Chemtrails

Rozruch kolem chemtrails. O co se jedná?

V obraze / 10.1.2014

Proč na obloze za letadly zůstávají některé bílé stopy jen pár minut a za jinými hodiny? Jednoduchá otázka, ale těžko ověřitelné odpovědi. 

Ač by se mohlo zdát, že daný jev je již mezi veřejností známý, možná patříte i vy mezi ty, kteří slovo chemtrails slyší poprvé. Teorií o jejich vzniku se vyrojila spousta, v tomto článku se však budu zabývat tou nejrozšířenější.

Co jsou chemtrails?

Podívejte se za jasného počasí na nebe. Pokud uvidíte bílé pruhy, které po průletu letadlem na nebi přetrvají i několik hodin, pak se jedná právě o zmiňované chemtrails. Podle teorie by měly obsahovat těžké kovy – například aluminium (hliník) a baryum. Aluminium negativně ovlivňuje paměť. Baryum je na seznamu škodlivých látek ve 3. skupině, je to prudký jed, který tělo ničí v mnoha směrech.  Díky jemným částečkám vypouštěným z letadel se atmosféra mění v prostředí vhodné pro vojenské akce, lépe se též přenášejí rádiové vlny. Mohou být příčinou šíření nových nemocíovlivňování lidské mysli a nálady. Americké studie dokázaly, že chemické látky vyvolávají časté migrény. A čím tato fakta argumentují vládní zřízení? Podle nich se jedná o proces zpomalující globální oteplování.

Konspirační teorie o stopách na nebi

Konspirační teorie zabývající se bílými stopami na nebi. Zdroj: sxc.hu

Teorie zasahuje ještě dále. Na první pohled neškodné bílé stopy plné virů a škodlivých látek jsou prý součástí tajného vesmírného programu. “Vesmírné válečné schopnosti jsou součástí a ovliňují každou část v řetězci zabíjení,“ uvedl americký tajemník vzdušných sil J. G. Roche.

K problematice se vyjádřila dokonce i televize Prima:

Ve Švédsku se ale nahlíží na problém z opačné strany. První oficiální přiznání, že chemtrails existují, pochází z úst předsedkyně švédské Strany zelených P. Hagbergové.

Podle vlády se jedná o proces na zpomalení oteplování planety.

Podle vlády se jedná o proces na zpomalení oteplování planety.
zdroj: sxc.hu

Jak  problematiku vidí běžní lidé? Ti, kteří o ní vědí alespoň základní informace, si většinou dokáží názor vytvořit rychle. Těžší však pro ně je svůj názor argumentovat, jedná se přece jen o složité téma. V hloubi internetových diskuzí najdete zastánce obou stran a ti zasvěcenější dokáží svůj postoj podložit informacemi. Odpůrci se obrňují tím, že  již za druhé světové války díky stíhačkám bylo možné na obloze spatřit bílé čáry. Nejedná se tedy o nic nového. A že jich v poslední době přibylo? Ano, i to jde logicky zdůvodnit, jelikož letecká doprava se během let rozšířila.

Je tato teorie výplodem lidské fantazie, nebo odhaluje nebezpečnou pravdu? K jaké straně se přikloníte, záleží jen na vás.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Markéta Popelářová

Markéta Popelářová

Na světě je plno věcí, které mě dokážou nadchnout. Ale když začnete konverzovat na téma vzdělávání, věřte mi, jdete na jistotu. Stejně tak si ale s vámi ráda popovídám o cestování, jazycích, zajímavých lidech, hezkých kavárnách a minimalismu. Nejen prostřednictvím článků se pokouším přispět k tomu, aby se lidé dozvídali o nových projektech a myšlenkách, které by je mohly inspirovat k cestě za svými vlastními cíli. Protože na dělání toho, co nás baví, není v životě nikdy pozdě.

Zanechte komentář