7 mužských zlozvyků, které jsou k vzteku

Vztahy / 2.1.2014

Samopadající ponožky a trenýrky, zvednuté záchodové prkénko… Zlozvyků mají muži nespočet. A co se stane, když spolu muž a žena sdílejí jednu domácnost? 

„Václave, proč nejsi moje žena?“ Známá filmová hláška z nezapomenutelného snímku Na samotě u lesa. Muž a žena, věčné téma, často se nechápou, ale stejně jeden bez druhého nemohou být.

Víme, že muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. Že „jdu na jedno“ neznamená jít opravdu na jedno pivo a že když se muž zeptá ženy „je ti něco?“ženská odpověď „nic“ znamená „všechno“.

Zlozvyků mají jak muži, tak ženy nespočet. Když spolu navíc muž a žena sdílejí společnou domácnost, objevují se stále nové a nové. Jaké? Připravili jsme si pro vás pár zajímavých mužských zlozvyků, které ženy vytáčí doběla.

1) Povídat si? Teď néé…

My ženy to tak máme, potřebujeme cítit sounáležitost, pěkně si popovídat. Když si chceme postěžovat na nespravedlnost světa, očekáváme nějakou podporu, alespoň ve formě tichého přitakávání. Komunikace je přece půl fungujícího vztahu mezi mužem a ženou. Na to, že si popovídáte v průběhu finále mistrovství světa ve fotbale, ale rovnou zapomeňte.

Když občas přijdu s tím, že si chci povídat a ať mi řekne něco pěkného, tak mi můj milý odpoví: „Něco pěkného, jo? Tak co třeba… tlačenka s cibulí, chleba se škvarkama, čokoládový dort se šlehačkou… Stačí?“ Fakt komik,“ říká Simona.

2) Zákon padající ponožky

Ponožky na zemi, gauč a hry. zdroj: foter.com

Ponožky na zemi, gauč a hry. Zdroj: foter.com

Každý muž nemusí být nutně bordelář. Ale dle malého průzkumu ve svém okolí jsou kusy oblečení odpadávající z těl našich mužů velmi častým jevem. Toto potvrzuje také Bára, která říká: „Doma nalézám na zemi ponožky nebo trenýrky, když je chci uklidit a hodit do prádelního koše k vyprání, slyším poté zvolání: ‚Ty jsi mi to dala prát? Jsem si to chtěl vzít ještě další den.'“

Dámy, s určováním pravidel ve společné domácnosti je třeba začít hned, aby nebylo pozdě. Znáte to, starého psa…

3) Neživíš, tak nepřepínej!

Neživíš, tak nepřepínej! Znáte legendární větu z českého filmu Knoflíkáři? Boj o ovladač v některých domácnostech může skončit i hádkou. Po náročném dni už prostě někdy nezbývá tolik sil na smysluplnou konverzaci a romantiku, energie zůstává pouze na regeneraci v poloze ležmo, u televize. ‚Dneska je fotbal, zlato, to tě jenom upozorňuji, dneska žádná Ordinace nebude.‘

To, co úplně nesnáším, je přepínání programů, nikdy se na nic nedodíváme, Honza jenom surfuje, přepíná programy jako nějaký pán ovladače,“ směje se Míša.

4) Záchodové prkénko – opět nahoře

Můj přítel mě absolutně dostal při mé snaze napravit jeho zlozvyk nechávat prkénko nahoře. Když jsem zase jednou lamentovala, že ho zapomněl sklopit, říká mi:

„‚A jak víš, že výchozí pozice prkýnka je dole, kdo řekl, že to tak má být, třeba správně má být nahoře, hmm?‘ V ten moment jsem se nezmohla na jediné slovo. Samozřejmě je to hloupost, výchozí pozice je ta naše, holčičí, ale celkem slušný pokus,“ říká Lucie, autorka článku.

Může to vypadat i takto, ale pozor! Jen pro otrlé.

5) Já sám! Hlavně mi neraď, jak to mám dělat

Všimli jste si, že muži si neradi nechávají poradit, ba dokonce někteří při představě, že jsou bezmocní a měli by žádat o radu, úplně šílí? Nejspíš to vychází už z dětství, jistě znáte větu malých dětí: Já sám!

Někteří si nenechají poradit. Zdroj: sxc.hu

Někteří si nenechají poradit. Zdroj: sxc.hu

,,Já si toho všimla i u mého taťky, takže asi na věku až tak nesejde. Když jsme jeli někam autem, nebylo ještě GPS a mapu jsme taky neměli a náhodou zabloudili, nikdy se nechtěl zeptat na cestu. Asi to bral jako potupu, nebo to je nějaká jejich hrdost, fakt nevím. Kdyby si nehrál na to, že ničí radu nepotřebuje, byli bychom všichni na místě určení už dávno,“ říká Jarka.

6) Špičkování před kamarády

Věřím, že hodně žen se s nějakou formou pošťuchování setkalo, ať už s lehčím či těžším kalibrem této zábavy. Nebudeme dělat suchary, ale některých z nás se to může dotknout, asi záleží na tom, jak to ve vztahu máte. Pokud máte doma šaška, který vždy potřebuje zabavit všechny kolem sebe, terčem jeho nevinných vtípků nejspíše budete právě vy.

Znáte špičkování typu: „Vidíš, Maruška vaří Pepovi teplé večeře každý den! Víte, ona mě nikam nechce pouštět, já jsem takový chudáček…“?

Podle chytrých hlav z oboru vztahů za potřebu dobírat si své partnerky muži nemohou. Vysvětlení? Když se dostanou do prostředí svých kumpánů, do své smečky, jako kdyby došlo k přepnutí spínače v jejich mozku a dostanou potřebu vtipkovat a ironicky vše komentovat. A kdo je hned po ruce? Ano, jejich drahé protějšky.

7) Chval mě, dokud ti síly stačí

Na závěr nešvar, který vlastně zlozvykem úplně není, ale je to mužská vlastnost, nad kterou je třeba se povznést. Když žena uvaří, vysaje, vytře, uklidí koupelnu, vydrhne záchod, kdo ji pochválí? Nikdo, může se pochválit leda sama. Jelikož je to „ženská práce“ a od ženy se očekává, že ji udělá, automaticky a bez řečí.

Udělá-li něco takového muž, tedy alespoň jeden z výše rozepsaných úkonů, je třeba ho pochválit. Nesmíte to ale odfláknout, čím víckrát pochvalu zopakujete, tím lépe. Když se vám do něčeho nechce, zaručeně zabírá věta: „Miláčku, mohl bys to prosím udělat? Ty to totiž umíš nejlépe!“

Dámy, našly jste v článku sebe a své partnery, milence nebo manžely? Jelikož chceme být féroví ke každému, příště se dočtete o zlozvycích z druhé strany barikády, tedy o tom, jaké ženské zlozvyky rozpalují muže doběla.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Lucie Hudcovičová

Lucie Hudcovičová

„Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit.“ - Jan Werich. Já pevně věřím, že se trefím. Jsem věčný optimista a tak trochu malý zmatkář, mám ráda smích, dobrou společnost a nové výzvy, což psaní zcela určitě je.

Zanechte komentář