Co nosit … ke stromečku!

Krása a móda / 23.12.2013

Dnešní speciální díl našeho seriálu je ryze vánoční, proto vám budeme radit, jak se obléct na štědrovečerní večeři.

Dárky už jsou dávno nakoupeny a zabaleny, stromeček ozdoben, bramborový salát se chladí v ledničce a každou chvíli už se jistě začne stmívat… Zbývá vyřešit jen pár posledních drobností a hurá ke stolu. Ale moment – co si máme na takovou štědrovečerní večeři vůbec obléct?

Na Vánoce přece jen zvolte něco svátečnějšího než pyžamo. Zdroj: dailymail.co.uk

Na Vánoce přece jen zvolte něco svátečnějšího než pyžamo. Zdroj: dailymail.co.uk

Proč módní seriál?

Přestože máme doma nepřeberné množství oblečení, občas nás všechny zatrápí otázka „co na sebe?“ Nemusíme hned běžet do nejbližšího obchodního centra a utratit tam půlku výplaty. Stačí, když se porozhlédneme a zkusíme naplno využít to, co doma již máme. A i k tomu slouží tento seriál. Každé dva týdny vám budeme radit, jak nosit a kombinovat nejrůznější kousky oblečení, abychom nepropadaly stereotypům a rutině, ale neustále zkoušely něco nového a nacházely náš pravý osobitý styl. Tak tedy s chutí do toho!

Rodinné zvyky

Asi se všichni shodneme na tom, že Vánoce jsou úplně o něčem jiném, než o pěkném oblečení a doplňcích, nicméně přece jen jsou to svátky a když je všechno tak hezky upravené a nazdobené, tak proč bychom nemohly být také? Především ale záleží na tom, na co jsme doma zvyklí. Každý Vánoce prožívá po svém a to je také naprosto v pořádku. Někdo dává přednost domácí pohodě a ani s oblečením to moc nepřehání. Oblékne si sice hezčí kousky, ale rozhodně ne na úkor pohodlí. Někdo naopak preferuje skutečně sváteční oblečení, kdy výjimkou nejsou ani šaty či u pánů obleky a košile. Proto zvolte vždy typ oblečení, na který je vaše rodina zvyklá – zřejmě nechcete ostatní členy přivést do rozpaků outfitem, který by od vás v danou chvíli určitě neočekávali.

Pohodlné

Svátky klidu a míru chce většina z nás prožít co nejvíce v pohodlí. Ideálně s našimi blízkými u tradičních pohádek, s talířem cukroví a v teplákách. Nicméně ke stromečku bychom přece jen měly dát teplákům vale a zvolit něco vhodnějšího. Ale nezoufejte, můžete vypadat pěkně a zároveň se cítit fajn. Zkuste například tepláky vyměnit za legíny nebo klasické džíny a k nim zvolit nějaký hezký top či svetr protkávaný zlatými nitkami. Jestliže na Vánoce nevolíte formální oblečení, zkuste využít situace a oblékněte si kousky, které jsou hřejivé a roztomilé. Tematicky rovněž můžete sáhnout po oblečení s vánočními motivy. Typické jsou norské vzory, sněhové vločky, různí sobíci či tučňáci.

Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Zachumlaná do teplého. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Detaily váš outfit rozzáří! Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Nezapomínejte také na to, že obyčejný outfit můžete jednoduše oživit doplňky. Na vánoční večer si klidně můžete dovolit větší náušnice či náhrdelníky, ale i ty jednoduché váš vzhled rozzáří. Pokud oblečení doplníte hezkým účesem a decentně se namalujete, budete vypadat krásně a ano, pořád se budete cítit velmi pohodlně! Pamatujte na to, že nemusíte chodit ke stromečku nějak extra vyšňořená, rozhodně je ale důležité, abyste vypadala upraveně a příjemně. Za každých okolností tedy zvolte čisté oblečení, které je ideální sladit (styl každý pes jiná ves si nechte na jindy) a uvidíte, že se i sama budete cítit velmi dobře.

Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Hlavně se musíte cítit dobře vy sama! Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Zvolte oblečení, které vám na tváři vykouzlí úsměv. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Zvolte oblečení, které vám na tváři vykouzlí úsměv. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Možná byste chtěly, aby se vaše rodina ke stromečku oblékala svátečněji, což může být někdy oříšek (zejména u tatínků, manželů, drahých poloviček, kteří by se za nic na světě nevzdali svých oblíbených trenek, tepláků, …). Zkuste tedy vyvinout jemný nátlak pod hrozbou, že jinak letos Ježíšek zřejmě nepřinese žádné dárky. Nikdy ale nenuťte ostatní členy rodiny do něčeho, co skutečně nechtějí, ohrožení vánoční pohody za to rozhodně nestojí! 🙂

Slavnostní

Pokud spadáte do druhé kategorie a vaše rodina ke stromečku volí velmi sváteční oblečení, sice si možná neužijete tolik pohodlí, ale o to víc si můžete vyhrát s outfitem! Jestliže jste všichni zvyklí dokonce na formálnější oblečení, je to příležitost vytáhnout i nějaké šaty na speciální příležitosti, které běžně jen tak neunosíte. Kromě šatů jsou žádoucí i různé sukně, blůzky nebo kardigany.

Zdroj: polyvore.com (upraveno)

V modrostříbrné kombinaci budete vypadat neodolatelně. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Elegantní. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Nebojte se pohrát si s barvami a vzory, ideální jsou veselejší odstíny jako červená, modrá, zelená či růžová. Ze vzorů bude krásně vypadat tartanová kostka, veselé puntíky či kohoutí stopa. Naopak zapomeňte na ryze černý outfit, působila byste zbytečně smutně. Vyřádit se také můžete s doplňky. Všechno třpytivé a lesklé bude skvělou volbou, ale zase pozor, aby si vás nespletli s vánočním stromkem! Účes a líčení je samozřejmostí, i zde si samozřejmě můžete troufnout na něco odvážnějšího. Natočené vlasy či různé drdoly váš look ještě více podtrhnou a vy budete za hvězdu.

Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Červená kostka k Vánocům už tak nějak patří. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Zdroj: polyvore.com (upraveno)

V růžové sukýnce budete vypadat sladce. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Ať se ke stromečku oblečete jakkoliv, je důležité, abyste se v tom cítila dobře především vy sama. A rozhodně to zase tolik neřešte, o Vánocích jsou přece mnohem důležitější věci! Třeba dárky…

Za týden se můžete těšit na další speciální díl, tentokrát vám budeme radit, jaký outfit zvolit na Silvestra! Mezitím však šťastné a veselé!

V minulých dílech:

Co nosit k …bílé košili

Co nosit k … svetru

Co nosit k …zvířecím vzorům

Co nosit k …  šálám a šátkům

Co nosit k …proužkům

A jak se na štědrovečerní večeři oblékáte vy?

Zdroj perexové fotografie: retroways.blogspot.com, upraveno

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář