Víte, jaký děláte dojem na ostatní uživatele Facebooku?

Seznamte se: 9 Facebookových typologií

V obraze / 29.12.2013

Facebook je prostě fenomén a mají ho všichni.

1. Pan Intelektuál

Pokles ceny zlata, ekonomická situace v Ghaně, politická situace u nás a spousta cizích slov, u kterých přemýšlíte, zda sám autor statusu ví, co znamenají. (Jako vážně, co to je nihilismus?) Říkáte si, že je napsal určitě jen proto, aby vás potrestal za to, že jste ve škole nedávali pozor. A chudák Intelektuál přitom v duchu nechápe, proč má jeho status méně „lajků“ než fotky jeho kamarádek.

2. Hipster

Fotografie, kde je půlka hlavy, pomeranč na bílém pozadí (nejlépe vyfocené Polaroidem, ale toleruje se i rozmazaná fotka pocházející z jakéhokoli jiného přístroje), písničky z Youtube, které viděli 4 lidi, statusy typu – Kolečko je hranaté. To všechno a mnohem více můžete nalézt u tohoto človíčka, který bere hipstrovství smrtelně vážně. #StayHipster

3. Kamarád na online úvazek

4572 přátel, 589 lajků u fotky – to je jeho doména. Nevadí, že polovinu z „přátel“ nezná a že četnost divných až nebezpečných lidí v jeho friendlistu může být dost vysoká. Důležité je, že jich je hodně a že jako přidaná hodnota může být pár set lajků u fotky navíc. Je to prostě sběratel přátel a přes to nejede vlak.

4. Zamilovanec

Před týdnem jsem si našel novou polovičku a budeme spolu navždy. Chodíme spolu 7 dní a milujeme se. A nikdy se neopustíme. A dáváme si pusinky a srdíčka na zeď. A budeme spolu do konce světa, muck! No prostě dokud se hory nerozpadnou do moře a Justin Bieber bude stále na hudební scéně.

5. Fotograf

Tenhle člověk vám jen tak nějaký status neokomentuje. Jeho zájem je totiž úplně jinde – ve fotkách. To je to jediné, čeho se od něj dočkáte. Fotky. Spousta fotek. A čeká taky spoustu lajků. A jestliže nám někdy olajkuje fotku on? Tleskejme a děkujme Bohu, protože to se s jeho vybraným vkusem jen tak nestává. Asi fotíme jako králové nebo nás chce sbalit.

6. Lajkovač

Lajkuje na co přijde. Je jedno, jestli jste dali na Facebook hezkou nebo ošklivou fotku. Nezáleží na tom, že váš status nedává smysl (Že by Hipster nebo Intelektuál?), lajk dostanete v obou případech. Tenhle typ člověka prostě chcete mít mezi přáteli.

Víte, jak působíte na ostatní uživatele Facebooku? Zdroj: Foter.com, Megan Leetz

Víte, jak působíte na ostatní uživatele Facebooku?
Zdroj: Foter.com, Megan Leetz

7. Permanentní stěžovač/Neustálý nespokojenec

Má potřebu vyjádřit své emoce na fejsbukovské zdi a čeká okamžitou reakci okolního světa. Statusy typu: „Už nikdy víc…“ nebo „Tak na tohle nemám slov…“. Důležité jsou tři tečky na konci, které mají vzbudit zvědavost a vyburcovat nás k akci. Otázky následující pod statusem – „Copak se stalo?!“ nebo všeříkající – „CHAT?“ jsou proto pro stěžovače naprostým zadostiučeněním.

8. Hláškovač

„Hahaha, včera jsme poslali zazvonit kamaráda na kamarádku, kterou on nezná!“ aneb hlášky, které zúčastněným musely připadat určitě nanejvýš vtipné, budou mít pro ostatní čtenáře statusu naprosto nulovou vypovídající hodnotu. Ale jinak je super, že jste si večer užili.

9. Sběratel lajků

Jak to, že se mi tahle fotka přidaná včera zase objevuje na zdi?! Znovuoznačení, komentování fotky po pěti měsících a v nejslabším momentě sdílení nebo dokonce fotka lajknutá samotným majitelem. Seznamte se se sběračem lajků.

Tak co, našli jste se mezi naší top devítkou? 

Zdroj perexové fotografie: Zdroj: Foter. com, Terence S. Jones

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Některé mandarinky smrdí a jiné ne. Sledujte mě i na Instagramu http://instagram.com/zuzanks/

Zanechte komentář