Foodini

Stane se 3D potravinová tiskárna hitem letošního roku?

Na talíři / 4.1.2014

Nestíháte mezi přednáškami pořádný oběd? Vypadá to, že váš problém je vyřešen. Na trh přichází Foodini 3D tiskárna jídla.

Potravinová 3D tiskárna představuje naprostou revoluci v gastronomii. Dokáže připravit pizzu, hamburger či zeleninové pokrmy – jako bonus ve tvaru, který se nám bude líbit. Také vám to stále zní jako utopie?

Foodini

Již brzy bude běžné vytisknout si svůj vlastní sendvič.

Jak funguje?

Hlavní surovinou pro tisk jsou práškové směsi ve speciálních kazetách, které se budou do tiskáren vkládat!

Brazilská společnost Natural Machines však již začala tiskárnu pokrmů vyrábět sériově, a tak se v prodeji objeví nejspíše už v polovině roku. K dostání bude v běžných prodejnách s elektronikou.

Tiskárna svým vzhledem připomíná obyčejnou troubu či mikrovlnku, ale vyrábět dokáže takřka cokoliv – sladké i slané pečivo, čokoládové cukrovinky, těstoviny a spoustu dalších pokrmů. Zvládne vyrobit i dinosaury z polníčku nebo pečivo ve tvaru jiných zvířátek. Tato „funkce“ je zacílena převážně na rodiče dětí, které odmítají jíst a „zvířecí jídlo“ by jim mělo dopomoci k většímu apetitu. Zvířátka ale samozřejmě nejsou všechno. Milostný vzkaz na toustu pro vaši lásku také není žádný problém.

Foodini

Co takhle posnídat dinosauří chléb? S Foodini to nebude žádný problém.

[one_fourth]

Cena?

3D potravinová tiskárna vyjde cca na 1000 eur, tedy něco přes 27.000,- Kč.

[/one_fourth]

Obsluha tiskárny je stejně jednoduchá jako její desing. Přístroj je řízen buď klasicky pomocí senzorového voliče přímo na tiskárně, nebo dálkovým ovládáním. Postačí tedy jen s použitím tlačítek zvolit vámi vybraný pokrm a vložit příslušné surovinové tablety.

Samotná technologie 3D tisku již není uplnou novinkou. Využívá se k vytváření objektů z pevných plastů. Ovšem o využití této metody v potravinářství se dlouhou dobu jen diskutovalo. Nyní se však nápad stal skutečností a potravinová tiskárna se má, dle odborníků, stát největším hitem letošního roku.

Zájem o novou revoluční technologii projevuje i americký národní úřad pro letectví a vesmír. NASA uvažuje o možnosti tisknout pokrmy posádkám vesmírných lodí.

Bude tomu skutečně tak? Má prášková tiskárna šanci uspět v době, kdy se svět obrací ke zdravé výživě a přírodním potravinám? Nechme se překvapit. Podělte se s námi v komentářích o váš názor.

Zdroj všech fotografií: Natural Machines

Zdroj videa: youtube

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář