Ale nikdy se mi nestalo, že by mi do očí někdo řekl, že se mu nelíbí moje tvary nebo tak něco. Myslím, že se oblékám dostatečně vkusně, abych nikomu nemusela dávat důvod. Ale každý má prostě na řadu věcí jiný názor. U mužů se mi nestalo nikdy, že by nějaká negativní odezva nastala, ba naopak. V tomto směru se kolem mě muži vždy točili a nebudu zastírat, že se mi to moc líbilo a líbí dodnes. Ale jak už jsem řekla, nemyslím, že je to dáno konkrétně postavou, spíš tím, že jsem prostě sebejistá a nějak zřejmě na lidi působím.

Na blogu máte i články o tom, co mají baculky nosit. Přemýšlela jste někdy o e-shopu? Nebo dokonce o navrhování?

Tak tady musím konstatovat, že několikrát. Já měla dva velké sny. Bytovou architekturu a návrhářství. Moc jsem to chtěla i studovat, ale rozhodla jsem se jít jinou cestou. Z domova jsem odešla úderem 18tých narozenin a nebyla to zrovna procházka růžovým sadem. Ale díky tomu jsem dnes tam, kde jsem. K architektuře se hodlám ještě dostat a oblečení jsem si navrhovala dříve a zase budu. Ale chvilku to asi potrvá. E-shop jsem dokonce měla, ale ne s oblečením, ale se svými výrobky. Ale neměla jsem na to čas a ani doba nebyla dobrá, dnes tvoří kdekdo.

Každopádně si zahrávám do budoucna s myšlenkou outletu nebo i secondhandu pro ženy s většími velikostmi a to hlavně nějaké originální kousky. Ale těch plánů já mám do budoucna tolik, že bych potřebovala žít tak deset životů.

Myslíte, že narazíte na konkurenci?

Nevím, zda tu hovoříme o konkurenci mojí profese (té mám spoustu a nevadí mi to a je mnoho, mnoho lepších, než jsem já) a nebo konkurence, co se týká blogu a videí. A ani to mi nevadí a nevím, proč by mělo. Vše dělám ve svém volném čase, na svoje náklady, dávám zdarma mnoho ze svého letitého know how… Takže, říkáte konkurence? Ráda, sem s ní!  Moc ráda se budu inspirovat, nebo i učit u někoho jiného.

Jak stíháte články a videa? Máte to nějak naplánované?

Jelikož mám tři děti a mnoho zájmů, stíhám to dost špatně, ale jak je asi vidět, stíhám. 🙂 Naplánované to nemám nikdy, pokud neříkáme plánům pár hodin nebo den. Ale to si spíše řeknu „asi bych mohla natočit toto“. Jinak neplánuju nic. Teď jen plánuju pár recenzí, které jsem lidem slíbila a ty samozřejmě udělám. Předepsané ani předtočené nic nemám, řekla bych až, že to nesnáším. Pro mě je přirozenější dělat věci „z oleje načisto“ .

"Pod stromeček chci kosmetiku a štětce," říká Lucie.

„Pod stromeček chci kosmetiku a štětce,“ říká Lucie.

Blíží se nám Vánoce. Copak jste si přála pod stromeček?

To bych asi nebyla já, kdybych si nepřála kosmetiku a štětce. A pak jsem si od Ježíška přála novou kameru, se kterou by se mi snáze dělalo. No, uvidíme, jak jsem byla hodná!

Nakupujete dárky před Vánoci, a nebo na poslední chvíli?

Na poslední chvíli dárky nekupuju, spíše dokupuju. Mám hodně velkou rodinu, takže obdarovávám dohromady zpravidla minimálně 21 lidí. A jelikož skoro nikdo nemá jen jeden dárek, ale víc, je vám asi jasné, že je to celkem honička. Ještě, že existuje ten internet.

Co byste vzkázala našim čtenářům?

Čtenářům vzkazuji, ať si užijí nádherné svátky i čas předvánoční. Ať se mají rádi takoví, jací jsou. A pokud se rádi nemají, ať udělají něco proto, aby se rádi měli. Když umíte milovat sami sebe, mohou vás pak milovat i jiní.

Ženám baculkám vzkazuji, ať pohlíží na své tělo s láskou, krásou a respektem, mnoho vám přece vaše tělíčko dalo a zaslouží si být milováno.

Mužům vzkazuji, ať milují své ženy takové, jaké jsou a dají jim najevo, že jsou krásné. Vy možná taky nemáte místo břicha pekáč buchet a nejste dokonalí. A my vás i tak bezmezně ctíme, rodíme vaše děti, a přesto, nebo spíše právě proto, vás milujeme.

A co říkáte na Lu vy? Nám se moc líbí!

Zdroj perexové fotografie: FB Svět módy XL

Aneta Heková

Zanechte komentářVaše názory

 • Eliška Marková

  Super článek o úžasné dámě. 🙂

 • olga čížková

  sympatická a fantastické,mluvíš mě z duše,kde se dá koupit ten krajkový klobouk,jsem ulítlá na vše o čem mluvíš.mocinky moc děkuji!!!!!!

