Výzdoba interiéru na Silvestra

Nebojte se silvestrovské výzdoby

Design / 28.12.2013

Vstupte do nového roku v obklopení svých přátel a příjemné atmosféry v záviděníhodném novoročním interiéru!

Ani letos nepodceňte silvestrovskou výzdobu. Pokud doma pořádáte večírek, měli byste mít na paměti, že pouze alkohol, jednohubky a cukroví vás zaručeně nespasí. Příchod Nového roku by se měl oslavovat v co nejlepším duchu, a toho nejlépe dosáhnete právě novoroční výzdobou!

Bez pozvánky by to nešlo

Je důležité nějakým způsobem upozornit své potencionální hosty, že vůbec nějakou oslavu pořádáte. Někteří pořadatelé se spokojí s pozvánkou přes sociální sítě, ale přiznejme si, že je to dosti neosobní způsob. Vyrobte si pozvánky sami a nebojte se, nemusí zrovna vypadat jako od profesionála. Vystačit si můžete s obyčejným tvrdým papírem (například tmavé barvy), nalepit na něj pár zlatých třpytek a vepsat pozvání. Je tu také možnost použít volně dostupné pozvánky z internetu, dopsat text na počítači a rozeslat pozvánku emailem.

Pozvánka na silvestrovský večírek je základ. Zdroj: photl.com

Pozvánka na silvestrovský večírek je základ. Zdroj: photl.com

Detaily tvoří základ

Pokud chcete zazářit a přejete si, aby si hosté vaši oslavu pamatovali po celý další rok, čtěte pozorně dál. Spousta z nás se vyleká z přemrštěného množství zboží, které nám obchody nabízí, ale když budete přesně vědět, za čím jdete, máte napůl vyhráno. Shrnuli jsme pro vás nákupní seznam věcí, bez kterých se na oslavě neobejdete.

  • Nafukovací balónky
  • Párty kloboučky
  • Konfety a serpentiny
  • Frkačky
  • Girlandy a lampióny
  • Barevná brčka a kelímky
  • Prskavky
  • Jmenovky

[two_third]

NÁŠ TIP: Při vstupu rozdejte každému škrabošku, kterou si hosté povinně nasadí. Uvidíte sami, jaký zájem v ostatních vyvoláte, když bude každý inkognito.

[/two_third]

Každý máme nejspíš nějakou představu, jak by taková výzdoba měla vypadat. Ale barevné sladění dekorací, to už je věc druhá. Pokud svůj obývák ozdobíte všemi barvami duhy, bude to sice vypadat ulítle a mladistvě, ale nebude to nic, co by se vašim hostům doslova vrylo do paměti. Vyzkoušejte například luxusní kombinaci barev zlaté a černé, která vaši výzdobu pozvedne hned o úroveň výš. Na co ale nespoléhejte, je výzdoba vánoční, kterou jste zatím neuklidili. Zelená a červená jsou sice krásné barvy, ale se Silvestrem už nemají nic společného.

Hlavně, aby nenastal chaos

Postarejte se o vaše hosty takovým způsobem, že nebudou muset pokládat své skleničky po všech čertech jenom proto, aby si je poznali. Nakupte plastové kelímky s různými barvami a motivy, a pokud by se náhodou stalo, že vám počty nebudou sedět a kelímky budou i přesto stejné, odlišit kelímek můžete i brčkem. Můžete si dát práci i se zasedacím pořádkem a jmenovkami. Nezapomínejte také na prskavky, které můžete přiložit ke každé jmenovce, ať má každý tu svou.

NÁŠ TIP: Kelímky můžete odlišit i washi páskou, kterou můžete znát z článku Změňte své věci v barevný svět pomocí Washi pásek

Nezapomeňte na prskavky! Zdroj: (zleva) artisdomus.wordpress.com, shopmerimeri.com, theprettyblog.com

Nezapomeňte na prskavky! Zdroj: (zleva) artisdomus.wordpress.com, shopmerimeri.com, theprettyblog.com

Dá se říct, že většinu času budou vaši hosté trávit u sváteční tabule, která by měla být patřičně výrazná a nepřehlédnutelná. Výzdobu tedy soustřeďte především na toto místo. Další zákoutí v místnosti můžete nechat holá, nebo je pouze jemně doplňte závěsnými girlandami či lampióny. Stůl si vyzdobte do barev, které budou tematicky ladit s celou výzdobou. Umístěte různě po stole konfety a serpentiny. Doporučujeme na nich nešetřit. Třpytivé dekorace zjemní a zároveň oživí váš interiér, až vy sami budete zářit nadšením. Máte-li si kde obstarat helium, nafoukněte několik balónků a nechte je volně splynout se stropem nad stolem. Nenáročnou varianta je klasické nafouknutí balónků a uvázání například k židli nebo k okrajům stolu.

Nenechejte své stropy působit příliš chladně a odbytě. Zdroj: (zleva) thenatos.blogspot.com, catchmyparty.com, weddingchicks.com

Nenechejte své stropy působit příliš chladně a odbytě. Zdroj: (zleva) thenatos.blogspot.com, catchmyparty.com, weddingchicks.com

Poslední party vychytávky

Nezapomeňte ani na přesné hodinky, podle kterých budete s vašimi hosty odpočítávat půlnoc, kterou oslavíte bujarým křikem a zvukem z frkaček. Dokonce i frkačky lze pořídit v originálním party stylu. Jako tip na závěr můžeme doporučit po půlnoci vypouštění lampiónů štěstí a samozřejmě velkolepý ohňostroj.

Zdroj perexové fotografie: catchmyparty.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář