Slasti a strasti vánočních večírků

Kultura Literatura / 26.12.2013

Co se může stát, když se na vánočním večírků potkají všemožné literární postavy.

Ten zatracený zvuk už někde slyšel. A věděl, že ho nemá rád. Ne, přesněji řečeno ho nesnášel. Zvuk, co mu říkal, že by měl rozlepit oči, nasadit si brýle, jít do koupelny, udělat ze sebe zachránce světa, za kterého ho všichni měli, a psychicky se připravit na blížící se štědrovečerní večírek. Někde mezi tím si nejlíp dát kafe. Radši dvě. Zapíjení Malfoyova a Hermionina prvního dítěte se trochu zvrtlo. Ne že by si to pamatoval. Ještěže že se Rowlingová nerozepisovala a je čekalo jen jedno společné setkání na nástupišti, aby dostáli svým rolím. I tak to bude docela zábavné, protože Hermiona a Ron spolu v jedné místnosti vydrží asi 15 sekund, než začnou vzduchem létat předměty. Nebo sám Ron. Co jen to… Och, brýle, káva, sprcha, večírek… Raději by se znovu postavil proti starému dobrému Voldymu, než aby tam šel.

3228142896_f71e543dbe_b

První hosté přijíždějí, let the party begin. Zdroj: foter.com

Od rána nadšeně sem a tam poletovala po stanu a švitořila. Dany švitořila. A sera Joraha z toho začínala bolet hlava. Někdy uvažoval, jestli drahou Khaleesi taky trochu nepostihlo šílenství jejího rodu a není schizofrenní. V jednu chvíli téměř doslova dštila síru a v druhou, no řekněme, že kromě bolesti hlavy, ho taky bolely i ty jižnější partie. To jí sakra někdo nemůže vysvětlit, že ty šaty nemá zkoušet přímo před ním? Zatracený vánoční večírek.

Stál před zrcadlem a upřeně se pozoroval. Všechno muselo být perfektní. A ono vlastně bylo. Bez ohledu na jeho nízký věk byl mezi svými přáteli považován za lázeňského šviháka, který vždy věděl co a jak. Někdy ho taky nazývali metrosexuál, ale to slovo neměl rád. Chyběl mu ten správný šmrnc. Smolíček pacholíček, kromě samoobdivování, hluboce přemýšlel nad tím nejdůležitějším doplňkem – krásnou ženou po boku. Jezinky se předháněly s nabídkami a úplatky, jen aby se mohly ukázat v jeho společnosti. A když nad tím tak přemýšlel, s trochou make-upu nebyly zase tak zlé. To bude eentré – ne jedna, ale hned tři ženy. Smolíček se spokojeně usmál, jak to chytře vymyslel, a jelen do sebe hodil ten den už pátého panáka – zatracený vánoční večírek, pomyslel si.

Nesmrtelná krása. Limuzína. Úchvatné šaty. Dokonalý muž po jejím boku. VIP host na večírku roku. Měla všechno po čem jiné jen marně toužily. Přesto měla Bella chuť vyskočit z jedoucího auta a ukousnout hlavu nějaké veverce. To by si ovšem pocuchala účes a musela by zase strpět ten shovívavý a chápající Edwardův pohled, jeho věčné opečovávaní. A tisíc dotazů, co jí trápí. To by pak tu hlavu mohla ukousnout rovnou jemu. Stejně by nepochopil, proč je tak rozladěná… Ten zatracený vánoční večírek ji připomněl jednu věc, o kterou se zcela dobrovolně připravila a teď se za to tak trochu nenáviděla – alkohol. Nikdy nezjistí, jak chutnají ty všemožné koktejly a ani jak těžká jsou ona rána opilcova. Ne, její upíří organismus sice přežije srážku s autem, ale alkohol ne. K čemu je jí věčné mládí, když si ho ani neužije. Zatracení Salvatorovi bratři, jejich autorka měla aspoň rozum, a tak se hoši mohou non stop nalívat. Život nebyl fér a dnešní večer bude peklo na druhou.

Zdroj: fanpop.com

Měla všechno, po čem jiné jen marně toužily… Zdroj: fanpop.com

Christian pozoroval cvrkot služebnictva, které se snažilo na poslední chvíli zajistit, aby vše bylo perfektní. Dobře znali choutky svého pána a věděli, že bičík nenosí jen na okrasu. Tak moc si někdy přál, aby mohl žít ve středověku. Podíval se na hodinky a zjistil, že už je skoro čas. Dnes se v jeho domě sejdou ti nejvýznamnější, nejznámější, nejvíce prodávání, prostě ti nej na večírek roku. Jen tu bude letos trochu přeupírováno. Za to mohly pominuté puberťačky, které si myslely, že z krvesajů by byli výborní domácí mazlíčci. První hosté přijíždějí, let the party begin.

