Co jsme si dnes naservírovali my?

Na talíři / 24.12.2013

Jediný den v roce, kdy i jídlo má svou tradici. V každé rodině jinou. Co jíme na Štědrý den my v redakci?

Určitě jste se někdy dostali do diskuze, co kdo jí o Štědrém dni a každý si prosazoval to své. Na Štědrý den musí být rybí polévka! Náš bramborový salát je nejlepší! Nejkrásnější tradice jsou vždycky ty naše. Nenechte si je ničím zkazit a pochutnávejte si. Tak jako my.

K snídani vánočka nebo štola?

[two_third]

Tradice vánočky sahá až do 16. století. Někde se setkáte i s názvem pletanka, štědrovice, štědrovečernice, ceplík, štrucla a spoustou dalších. A někde zase tyto názvy znamenají úplně jiné pečivo.

První zmínku o štole najdeme ale mnohem dál, v roce 1329, kdy byla věnována jako vánoční dárek biskupu v Naumburgu nad Sálou, Jindřichu I.

[/two_third]

V redakci to máme různé. Většina z nás nemá k snídani speciální jídlo. U nás nesmí chybět vánočka i štola, ale to není nic pro mě, protože rozinky i kandované ovoce nejsou moje gusto. Takže já se pouštím do vanilkových rohlíčků. A co k tomu? Je jedno, jestli kakao, horká čokoláda nebo vánoční čaj, hlavní je ta první snídaňová pohádka.

A příští rok nekupujte, ale upečte štólu sami. Zdroj: Ulrich van Stipriaan, wikipedia.org

A příští rok nekupujte, ale upečte štolu sami. Zdroj: Ulrich van Stipriaan, wikipedia.org

Budu snídat vánočku s máslem a k tomu kakao, ale nemáme to jako tradici. Silvie Trebatická, šéfredaktorka

Snídáme většinou pořádnou štolu s čajem nebo kafem. Martina Baierová, editorka sekce Cestování a Sport

Snídám obvykle to, co je v lednici, nic speciálního. Karolína Kounová Roubíčková, redaktorka sekce Na talíři

Kdo z nás se postí i na oběd?

Jíte i vy k obědu bezmasá jídla? Zdroj: flickr.com

Jíte i vy k obědu bezmasá jídla? Zdroj: flickr.com

Spory už vznikají i u samotného významu vánočního půstu. Pro někoho to znamená vynechat maso, pro jiného celkově oběd. V redakci, která je roztroušená po celé republice. se objevilo tolik štědrovečerních obědů, že bychom mohli napsat několik článků pouze o nich. U nás se jí čočka, abychom měli peníze, k tomu vinná klobása a volské oko.

K obědu udělám kuřecí plátky s nějakou přílohou. Barbora Venháčová, redaktorka sekce Na talíři

Během dne si místo oběda děláme obložené chlebíčky s bramborovým salátem. Silvie Trebatická, šéfredaktorka

K obědu máme houbového kubu z rýže. Karolína Kounová Roubíčková, redaktorka sekce Na talíři

O oběd se u nás dlouhou dobu vedly spory, u táty bylo zvykem obědvat čočku, u mamky závin, tak jsme to doma střídali. Ale loni a předloni jsme se zamotali do toho, co je na řadě, takže letos každý dostane, co si poručil. Brácha štrúdl, táta čočku a my dvě s mamkou jsme si nechaly od tatínka připravit škvarky a sádlo, protože jsme na ně měly chuť. Barbora Švarcová, editorka sekce Divadlo

Jíte čočku o Vánoce, nebo až na nový rok? Zdroj: pixmac.cz

Jíte čočku o Vánocích, nebo až na Nový rok? Zdroj: pixmac.cz

Kapr i řízek a hlavně nejlepší salát

Spory o nejlepší bramborové saláty jsou legendární. Každý máme doma ten nejlepší a jsme schopni se i pohádat, jestli tam patří či nepatří jablíčko. Na hlavním chodu jsme se tedy v redakci celkem shodli. Bramborový salát a ryba (kapr, losos, filé) nebo řízek. Horší to bylo s polévkou. U nás bude na stole pořádný silný hovězí vývar s játrovými knedlíčky a zelenina zvlášť, jen pro ty, co ji vyžadují.

Při večeři budu bez polévky, přítel si rybí sní sám. Jana Brouková, editorka sekce V obraze

Jani, ani mi nemluv o rybí polévce.  Nesnáším ji, ale prý by jinak nepřišel Ježíšek. Jednou za rok u mě tedy nastává obrovské přemáhání. Martina Baierová, editorka sekce Cestování a Sport.

My máme místo rybí či hrachové polévky hovězí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi.  Silvie Trebatická, šéfredaktorka

Na Štědrý den jsme u rodičů a večeříme hřibovou polévku a samozřejmě kapra. Toho děláme na dva způsoby – klasicky smaženého nebo na pivě a k tomu máme bramborovou kaši. Většinou ještě doplňujeme nějakým kompotem, který nám zbyl z léta. Pavla Doležalová, redaktorka sekce Na talíři

Na bramborový salát se těší snad každý. Zdroj: Honza Groh, wikipedia.org

Na bramborový salát se těší snad každý. Zdroj: Honza Groh, wikipedia.org

Ať už jíte cokoliv, je důležité, že je to vaše tradice. Nenechte si tedy nikým rozmluvit, proč nejíst rybí polévku či kubu, když pro vás je to nejmilovanější vánoční jídlo spojené s napětím a čekáním na Ježíška. A nezapomínejte na zvyky u stolování. Se šéfredaktorkou jsme se shodly, že pod talířem nemíváme šupinu, ale minci, která nám přinese štěstí. A jaké tradice a zvyky dodržujete u štědrovečerního stolu vy? A co máte na talíři?

Za celou redakci Na talíři vám přeji krásné Vánoce plné těch nejoblíbenějších chutí. Ať jsou vaše vánoční svátky plné pohody a klidu. Užijte si je s těmi nejbližšími a pod stromečkem najděte hlavně úsměv a radost.

Alice Pazderová, editorka

A pak už se jen cpeme chlebíčky, jednohubkami a cukrovím, dokud nám není zle...

Barbora Venháčová, redaktorka sekce Na talíři

Zdroj perexové fotografie: Stella Levi, sxc.hu

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář