Zeleninové potpourri

Neděle s food blogerkou: Eva ze Svatojánu a její zeleninové potpourri

Na talíři / 2.2.2014

Copak vaří v neděli úspěšná blogerka Eva ze Svatojánu? Pro naši redakci už to není tajemstvím.[one_fourth]

Rozhovor s Evou najdete zde.

[/one_fourth]

Po velmi úspěšném rozhovoru, nedávno zveřejněném na našich stránkách, není třeba Evu Francovou příliš představovat. Je to žena s velkým otevřeným srdcem, optimistickým pohledem na svět a v neposlední řadě s velmi šikovnýma rukama. Poprosili jsme ji o recept, který by se zvlášť hodil k nedělnímu zimnímu obědu. A Eva neváhala a obratem se s námi podělila o tuto skvělou dobrotu.

Zimní zeleninové potpourri

Tenhle recept se dokonale hodí k tmavým, studeným, zimním dnům. Zahřeje totiž na duši i v břiše. Vymysleli ho Jenny Frederiksen a doktor Devanando Otfried Weise, dva profesionální vegetariánští kuchaři vařící podle doporučení indické ájurvédy.

Restování cibule

1) Čtyři velké cibule nasekáme nadrobno a na 50g másla je zvolna opékáme tak dlouho, dokud nezezlátnou.

Krájení zeleniny

2) Mezitím nakrájíme na kostky 400g mrkve300g celeru.

3) Cibuli občas zamícháme, trvá to dlouho, určitě alespoň 15 minut, než je krásně měkká a opečená. Přilijeme 2 šálky horké vody a 10 minut cibuli vaříme.

Hmoždíř

4)  V hmoždíři utlučeme 1/2 lžičky zeleného pepře.

zimní zeleninové potpourri

5) K cibulovému základu přisypeme pokrájenou kořenovou zeleninu, přidáme pepř, lžičku mleté papriky a osolíme. Přiklopíme a dusíme doměkka.

Eva Francová

6) Mezitím si stihneme vypít čaj.

zeleninové potpourri směs

[one_fourth]

potpourri [potpuri] – směs, všehochuť, označení pro vonné bylinné směsi

[/one_fourth]

7) K měkké zelenině přisypeme asi 150g zeleného hrášku a přilijeme 50ml smetany. Prohřejeme, okořeníme sekanými čerstvými bylinkami: libečkem, petrželkou, kerblíkem a estragonem.

8) Podáváme s dušenou rýží basmati nebo s bramborovou kaší.

Společně s Evou ze Svatojánu vám přejeme dobrou chuť. Napište nám, se kterou vámi oblíbenou food blogerkou byste rádi vařili příště!

Zdroj fotografií: soukromý archiv Evy Francové

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář