Extraliga perex

Jsem profesionální fantasy hráč, říká trenér Honza

Sport / 1.1.2014

Autor:

První sezóna hokejové Fantasy ligy je v polovině a my jsme vyzpovídali jednoho z nejúspěšnějších trenérů

Letos k nám poprvé pronikl fenomén fantasy lig, který má po celém světě miliony fanoušků. Princip hry je jednoduchý, každý týden si uživatel vytvoří sestavu z hráčů, kteří jsou finančně ohodnoceni podle svých kvalit. Na nákup má vždy omezený rozpočet. Podle toho, jak se hráčům v daném kole ve skutečnosti dařilo, dostávají body, např. za gól nebo přihrávku. Nejde o to postavit sestavu snů, ale vybrat to nejlepší za dostupnou cenu. Nejpopulárnější hokejovou ligu u nás provozuje sport.cz, který registruje přes čtyřicet tisíc týmů. Jedním z adeptů na vítězství je trenér Honza se svým Skating Green Team.

V půlce ligy je tvůj tým Skating Green Team na prvním místě, jaký je to pocit?

Rozhodně příjemný, ale k oslavám mám ještě daleko. Hlavní je, že mě to pořád baví. Tím ale zase nechci říct, že bych si nevěřil. Moje ambice jdou hodně vysoko. Asi nejpozitivnější dopad to na mě má v hospodě u takových těch tradičních zanícených hovorů o sportu. Moje slovo má teď daleko větší váhu.

Petr Ton proti Slavii

Petr Ton zatím fantasy týmům vydělal nejvíce bodů.

Čekal jsi to před sezónou? 

Nemůžu říct, že bych to přímo čekal, ale rozhodně jsem měl v plánu pokusit se vyhrát. Do všeho jdu naplno. To by nebyla žádná hra, kdybych ji nemohl vyhrát. Můj cíl byl umístit se v první desítce. Minimálně to už bych si neměl nechat utéct.

Jak dlouho ti trvá vytvořit si tým na dané kolo?

Je to různé, ale 3 hodiny bych označil za minimální hranici. Když jde o nějaké kolo, ve kterém se hraje třeba přes 20 zápasů, tak jsem schopen nad tím strávit i 6 hodin čistého času. Možná dokonce spíše víc. Žádný úspěch není zadarmo, ovšem znovu opakuji, že je to čas zábavy a ne drilu.

Jak tento proces probíhá? 

V první fázi si na internetu otevřu rozpis kol Extraligy a snažím se předpovědět, jak který zápas dopadne. To je pro sestavení dobrého týmu naprosto klíčové. Projíždím statistiky, výsledky, pouštím si videa z posledních utkání. Výsledkem je 4-5 mnou favorizovaných týmů, ze kterých pak vybírám hráče. Tam si samozřejmě také pomůžu statistikami, ale většinou už vím dopředu, na kterého borce vsadit, zvláště teď v pokročilejší fázi ligy. Nejstrastiplnější stránkou výběru je pak rozpočet, kdy se musím některých hráčů vzdát, protože na ně prostě nevystačí moje virtuální finance. To je někdy opravdu hlavolam a není od věci nechat si to v hlavě pořádně uzrát. Třeba přes noc. Tady se občas cítím nejistý a je mi pak třeba i líto, že jsem neinvestoval jinam.

Jiří Šlégr se vrátil k hokeji, ale moc fantasy bodů zatím nezískal

Jiří Šlégr se vrátil k hokeji, ale moc fantasy bodů zatím nezískal.

Hrál jsi i fantasy Mistrovství světa? 

To bylo úžasné období. Moje první zkušenost s fantasy hokejem. Na mistrovství mě díky tomu zajímal každý zápas a jelikož se hrálo pořád, měl jsem tak neustálý přísun zábavy. Drtivou většinu utkání jsem viděl v přímém přenosu, Česká televize je totiž všechny vysílala na internetu! Tenkrát jsem ve fantasy lize skončil 5. a mohl jsem to celé dokonce i vyhrát. V posledním kole jsem ale udělal menší chybu a snad měl i smůlu, když jsem ve finále za kapitána upřednostnil Daniela Sedina před jeho bratrem Henrikem. Danielovi videorozhodčí neuznal asistenci, která podle mě byla naprosto stoprocentní, a pak se dokonce zranil a ani zápas nedohrál.

Čemu se věnuješ v normálním životě?

Jsem profesionální fantasy hráč. Oficiálně jsem student publicistiky, ale musel jsem teď školu přerušit ze zdravotních důvodů. Zranil jsem se při fantasy fotbale.

Pokud se také chcete stát trenérem hokejového týmu, neváhejte a založte si tým ve Fantasy lize. Na nejlepší trenéry měsíce i každého kola čekají ceny, takže na registraci nikdy není pozdě.

Zdroj všech fotografií: Wikimedia commons

Jakub Rygel

Jakub Rygel

Filmový fanoušek, seriálový maniak a sportovní nadšenec.

Zanechte komentář