radost

Probuďte v sobě život

V obraze / 22.12.2013

 

Tancujte, zpívejte, křičte nebo hrajte na trombón, ale hlavně pociťte sami sebe.

Je mnoho způsobů, jak chápat život. Srdce v našem těle bije, dýcháme, hýbeme se, z fyziologického hlediska tedy žijeme. Život nám ale může dát víc a často zapomínáme, kdo vlastně jsme a co je pro nás přirozené. Naše práce se díky technickému pokroku z velké části omezila hlavně na práci hlavou. Přemýšlíme, vymýšlíme, učíme se, analyzujeme a získáváme pocit, že hlava je celé naše tělo. Zapomínáme na naši celistvost, na naši přirozenost a hravost.

A přitom stačí tak málo – následovat to, co nás baví a přináší nám radost. Právě to nám dává možnost ochutnat tu jedinečnou esenci života, která pochází z nás samých a z naší přirozenosti.

Terapie na všechny problémy světa

Pro mě je to tanec, přirozený tanec, žádné MTV sestavy typu tři kroky doprava, jeden dopředu a výskok. Pohyb, který v mém těle vyvolá muzika, nemá pravidla ani hranice, je jedno, jestli protančím noc na party nebo jdu na workshop současného tance, jsou to pro mě okamžiky, kdy cítím radost ze života, lásku k němu a přítomný okamžik. A jsou to pocity ryzí a bezpodmínečné, není to stejná radost, jako když vás povýší v práci, zvládnete těžký úkol nebo se na vás usměje kluk, kterého tajně milujete. Je to čistá láska, radost z toho, že jste a žijete, bez podmínek. Doporučovala bych to všem lidem jako terapii na všechny problémy světa.

Je jedno, co to je, najděte to v sobě. Buďte otevření všemu a vnímejte své pocity.

Zdroj: photl.com

Zdroj: photl.com

Milujete hudbu? Choďte na koncerty, pusťte si svou oblíbenou skupinu místo televize a vnímejte ji. Naučte se hrát na hudební nástroj, nikdy není pozdě a začít se dá v každém věku. Chcete zpívat? Založte kapelu, choďte do sboru, zpívejte s přáteli v hospodě nebo jenom doma u žehlení. Ale pořádně, žádné pobroukávání do žehlicího prkna. Pořádně to rozjeďte, co na tom, že vás uslyší sousedé, třeba je inspirujete a ještě se k vám přidají. Máte chuť občas si pořádně zařvat? Běžte do přírody, vylezte na nejbližší kopec a řvěte, dokud máte dech. Zvířata to zvládnou a myslivci snad poznají, že nejste jelen v říji.

Dělejte cokoliv, ať to zní jakkoliv bláznivě. Lezte po stromech, zkoušejte akrobacii, běhejte, zpívejte na veřejnosti, když to budete dělat s láskou a bude to vycházet z vaší přirozenosti, tak to nikdy nemůže dopadnout špatně, naopak.

Objevte to, co už dávno znáte

Každý to v sobě máme, jen jsme to v průběhu života potlačili. Vzpomeňte si, co jste jako dítě rádi dělali. Ne nadarmo se říká, že se ve stáří učíme to, co jsme jako děti věděli a dělali automaticky. Nastal čas to probudit, protože život je krátký na to, abychom si ho dostatečně neužili, jenom se hnali za úspěchem a zapomněli, co slovo „žít“ vlastně znamená. Takže vzhůru do toho.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Zdroj videa: youtube.com

Gabriela Nováková

Gabriela Nováková

Bylo by dobré změnit svět.

Zanechte komentář