Jak nechodit pozdě?

V obraze / 3.1.2014

Protože by mě taky docela zajímalo, jak chodit včas, rozhodla jsem se vypátrat pár hot tipů. 

1. Přeřiďte si hodinky o pár minut napřed

Tohle dělám třeba já a musím říct, že to celkem spolehlivě funguje. Budete mít stále pocit, že nestíháte, protože na hodinkách budete mít jiný čas. A přitom dorazíte splavení na pohovor o 5 minut dřív. Výhody jsou nezpochybnitelné, nevýhoda je ovšem také jasná. Problém nastává, když si zvyknete, že máte víc času, než si hodinky myslí, a budete s posunutými ručičkami počítat („Jee, no jooo, já mám vlastně hodinky napřed, ještě mám 10 minut, ne 5!“) a zase začnete chodit pozdě. Proto počet minut, které přidáte, stále měňte, abyste si na nový čas nemohli zvyknout.

2. Nekrmte kočku na poslední chvíli

Ještě dám žrádlo kočce, taky musím zavřít okno, kdyby byla náhodou bouřka, přestože na dnešek hlásí krásný den, a taky si pro jistotu vyměním ty domácí ponožky za ty s králíčkem, protože – kdo ví, jestli si někde nebudu náhodou zouvat boty. Neřešte tyhle maličkosti. Pokud počkaly doteď a nic se nestalo, počkají ještě chvíli. Nemá cenu zalévat květiny, když už na vás někde 10 minut čeká kamarád. Samozřejmě pokud jedete na dovolenou, nechat kočku 14 dní bez žrádla není úplně nejlepší nápad. Koneckonců vyplatilo by se dát si na to třeba upomínku. Aneb, čtěte dál!

Budík

Pořiďte si nějaký speciální budík. Posledním hitem je budík na kolečkách, který před vámi začne při zvonění utíkat, nebo budík s vrtulí, která s prvním zazvoněním odletí a vy ho nemůžete vypnout jinak, než že vrtuli vrátíte opět k budíku. Jak nepříjemně účinné probuzení! Zdroj: photl.com

3. Dávejte si budíky, upomínky, cokoliv…

Pokud víte, že toho ještě musíte hodně zařídit, bez pořádného diáře (ať už elektronického nebo papírového) se prostě neobejdete. Zapište si, co všechno musíte stihnout, popřípadě si označte nejdůležitější věci, abyste se v případě příletu mimozemšťanů mohli věnovat právě těm podstatným a zbytek odložit na později. Každou splněnou povinnost si hezky odfajfkujte – to je asi ta nejdůležitější část, při které se ve vás smísí pocit neuvěřitelné blaženosti a naplnění.

Však oni chvilku počkají, přece se neuženu!

Nejvíce si lidé dávají na čas ve Španělsku, Itálii a Indii. Pořádnou ostudu si ale uříznete, když přijdete pozdě v Anglii, Německu nebo Švédsku. V praxi si tohle můžeme ověřit třeba na přednáškách. Britové sedí připraveni 10 minut před začátkem přednášky a po celou dobu se nervózně ošívají a ohlíží se ke dveřím. Španělé naproti tomu přichází i o půl hodiny déle s úsměvem na tváři a trousí se na svá místa v klidu a beze spěchu. Prostě nebývají tolik ve stresu a díky tomu taky žijí déle. Takže kam bychom se hnali!

4. Neříkejte přesný čas

Sejdeme se mezi osmou a půl devátou. Budu tam kolem dvanácté. (To znamená od tři čtvrtě na 12 do čtvrt na jednu, déle už opravdu ne.) Super pomůcka, která se dá ale bohužel použít jen při schůzkách s přáteli. Váš potencionální šéf opravdu takový časový údaj neocení. Škoda!

A když už nebude fungovat nic, pořiďte si hodiny z úvodní fotky. Já na ně mám zálusk už delší dobu…

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Některé mandarinky smrdí a jiné ne. Sledujte mě i na Instagramu http://instagram.com/zuzanks/

Zanechte komentář