 • Judith

  Všem těm ženám, které se nechávají uchlácholit názory, že v tlouštce je nějaká skrytá krása, vzkazuji: bojujte s vlastní nepohodlností, sportujte a hýbejte se, i když to někdy bolí. Místo víkendů strávených v obchodech hledáním modelů, které skryjí vaše nedostatky, vyrazte na výlet do přírody, na kolo, na lyže… A hlavně proboha nerezignujte!
  České ženy byly pověstné svojí krásou, dnes potkáte v ulicích téměř výhradně jen „baculky“ a ve třídách našich škol sedí generace obézních dětí, která se jednoduše neumí hýbat!
  Názory, že bychom se s tím měli smířit a hledat za tím něco pozitivního, jsou škodlivé, protože jsou nezdravé! Zejména pro ženy, které vychovávají děti a měly by je vést k aktivnímu trávení volného času.

 • Petra Pacálová

  Krásný podvečer paní Judith. Musím si dovolit reagovat na váš příspěvek, který mě trochu pobavil a o to víc rozhořčil. Je krásné, že víte, že hubnout se má sportem, ale víte také o tom, že některé zdravotní problémy ono super skvělé hubnutí bohužel nedovolí? Mám 49 kg, krásná váha, nesportuji!!! Má sestra má vel. XL, sportuje od svých čtyř let, plave, závodně lyžuje, zdravě se stravuje, ale nehubne. Má nemocnou štítnou žlázu, měla by tedy podle vás nevycházet z domu a módu přenechat raději vám? Aby nepohoršovala matky s dětmi? A co teprve vlastní děti, ty by si asi také pořizovat neměla, když nemá velikost XS? Chápu, že jste chtěla naznačit, že se dámy nemají smiřovat…ale nemohl by spíš takový článek být pro ženy, které ač bojují, tak svou psychiku podpořit potřebují, i kdyby jen módou a líčením. A co si budeme povídat, ne každý chlap je hrr na rachotící kost a kůži, kde není za co chytit. A pokud vás tak iritují ženy vel. XL, nevycházejte raději ven vy a je nechte žít jejich život.

 • Judith

  Milá Petro,

  jinou odpověď jsem ani nečekala. Jenže ženy se zdravotními problémy jsou jen drobným zlomkem mezi boubelkami… Zpevňujte tělo, i když máte 49 kg! Chodím teď v zimě, když je nedostatek sněhu, 3 x týdně do fitka. Nechci nabrat svaly, jen zpevnit rosol a hlavně bojovat s vlastní leností a pohodlností. Odcházím zpocená a plná endorfinů. Vřele doporučuji! Krásný a hlavně aktivní víkend, milé dámy XL.

 • Štěpánka

  Dobrý večer pí.Judith-málokdy na něco reaguji,ale tohle mě nenechává chladnou.Celý svůj život je mi 35.let jsem měla krásné tělo,ideální váhu kdekdo by mi mohl závidět.Nebudu se zde rozepisovat,o svím životě,co vše se mi stalo a nestalo.
  Ale podstoupila jsem IVF,a věřte ,že kdo si to neskusil na vlastní kůži,tohle nemůže nikdy zhodnotit,a už vůbec ne posoudit- hormonálně jsem se stimulovala-né ze své dobré vůle,ale proto že jsem musela-a tím pádem jsem začala přibývat na váze-ale víc otom nebudu psát-ale co jsem títo příspěvkem chtěla říct-ano nemám idelální míry ale mám krásného,šikovného a hlavně po tom všem zdravého syna-a jsem SAKRA pyšná na svou velikost 40- a né je na tu-jsem pyšná a hrdá na svého budoucího manžela že,mi dal tak úžasného dítě,kus sebe-nás-MILUJI HO HLAVNĚ ZA TO,JAKÁ JSEM KDYŽ JE SE MNOU ON,MILUJE MĚ TAKOVOU jaká jsem at jsem rozespalá,smutná,veselá,zarýmovaná a já nevím co ještě všechno.
  A věřte mi milá paní že když si já i se svou výškou 155 cm,a konfeční velikostí 40. obleču šaty,až na zem-co se samozřejmně malým ženám nedopuručeje-nestydím za svůj zadek ani za svá prsa-naopak jsem na ně hrdá-a řídím se heslem NAŠÍ BÁJEČNÉ LU-když jsem sama se sebou spokojená,a miluji své tělo a já ho SAKRA MILUJU-tohle tělo totiž odnosilo tři zdravé děti porozené cířaským řezem,jsem na něj hrdá a pyšná,a když se vedle mě projde mamina stejně stará,vychrtlá na kost, bledá-žádný sexepeel,unavená,bez štávyhvně že svou vel.drží na 36-ne-li 34,žádné ženské křivky-JÁ SE MOHU JEN V HLOUBI DUŠI USMÁT-a nakonec známé heslo-VŠEM HOLKÁM,KTERÉ PLÁČOU PRO SVOJE POSTAVY-DRAHÉ,NEZAPOMÍNEJTE NA TO,ŽE OPRAVDOVÍ MUŽI JDOU PO KŘIVKÁCH,JEN PSI JDOU PO KOSTECH