Štědrodenní tradice na talíři

Na talíři / 21.12.2013

Všichni známe tradiční štědrovečerní menu  – smaženého kapra a bramborový salát. Co nám ale nabízejí další české vánoční tradice v oblasti jídla?

Půst a zlaté prasátko

Určitě si pamatujete z dětství nebo z reklamy na Kofolu na zlaté prasátko. Štědrý den byl postním dnem.  Mohly se jíst jen ryby, které nebyly považovány za maso – proto i tradice rybí večeře. Od rána se nejedlo a jíst se začalo, až když vyšla první hvězdička. Poté mohla být servírována štědrovečerní večeře. A ten, kdo za celý den nic nezbaštil, mohl vidět zlaté prasátko. Viděli jste ho taky?

Recept na houbového kubu:

Na sádle si orestujte cibulku nakrájenou na kostky a česnek na plátky. Přimíchejte namočené houby, majoránku, kmín, sůl a pepř. Do ní vsypte předem namočené a uvařené kroupy. Následně dejte na 20 minut zapéct do trouby.

Houbový kuba

Pokud však někdo celý den bez jídla nevydrží nebo prostě zlaté prasátko vidět nechce, tak si může dát houbového kubu. Jedná se o polední bezmasé jídlo, které se skládá z dobře dostupných a levných surovin – krup, sušených hub, cibulky, česneku a majoránky. Recepty se však liší dle regionů.

les, zima

Na procházku do lesa.
Zdroj: photl.com

Jídlo i pro zvířátka

Krásnou tradicí a hlavním duchem Vánoc je myšlení nejen na sebe, ale i na své okolí. V některých rodinách, většinou na vesnicích, se stalo tradicí, že se nemusí cpát jen rodina, ale také zvířátka venku. Proto rodiče s dětmi nosí do krmelců seno, sůl pro zvěř nebo jiné pamlsky.

Pokud nemáte blízko les, můžete dobrým skutkem pomoc i ptáčkům, kterým na strom pověsíte jablíčka, do krmítek nasypete oříšky, slunečnici a další. Ve zverimexech můžete také koupit lojové koule, které lehce zavěsíte na stromky ve vaší zahradě nebo ve vašem okolí.

Prostírání

Při prostírání štědrovečerního stolu nesmělo být prostřeno pro lichý počet osob. Pokud by tomu tak bylo, rodině by hrozila smrt, jelikož smrtka obchází domy s lichým počtem osob. Proto se ke stolu přidávalo jedno místo navíc – z důvodu proti smrtce, ale také přivítání nezvaného hosta, který byl k tabuli přivítán z ulice.

Kapr

Tradice spojené s vánočním kaprem patří k těm nejmladším. Ryby se na štědrovečerním talíři začaly objevovat v průběhu 19. století. Dříve byly ryby servírovány jen v rybářských oblastech nebo zámožných rodinách.  Kapr přišel na řadu až v později, nejdříve v podobě načerno, pak následoval již tradiční smažený. První recept na smaženého kapra připravila M. D. Rettigová. Tradicí se však stal až v polovině 20. století.

Recept na tradiční štědrovečerní bramborový salát ale asi neexistuje. Každá rodina dělá ten svůj podle sebe, podle kraje nebo dle chutí.

kapr, Vánoce

Taky už vám jeden plave ve vaně?
Zdroj: http://commons.wikimedia.org, autor: Dezidor

Kapří šupiny

S kaprem také souvisí tradice jeho šupin. Při přípravě ryby se několik šupin vždy odložilo stranou, nechaly se uschnout a poté každý účastník u štědrovečerního stolu, dostal pár šupinek i pod svůj talíř. Tento zvyk měl přinést více peněz do domácnosti. Kdo si to chtěl pojistit, dal si šupinky ještě do peněženky. Já je tam mám každý rok a neřekla bych, že to pomáhá.

Nezapomeňte, že od štědrovečerního stolu by se nemělo vstávat, dokud všichni nedojedí. Tak teď už jen, aby všichni v klidu dojedli bez zaseknutých rybích kostí a Ježíšek mohl přijít. A vy si užijte klidnou rodinnou vánoční atmosféru.

A jaké tradice dodržujete u štědrovečerního stolu vy?

Zdroj perexové fotografie: www.photl.com

Pavla Doležalová

Pavla Doležalová

Miluji jídlo (www.milujidlo.blogspot.cz), vaření a vše kolem něj...občas také sport (joga, tanec, kolo), knížky a lenošení.

Zanechte komentář