Co se dá ještě stihnout do konce roku?

Osobní rozvoj Vztahy / 24.12.2013

Nabízíme vám seznam sedmi věcí, které v sedmi posledních dnech roku stojí za to stihnout.

Ať už jste prožili letošní rok jakkoliv, skóre máme nyní všichni stejné. Zbývá nám sedm dní než za dvojkou a nulou začneme psát jedničku a čtverku a sedm věcí, které je nezbytně nutné v tomto časovém rozmezí stihnout. Přejeme vám nečekaně překvapivý a radostný konec roku 2013!

25. prosince – Pyžamování

Kdy jste naposledy strávili celý den v pyžamu? Že se nepamatujete? Tak to musíte do konce roku stihnout napravit! Zkuste se dnes nikam nehonit a zůstat celý den v pyžamu. Nechoďte sportovat, jak vám pro sváteční čas radí dietáři všech zemí. Minimálně dnes ne. Čtěte si, poslouchejte oblíbenou hudbu, zobejte cukroví, sledujte pohádky… A to všechno pěkně s pocitem příjemné ospalosti. A v pyžamu.

[one_fourth align=“left“]

Zůstat celý den v pyžamu? No tak… Dnes ano!

[/one_fourth]

26. prosince – Jako za dětských let

Pyžamový den je za námi, je čas poslechnout rady dietářů a jít provětrat svá cukrovím zmožená těla. Ovšem pozor, ne tak zhurta. Zapomeňte na rozličné moderní a populární sportovní aktivity. Zkuste to dneska jako za dětských let. Pokud je venku sníh, vezměte sáňky, boby, lopaty, igelitky, prostě cokoliv jízdy schopného, a vyrazte s přáteli na nejbližší kopec. Pokud vaše okolí není zrovna sněhem obdařené, tak sežeňte křídy a zaskákejte si panáka. Nebo gumu či švihadlo. Čím víc se vás na místním hřišti sejde, tím větší legrace to bude.

happy-girl-hopscotch-in-strawberry-free-creative-commons_l

Což takhle zaskákat si panáka? Zdroj: www.foter.com

27. prosince – Pošli to dál

Viděli jste americký film Pošli to dál? Pokud ne, tak dnes je ta správná chvíle. Nechte se filmem inspirovat a udělejte pro nějakého náhodného bližního dobrý skutek zakončený slovy „Pošli to dál“. Velké věci a změny začínají u těch zdánlivě nejbanálnějších momentů našeho života.

28. prosince – Vděčnost

Dnes je den jako stvořený pro zvláštní vděčnost. Pokuste se v duchu sestavit seznam minimálně sedmi lidí, kterým jste za něco opravdu vděční. Nemusí to být nějaké obzvlášť velké věci. Třeba jsou to každodenní maličkosti, které váš život činí pestřejším, jistějším nebo příjemnějším. Pak těmto lidem poděkujte. Snažte se, aby alespoň jeden z oněch sedmi lidí byl někdo, kdo by vás hned tak nenapadl. Vyjádříte tak vděčnost i někomu, kdo by to nečekal.

[one_fourth align=“right“]

Poděkujte dnes někomu, kdo by to od vás nečekal.

[/one_fourth]

29. prosince – Buďme tvůrčí

Já rozhodně nejsem kreativní typ, běží vám teď možná hlavou. Vyveďte se z omylu. V každém z nás je ukryta nějaká tvůrčí síla. Nemusíme být zrovna Monet nebo Tomáš Klus, abychom byli schopni něčeho krásného. Někdo z nás umí obzvlášť půvabně stlát postele, někdo zase pečlivě otřít prach z křehkých okvětních plátků orchidejí, jiný nevšedním způsobem naservírovat jídlo na talíř. Objevujme dnes svůj potenciál ke kráse a tvořme. Ať už je způsob jakýkoliv.

a-paean-of-old-days_l

Tančíte v srdci? Zdroj: www.foter.com

30. prosince – Vyrovnejte cesty

Tíží vás nějaký vztah? Je někdo, kdo čeká na vaši omluvu? Někdo, s kým již dlouho nemluvíte? Nebo naopak někdo, kdo vůči vám podnikl vstřícná gesta a čeká na vaši odpověď? Zkuste dnešní čas využít k tomu, abyste vyrovnali cesty mezi vámi dvěma. Možná to nepůjde snadno, možná zjistíte, že to nejde vůbec. Už to je ale první krok. Udělejte jej. 

[one_fourth align=“left“]

Udělejte dnes první krok k tomu druhému.

[/one_fourth]

31. prosince – Tanec v srdci

Mnozí se chystají na silvestrovské párty. Dnes večer budeme hýřit, pít a veselit se. Možná jen naoko a možná doopravdy. Kdy jste ale naposledy tančili v srdci? A tančili jste tak vůbec někdy? Je to snadné a mnohem víc na dosah, než si myslíme. Zkuste si dneska najít chvilku, kdy budete na okamžik úplně sami. Zavřete oči, přestaňte na chvíli poslouchat okolní ruch a úplně prostě si zatančete ve svém vlastním srdci.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Alžběta Kalábová

Alžběta Kalábová

"Tajemství radosti je věřit, že je nám vždy dáno to nezbytné k tomu, abychom byli šťastní." (M.Delbrel)

Zanechte komentář