Dech se mu se zkracující vzdáleností vzrušením zrychloval. Už tam skoro byl. Chybělo tak málo. Tak málo, že vždy vyrovnaný Harry Holes nervozitou téměř poskakoval na sedadle. Jakmile se za ním zavřou dveře, nikdo už ho z té party nedostane a Nesbø ať se třeba postaví na hlavu. O kolik klidných chvilek, večírků a postelových aktivit už ho jeho autor svými kreativními záchvaty připravil, to opravdu nechtěl počítat. Konečné číslo by jej pravděpodobně uvedlo do hluboké deprese, kterou by v lepším případě musel řešit alkoholem, v tom horším ukončením svého života. Ne, to vlastně nešlo. Musel by se domluvit s Joem, ale vzhledem k tomu, kolik mu Harryho maličkost vydělávala, něco takového nehrozilo. Zabrždění auta ho překvapilo, znamenalo to, že je na místě. Teď už ho nic nemohlo nezastavit od toho, aby si tenhle zatracený vánoční večírek užil.

Zdroj: huffingtonpost.com

Bylo načase rozjet tenhle zatracený vánoční večírek… Zdroj: huffingtonpost.com

Nuda. Neuvěřitelná nuda. Tohle měl být večírek roku? Hosté kroužili po sále, vyměňovali si zdvořilosti, lichotky a falešné úsměvy. A přitom tady bylo tolik potenciálu, aby se z toho stala řádná dekadentní party. Dorian v sále cítil nevybitou energii, viděl upíry a jejich sebeovládání napínané do krajností, pozoroval detektivy, kteří neustále hledali nějaké známky blížícího se problému, a i všechny ty ostatní, s nimiž to šilo nevybouřenými potřebami. A pak ho to napadlo. Dorian se usmál. Neexistoval problém, který by stará dobrá ruská vodka zacáknutá kapkou šampaňského nevyřešila. Bylo načase rozjet tenhle zatracený vánoční večírek.

Christian se začínal potit. Navíc měl nutkavou potřebu povolit si vázanku, což se v jeho případě rovnalo větší přírodní katastrofě. Něco se strašně podělalo, jen netušil co. Přejížděl pohledem po davu a snažil se nevnímat, co se kolem něj děje. Hledal zdroj onoho problému. A pak ho uviděl – spokojeně šklebícího se Doriana. Ten parchant byl vždycky problémový a za tohle zaplatí. Ve chvíli, kdy udělal Christian první krok směrem k nebohému Dorianovi, aby ho vyhodil z večírku, a přitom mu cestou ještě rozbil par zubů, ho něco praštilo po hlavě. Tvrdě. Poslední myšlenka, která mu prolétla myslí, než se sesunul v bezvědomí k zemi, byla „zatracený vánoční večírek“.

Takhle dobře se nebavil od svojí rozlučky se svobodou. Moment, on vlastně na žádném večírku od té doby nebyl. Daň za to, že si vzal nesmrtelnou elfku, která mu neustále přednášela o tom, jak je jejich společný čas limitovaný, a proto ho musí využít co nejlépe. Denně ho nenechala ho spát víc než šest hodin. Ale teď byl tady, sám a vodka se šampaňským se stala jeho novým nejoblíbenějším pitím. Toho Rusa miloval. Bude si s ním pak muset promluvit, jak propašovat pár láhví do Gondoru. Hodlal si vychutnat ještě pár doušků onoho lahodného moku, když v tom koutkem oka uviděl, jak Malý princ praštil hostitele láhví sektu po hlavě. Christian se sesul k zemi, aby bylo jeho bezvládné tělo vzápětí překročeno široce se usmívajícím Dorianem. „Dámy a pánové, zábava může konečně začít.“

O pár hodin později…

vimeo.cz

A pak ho Anastasia zabije… Zdroj: vimeo.com

Christian pomalu rozlepil oči a zase je rychle zavřel. Mohl by někdo zhasnout to slunce? Byl naprosto dezorientovaný, třeštila mu hlava a absolutně netušil, co se posledních pár hodin dělo. S vracejícím se vědomím se mu začala vracet i paměť – poklidný večírek, Dorianův úšklebek, bolest a černo před očima. Pomalu se nadechl, posadil, otevřel znovu oči a silou vůle je přinutil zůstat v této poloze. Asi o dvě vteřiny později toho hluboce litoval. Scéna, která se před ním rozprostírala, by přinutila i otrlejší povahy, než byl on sám, vrhnout se na dráhu alkoholismu či ještě líp, pod kola vlaku.

Sál vypadal jako kůlnička na dříví, přes kterou se přehnalo tornádo. Polámané stoly, rozházené jídlo, sem tam kaluže krve a spousta všemožně propletených těl. Bella spala stulená mezi bratry Salvatorovými, zatímco její drahá polovička odpočívala o pár metru dál na prsou ježibaby. Ve fontánce, která tryskala čokoládu, chrápal Harry Potter. Kousek od něj ležel s monoklem a roztrženým obočím Smolíček pacholíček, zatímco jelen spal zapletený v Christianově oblíbeném křišťálovém lustru. Odmítal přemýšlet, jak se tam dostal. Vždy úctyhodný Aragorn spokojeně pochrupoval rozplácnutý pod stolem, ve spánku si k sobě stále pevně tiskl láhev vodky.

Christian měl neblahý dojem, že až se začnou všichni probouzet, nejspíš zase poteče krev, a pak ho Anastasia zabije. Složil hlavu do dlaní a přísahal si, že už nikdy žádný večírek pořádat nebude.

Zdro perexové fotografie: foter.com (upraveno)

Veronika Mahdalová

Veronika Mahdalová

I'm almost never serious and I'm always too serious. Too deep. Too shallow. Too sensitive, too cold-hearted. I'm like a collection of paradoxes...

Zanechte komentář