Nápadité dárky vaši blízcí ocení

Design / 15.12.2013

Nenapsali si vaši známí seznam přání k Vánocům? Nezoufejte, i vy sami můžete na něco snadno a rychle přijít.

Není to zrovna lehký úkol, trefit se někomu do stylu. Obzvlášť když jste omezeni po finanční stránce. Radost můžete ale udělat i vychytanou maličkostí! Nevěříte? Vybrali jsme pro vás několik originálně zpracovaných výrobků a mysleli jsme přitom i na vaši peněženku. Všechny totiž seženete do pětistovky.

Hlavním úkolem je potěšit

Výběrem bytových dekorací zaručeně nic nezkazíte, právě naopak. Zaručí vám to úsměvy u vánočního stromečku a atmosféra se povede v pobaveném duchu. Můžete darovat dekorace na stůl v podobě různých misek, tácků, talířků nebo i hrníčků. Inspirovat se můžete námi vybranou miskou na oříšky v podobě veverky od značky Sagaform, která je úchvatně tematická. I klasické hrnky na čaj zasáhlo kouzlo designu. Na trhu jsou hrnky s velkou spoustou motivů a tvarovaných uch, za které je chytáme. Co ale nejvíc upoutalo naši pozornost, jsou porcelánové hrníčky Mugtail od společnosti Kinto s roztomilým zvířecím motivem.

Veverčí miska nebo hrníček? Zdroj: Zleva naoko.cz, kinto.co.jp

Veverčí misku nebo radši hrníček? Zdroj: zleva naoko.cz, kinto.co.jp

Kuchyňské náčiní a dekorace jsou jednou z nejvyužívanějších věcí z celého bydlení a tato skutečnost nám dává na výběr z mnoha produktů, kterými se můžeme inspirovat. Zaujala nás především  netradiční odměrka na špagety s názvem „I could eat a horse“, která k nám dorazila od návrhářů společnosti DOIY a naprosto nás odzbrojila svým zvláštním porcováním. Nabízí se i momentálně nejznámější verze kuchyňských chňapek.  Silikonové chňapky jsou podstatně kratší než ty látkové a taky mnohdy více lichotí stylu kuchyně. Vyzkoušet můžete chňapku Propaganda, která má na sobě i očko k pověšení.

Chytří pomocníci do kuchyně. Zdroj: zleva doiydesign.com, naoko.cz

Chytří pomocníci do kuchyně. Zdroj: zleva doiydesign.com, naoko.cz

Koupelna se dá označit za druhé nejvíce frekventované místo v domě, a tak není úplně od věci pořídit svým známým něco pro její oživení. Vlastníky koupelnového závěsu můžete potěšit háčky s malými plastovými ptáčky značky Balvi. A pro milovníky dlouhých a uklidňujících koupelí jsou tady originální špunty do vany s lotosem od Monkey business, které navodí příjemnou a romantickou atmosféru.

Čtěte také: Doplňky, které nejsou jen naoko

Ozdůbky do vany znáte? Zdroj: naoko.cz

Ozdůbky do vany znáte? Zdroj: naoko.cz

Anebo se můžete spolehnout na maličkosti, které sice nijak radikálně neovlivní životy vašich přátel, ale ani jimi nepohrdnou. Každý nápad se totiž cení a v tomto případě je originalita na prvním místě! Magnetky s knírkem jsou opravdu netypické a vidět něčí fotku s knírkem každý den na ledničce, to už přece musí vykouzlit úsměv i tomu největšímu bručounovi. Nápad vzešel od designérů značky Thabto a moc se jim povedl. Knihomolům většinou pod stromeček přilétne nějaká ta záložka, inspirujte se protentokrát záložkou s kvetoucí rostlinou od Suck UK.  Není nádherná?

Drobnosti pro každodenní radost. Zdroj: zleva thabto.co.uk, naoko.cz

Drobnosti pro každodenní radost. Zdroj: zleva thabto.co.uk, naoko.cz

Pokud máte v oblibě nakupovat především bytové dekorace a dokonce už máte dárky doma a zabalené, podělte se s námi o své tipy a inspiraci do komentářů! Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář