Stop studentské stravě vaří trendy, zdravě a s minimem nádobí

Na talíři / 30.1.2014

Myslíte si, že je nemožné, aby si student dokázal uvařit skvělé jídlo za zlomek času, málo financí a s minimem kuchyňských pomůcek? Stop studentské stravě si vzalo za cíl přesvědčit nás o opaku.

Na začátku všeho byla malá sonda do hlubin študákovy kuchyně. Toužila jsem se dozvědět, jak to vlastně dnes studenti mají se stravováním, nakolik využívají menzu či kolik času jsou ochotni strávit u plotny. Informace, které jsem získala, nejsou kupodivu až tak šokující.

Většina mnou dotázaných menzu využívá sporadicky, ale na kvalitu jídla v ní si nemůže stěžovat. Studenti se často stravují doma, a to i ti na kolejích bydlící. Je zvykem dostávat od maminek bohatou krabičkovou výslužku, která brání tomu, aby milované zlatíčko pošlo během týdne hlady. Ale i přesto, že většina studentů tvrdila, jak do fastfoodu nechodí, jí více či méně zdravě a raději než se cpát éčkovými blafy, využije služeb již zmiňované menzy (či maminčiny kuchyně), někteří pod rouškou anonymity přiznali, že housky namazané kečupem nebo polévky z pytlíku jsou na kolejích jevem velmi častým.

Rybičková

Recepty z webu Stop studentské stravě hravě zvládnete i vy.

logo

A právě proto vznikl projekt Stop studentské stravě, který se snaží dokázat, že ani studenti nemusí být ochuzeni o nápaditou a pestrou domácí kuchyni. A už vůbec se nemusí bát chopit se vařeček a připravit si ji sami. Cílem celého projektu je hlavně inspirovat mladé lidi pomocí neobvyklých receptů, které najdete na webu stopstudentsketrave.cz. Ale pozor, tím vše rozhodně nekončí. Web mimo báječných receptů doplněných lákavými fotografiemi nabízí také různé tipy a recenze. Jak to vlastně všechno začalo a také kam to vše směřuje nám sdělila zakladatelka webu, slečna Sarah Salehová.

Sarah

Sarah, dvaadvacetiletá zakladatelka projektu Stop studentské stravě, je aktivní studentka Vysoké školy ekonomické v Praze, která miluje vše, co se gastronomie týče – jídlo, vaření, pečení, kulinářské pořady a objevování nových restaurací a bister. Mimo to také zbožňuje současné umění a cestování. A její tajný sen? Projíst celý svět.

Kdy se zrodila myšlenka na projekt Stop studentské stravě?

Dlouho jsem přemýšlela, že bych si vedla nějaký foodblog. Ale mělo to dva problémy. Za prvé, nejsem žádný velký foodstylista, který by uměl parádně fotit, a za druhé, nemám momentálně takový obnos peněz, abych neustále recenzovala módní restaurace. Pak jsem si uvědomila, že bych měla psát o tom, co je mi blízké a čemu rozumím. Tak vznila myšlenka foodblogu pro studenty, kteří už se nechtějí odbývat nezdravým jídlem a rádi by si uvařili dobré a kvalitní jídlo za „pár kaček“. Bohužel mi stále chyběl impulz k realizaci. Ten přišel až teď v září, kdy jsem v rámci jednoho školního předmětu měla zrealizovat projekt. Oprášila jsem tedy své nápady, vymyslela název Stop studentské stravě a nadchla ostatní spolužačky, aby do toho šly se mnou.

Kdo tedy za celým projektem stojí a čím se zabýváte?

Za projektem stojím já a mých deset skvělých spolužaček. Každá máme v týmu nějaký úkol, ale vesměs se všechny snažíme přinášet dobré recepty, zajímavé nápady do kuchyně a recenze na místa, která by mohla bavit mladé. Vedle toho natáčíme díly kuchařské show, kde divákům námi oslovený kuchař představí dva, tři recepty, které jsou nejen chutné, ale i snadné na přípravu. Můžete se těšit na známé foodblogery, ale i amatéry – nadšence. V jednom díle vám vaří dokonce i Martin Škoda (autor kuchařky Škoda nevařit, pozn. redakce). Díly jsou momentálně stříhány a netrpělivě čekáme na první vlaštovku.

Jak se dnešní studenti stravují? Pomáha vaše osvěta, nebo stále převažují polotovary a kolínka s kečupem? Přemýšlí dnešní studenti nad svým stravováním více?

To se dost liší. Znám lidi, co jí jenom v restauracích a pak i takové, co si doma poctivě vaří a připravují svačinky do školy. Hodně záleží samozřejmě na financích, na času, ale spíše zjišťuji, že tím nejhlavnějším faktorem je kreativita. Je dost lidí v mém okolí, co má peníze, možná i ten čas, ale nemají absolutně žádný nápad. Pokud jdou do restaurace a objednají si něco zdravého, pak v tom nevidím žádný problém, horší je, když spíš zakotví někde ve fastfoodu nebo u pizzy. Největším problémem podle mě je, když lidé nemají absolutně žádný vztah k jídlu, je jim jedno, co do sebe „cpou“ a chtějí jen zahnat hlad. To právě přicházejí na řadu ty éčkové polévky, kolínka s kečupem a bůhví co ještě. Studenti dnes žijí docela aktivní život, chodí do školy, do práce, mají své zájmy i večerní aktivity, potřebují tedy hodně energie a tyhle „blafy“ jim prostě nemohou stačit.

Celkově si myslím, že se více přemýšlí nad tím, co jíme. Teď je to dost trendy. Vemte si už jen to, že existuje asi milion pořádů v televizi nebo na internetu na toto téma. Nejen mladí zkouší bio potraviny, nakupují na farmářských trzích, chtějí více regionálních produktů a vedle toho objevují různé vietnamské, veganské restaurace apod. I kdyby to byla jen nějaká jejich póza, tak je to alespoň přivede na zdravější způsob stravování.

Vaříme se Stop studentské stravě

Květákové placky

Suroviny:

  • 1 květák
  • 2 vejce
  • 10dkg tvrdého sýra (pro pečení v troubě je vhodná i mozzarella)
  • 4 lžíce hladké mouky
  • 4 stroužky česneku
  • sůl, pepř
  • majoránka a další bylinky

Květák nejprve omyjeme nalámeme na malé růžičky a dáme vařit do osolené vody cca na 15 minut. Po uvaření necháme vychladnout a poté nastrouháme nahrubo na struhadle, případně nakrájíme na malé kousky. Dále si na struhadle nastrouháme nahrubo sýr. Ke květáku a sýru přidáme žloutky, strouhanku, mouku a česnek. Podle chuti osolíme, opepříme a dochutíme bylinkami, které máme po ruce či které máme nejraději. V mém receptu jsem použila majoránku. Všechny ingredience zamícháme v míse a na závěr přidáme sníh, tedy rozšlehané bílky. Ze vzniklé směsi uděláme placičky, které osmažíme na oleji 3 minuty z každé strany. Placičky si můžete dát se zeleninou, s pečivem, případně si k nim uvařit brambory, to už záleží pouze na vás.

Nakousli jsme finanční stránku věci. Spousta studentů vám řekne, že si nemůže uvařit dobře a zdravě, protože to stojí hromadu peněz. Co si o tom myslíte?

To je jeden velký omyl. Tady je právě důležitá ta kreativita a chuť nebýt líný. Proč si lít na těstoviny laciný kečup, když si můžete v akci v Tescu koupit pár rajčat a udělat si z toho na kapce oleje a stroužku česneku výbornou omáčku? Nač si kupovat polévku v sáčku, když si můžu udělat za „pár kaček“ brokolicový krém? Mám ráda, když z pěti surovin můžu udělat dvě, tři jídla. Uvedu příklad. Uděláte si třeba domácí rajčatové pyré. Z části vytvoříte omáčku na těstoviny, část můžete zahustit a udělat si z toho tomatovou polévku s opečeným chlebem. A pokud vám ještě troška zbyde, tak tím naplníte osmažené palačinky, zasypete sýrem a dáte zapéct do trouby. Je to doopravdy jednoduché. Doporučuji naučit se pár základních jídel a skladovat na ně suroviny neustále doma. Když vás pak přepadne hlad, máte uvařeno raz dva. Mně tak doma nikdy nechybí těstoviny, olivový olej, česnek, rukola, balkánský sýr, papriky, kuskus, rajčata a parmezán. Z těchto surovin umím uvařit určitě 4 různá jídla.

Pokud někoho „prudí“ vařit si jen sám pro sebe, tak ať se domluví se spolubydlícím, kamarádem nebo kolegou z práce. Pokud nikdo takový opravdu není, tak druhou porci dejte do krabičky a nechte si ji druhý den na oběd.

Bydlení na koleji a vaření. Dá se to vůbec skloubit?

Určitě ano. Recepty, které prezentujeme na stránkách Stop studentské stravě, jsou nenáročné na prostor, čas i nádobí. Vždy je zapotřebí maximálně dvou hrnců, struhadla a prkýnka. Někdy je zapotřebí i mixér nebo trouba, ale už i to je k sehnání i na kolejích.

Na kolejích je dobré, že se  právě můžete domluvit s ostatními a vařit si navzájem, porce pak vyjde mnohem výhodněji. Co ale slyším často, jsou stížnosti na skladování potravin. Sem tam vám někdo něco „na férovku“ vezme nebo zjistíte, že si někdo vesele potají maže na chleba vaši drahou marmeládu nebo domácí med. To by mě osobně asi dost štvalo.

Jak bude vypadat připravovaná kuchařská show? Nahlédněte společně s námi!

Jaké má Stop studentské stavě plány do budoucna?

Chceme dále pokračovat v přidávání článků a receptů jak na blogu, tak na facebooku, a jak už jsem zmiňovala, pracujeme na střihu natočených materiálů. To až bude, tak budu mít velkou radost. Celé natáčení zabralo dost času i sil. Neměli jsme na to žádné pořádné finance, takže jsme neustále jen někoho přemlouvali, aby pro nás něco udělal zadarmo. Doufám ale, že díly budou dobré a zúčastnění budou rádi, že se na tom podíleli. Pokud bude mít kuchařská show úspěch, rozhodně natočíme i další sérii. A také bychom v budoucnu chtěli publikovat e-kuchařku s recepty, které se na stravě objevily nebo ještě objeví.

Co dodat na závěr? Snad jen to, že i v případě studentského stravování platí ono známé: „Když se chce, všechno jde.“ A děvčata ze Stop studentské stravě jsou toho důkazem. Tak se nebojte vařit a experimentovat, třeba zrovna podle jejich receptů.

Jak jste na tom vy? Využíváte služeb restaurace, maminčiny kuchyně a nebo raději stojíte u plotny s vařečkou v ruce? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích.

Zdroj všech fotografií: web stopstudentskestrave.cz

Zdroj videa: youtube.com

 

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář