Bezplatná charita IV – Zavěste ozdobu na strom přání

V obraze / 16.12.2012

Autor:

Přinášíme vám ještě jeden článek o bezplatné formě pomoci.

Bezplatně pomoci můžete i jinak a vždy vám bude stačit jen internet.

  • BOINC – trochu techničtější téma
  • HUNGER SITE – můžete pomoci lidem v otázce zdraví, života i přírodě
  • NAPLŇTE MISKY – Sice už jsou naplněny, ale nezaškodí vědět, kde co sledovat

Je nám potěšením přinést vám ještě jeden další díl seriálu Bezplatná charita. Před pár dny se objevila nová zajímavá možnost bezplatné pomoci, a proto jsme se i o ní rozhodli napsat krátký článek a rozšířit ji tak mezi co nejvíce lidí. Zatímco v minulých dílech jsme se zaměřovali na pomoc v boji proti hladu a nevyléčitelným nemocem, dnes zavítáme do jiné, avšak neméně užitečné oblasti. A i dnes vám bude stačit jen počítač s připojením k internetu a aktivní účet na Facebooku.

Staropramen, Facebook a Helppes
Pražská společnost Pivovary Staropramen spustila 10. prosince na Facebooku aplikaci Staropramen Strom přání, jejímž cílem je na základě uživatelské aktivity nashromáždit 100 000 korun pro centrum Helppes na výcvik asistenčního psa pro postižené – fenky zlatého retrívra Kley. Pro použití aplikace musíte povolit její přístup ke jménu a e-mailové adrese z vašeho profilu. Laděná je jak jinak než vánočně a její princip je velmi jednoduchý.

Asistenční pes (zdroj: topgoldenretrieversites.net)

Ozdobte Strom přání
Vaším úkolem je vybrat si jednu z nabízených vánočních ozdob (můžete vybírat buď z vánočně nebo pivně laděných), přidat k ní vzkaz pro Kleu (případně neoriginálně ponechat ten předvyplněný) a pověsit ji na vánoční strom. I když za to vy osobně nic nezískáte, zkuste být originální a popusťte uzdu své fantazii. Samozřejmě však pouze slušně. Za každou takovou ozdobu věnuje Staropramen 10 korun na výcvik Kley. Každý další den se pak můžete vrátit a přidat na strom další jednu ozdobu s přáníčkem.

Pomáhat mohou i vaši přátelé
Svá přání následně můžete nasdílet na zdi a stejně tak můžete několika málo kliknutími rozeslat pozvánku do aplikace svým facebookovým přátelům, aby se penízky pro Kleu nasbíraly co nejdříve. Akce nemá stanovený pevný časový limit, podle pravidel potrvá až do okamžiku nasbírání celé cílové částky. Aktuálně (2 dny po spuštění) je zatím vybráno přes 6 tisíc korun.

VÝZVA: Víte o nějakém dalším projektu, o kterém bychom měli napsat? Dejte nám vědět do komentářů! Upozorníme tak i ostatní čtenáře.

zdroj úvodního obrázku: photorack.net

David Eršil

David Eršil

Vystudovaný počítačový grafik se závislostí na internetu a moderních technologiích, momentálním zaměstnáním například vývojář mobilních aplikací pro operační systémy Android a Windows 8 Metro. Vášnivý cestovatel, cyklista, fotograf a příležitostný psavec jednadvacáté generace. --Máte námět na článek? Napište mi na david.ersil@generace21.cz.

Zanechte komentář