I nám se to někdy nepovede

Na talíři / 1.1.2014

Dáváte si novoroční předsevzetí? A kolik z nich jste jich splnili z minulého roku? Nic moc? Nezoufejte. Ne vždy se všechno podaří. Ani nám ne.

Včerejšek byl den, kdy se měli všichni veselit a bavit. My vás chceme pobavit i dnes, protože znáte to, jak na Nový rok, tak po celý rok. Navíc začátek nového roku nás nutí bilancovat nad rokem uplynulým a pokud se vám v něm něco nepovedlo, netrapte se. Každému se to občas stane, my jsme toho důkazem. Důležité je to zkusit znovu.

Lucie Bekeová, korektorka:

„Před pár lety jsem byla sama doma, a tak jsem neměla chuť vyvářet nějaké dobroty. Cestou domů ze školy jsem se tedy stavila v blízké pizzerii a vzala si s sebou krabičku těstovin se sýrem a kuřecím masem. Než jsem došla domů, jídlo vychladlo. Vložila jsem jej tedy do mikrovlnné trouby a čekala dvě minuty, než se ohřeje. Bohužel jsem zapomněla vyndat alobal, ve kterém bylo jídlo zabalené. Najednou se mikrovlnka strašidelně rozzářila a začala vydávat děsivé zvuky. Ještě štěstí, že jsem stála hned vedle a mohla krabičku ihned vyndat. Snad nemusím dodávat, že jídlo bylo nepoživatelné a mikrovlnka odepsaná.“

Pokud jste si dali jako cíl do nového roku naučit se vařit nebo své kulinářské znalosti prohloubit, počítejte s tím, že ne vždy se zadaří. A pak si vzpomeňte na nás a naše zážitky.

Nejhorší je to při pečení

Nebo obecně při přípravě sladkostí. Často se krém zdrcne, těsto připálí, nebo naopak nedopeče. Chybí vám jedna surovina a vy nevíte, čím ji nahradit. Nevěšte hlavu, to se stane každému. Ovšem zkazit i obyčejná sušenková lízátka, to už je umění samotné editorky.

Při prohlédnutí perexové fotografie jste si určitě řekli, no ta čokoláda sice trochu stéká po jednom z „lízátek“, ale nic hrozného. Na fotce jsou ale pouze tři, které byly pro fotku použitelné.

Všechno to začalo v srpnu, když jsem chtěla udělat něco sladkého naší milé šéfredaktorce k narozeninám. Kromě dortu, který se mimochodem trochu připekl, ale naštěstí to bylo přijato s humorem, jsem chtěla udělat ještě nějakou milou pozornost. A k tomu jsou přece ideální sušenková lízátka. Není nic jednoduššího, než koupit klasické sušenky s náplní, strčit do nich špejli a obalit v čokoládě či barevných polevách.

Problém nastal už při napichování na špejle, protože sušenky se odlepovaly, nebo po špejli sjížděly dolů. To mě ale ještě neodradilo, protože jsem si říkala, že polevou se to všechno pěkně přilepí. Hádáte správně, nepřilepilo. Naopak, sušenky byly ještě těžší, kouzaly po špejli dolů, zapatlala jsem si celou kuchyň, po deseti to vzdala a z těch deseti zvládla do finále dozdobit jen tři lízátka, která jsou na fotce.

 Výsledek jsem nakonec pro pobavení ukázala šéfredaktorce Silvii, která mi se smíchem řekla, ať si je i tak vyfotím, že se mi to bude hodit třeba na nějaký zábavný článek. A vidíte, hodilo.

Pokud jste ale zručnější, jako držátko mohu doporučit obrácené plato od vajec.

Pokud jste ale zručnější, jako držátko mohu doporučit obrácené plato od vajec.

A jestli se vám náhodou také někdy něco nepovedlo, napište nám to do komentářů.

Do nového roku 2014 vám, milí čtenáři, přeji, ať máte vždy pro koho s láskou vařit a co nejméně podobných kulinářských zkušeností. Hodně štěstí, zdraví, lásky, úspěchů a splněných přání.

Zdroj fotografií: Alice Pazderová, Generace 21

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář