Na návrat není nikdy pozdě

Osobní rozvoj Vztahy / 4.1.2014

Do vztahů nepatří jen láska, nevěra, ale také návraty, které jsou odměnou za vytrvalost a trpělivost, kterou máte k dané osobě…

Už jste někdy zažili rozchod? Už od vás někdy někdo odešel? Nemusí se jednat o návrat pouze po nevěře, může to být po pauze, kterou jste si s partnerem dali. Ale také to vůbec nemusí být v partnerském vztahu. Může to být návrat syna k otci. Návrat rodičů ke své dceři. Může to být návrat sestry k bratrovi. Jaké jsou tedy důvody k tomu, aby se člověk k někomu vrátil?

Už jste to nevydrželi bez toho druhého?

Když člověk jednou odejde, tak si říká, že je to správné rozhodnutí, ale opravdu tomu tak je? Vždyť každý jednáme podle svých okamžitých pocitů a nálad. Je tedy dost pravděpodobné, že pokud uděláte rozhodnutí velmi rychle, pak ho budete později litovat. A dospějete k tomu, že bez toho dotyčného nemůžete být. Proč? Protože vám chybí společné snídaně, společné Vánoce, společné nákupy, společné chození do kina nebo třeba jen to, že ležíte vedle sebe a držíte se za ruce. Jednoduše si uvědomíte, že cokoli, co jste dělali, nemělo ten správný smysl bez toho jednoho člověka, kterého vedle sebe bohužel nemáte. O to více se budete těšit zpět a budete se snažit, abyste té osobě dokázali, jak moc vám chyběla a jak moc pro vás znamená.

Nevydržíte to bez partnera? Vraťte se k němu! Zdroj: foter.com

Nevydržíte to bez partnera? Vraťte se k němu! Zdroj: foter.com

Rodina je více než krátkodobá známost!

Založili jste si rodinu? Máte své děti i partnera rádi? Pak si uvědomíte (a snad velmi rychle), že váš návrat domů je ze všeho nejdůležitější, protože právě rodina je pro vás to největší štěstí, které jste v životě dostali. Pak můžeme doslova mávnout nad nesmyslným „vztahem“, který jste budovali mimo svůj pravý domov. Je správné uvědomit si, že rodinu vám nic nenahradí. Že cokoliv jste s nimi prožili, už jinde neprožijete. A že je čas vrátit se k rodině jako dospělý, ne jako puberťák.

Bez rodiny je svět smutný. Zdroj: foter.com

Bez rodiny je svět smutný. Zdroj: foter.com

Nedokážete žít sami.

Měli jste dlouhý a kvalitní vztah, ale pak se prostě něco nepovedlo? Chcete však do vztahu investovat vše, co máte, protože to jinak neumíte? A z jakého důvodu? Protože jste zvyklí s někým žít. Protože nemůžete být sami. Protože jste jednoduše závislí na vztahu k někomu. I tohle je cesta, jak se vrátit – minimálně první krok – pak už do toho budete muset dát více než jen snahu.

Uvědomili jste si chybu.

Udělali jste jednu nebo více chyb a konečně jste si je uvědomili? To je samozřejmě dobře. Pak je právě teď ta správná chvíle přijít s omluvou a vysvětlením a vrátit se. Buďte vy ti, kteří natáhnou ruku a budou se snažit, aby se jí chytili všichni.

K přátelům se vracejte s úsměvem. Zdroj: foter.com

K přátelům se vracejte s úsměvem. Zdroj: foter.com

Odhoďte hrdost, dejte zelenou vztahům.

Pokud jste už tak dlouho odloučení od určité osoby nebo osob, mohl problém odchodu již dávno vyprchat. Zkuste se vrátit. Dejte na své pocity. Pokud je vám smutno, určitě nejste sami! I ti na druhé straně strádají, ačkoli si to třeba nechtějí připustit.

Co dělat, když máte problém se vrátit?

• dejte za hlavu hrdost a ješitnost

• uvědomte si, v čem byl problém

• omluva a pokora – ty vám pomohou

• naslouchejte sami sobě

Nikdy není pozdě na návrat, na to pamatujte.

 

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář