Kometa Brno vs Pardubice

V hokejové Extralize se vyjasňuje

Sport / 11.12.2013

Nejvyšší hokejová soutěž je za polovinou a pro některé týmy už jsou vyhlídky docela jasné. Jak si stojí váš oblíbený tým?

29. kolo Extraligy 13/14

Tabulka Extraligy po 29 kolech. Autor: Jan Markel

Z celkových padesáti kol základní části je odehraných dvacet devět a nejen na předních příčkách se zvětšuje propast mezi týmy. Ačkoliv zbylých dvacet jedna kol může ještě mnohé změnit, prognózy z těchto dnů, týkající se prvního a posledního týmu, už se opírají o solidní základ.

Sparťanské oslavy

Pražská Sparta, zatím suverénní lídr tabulky, slavila v sobotu 110 let od založení klubu. Na bujaré oslavy se přijelo podívat deset tisíc fanoušků, což jistě podtrhlo výkon hráčů na ledě. Po odpoledním exhibičním utkání legend se v netradičním večerním čase odehrála bitva s Plzní, což byla pro Spartu velká výzva.  Nejen, že mají Indiáni silný celek, ale rovněž právě zmiňované oslavy byly výzvou k dalšímu vítězství.

To zpočátku vypadalo poměrně nejistě, protože Plzeň využila jednu z přesilovek v první třetině a ujala se vedení. V 15. minutě ale dokázal odpovědět Petr Ton, veterán a tahoun pražského klubu. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu, kdy hned po zahájení šla Plzeň do vedení, ale už po pěti minutách dokázala Sparta srovnat krok. Pak už byla hra v režii Sparťanů, kteří se nakonec radovali z vítězství 4:2. Zaslouženě tak vedou Extraligu s náskokem deseti bodů.

HC Sparta oslavy 110 let

Sparťani nastoupili k slavnostnímu zápasu v retro dresech. Zdroj: hcsparta.cz, autor Jan Beneš

Kdo se trápí?

Letošní sezónu zahájili raketovým startem a pak náhle zmizeli – ano, řeč je o Slávii. Ta se dnes nachází ve spodní polovině tabulky, kdy nemá jistý ani postup do play-off. Nejinak jsou na tom Pardubice, které ještě zhruba v třetině základní části vedly tabulku. Dnes jsou o příčku níž než Slávie a právě tyto dva celky se potkaly v posledním odehraném kole.

Co se musí přičíst k dobru oběma týmům, je fakt, že ve společných zápasech letošní sezóny nabízejí kvalitní a vyrovnaný hokej. Nejinak tomu bylo i v tomto duelu. Slávie šla brzy do vedení, ale pardubičtí dokázali srovnat a byli důrazní v soubojích. Přestože pak Slávie vstřelila další dvě branky, v samotném závěru se dříči z Pardubic zvedli a dokázali opět vyrovnat. Rozhodovalo se tak až v samostatných nájezdech, ve kterých vydřela Slávie vítězství 5:4.

Piráti Chomutov vs Sparta Praha

I proti Spartě podali Piráti kvalitní výkon, přesto nakonec podlehli. Zdroj: piratichomutov.cz, autor Jan Pidrman

Půjdou Piráti z kola ven?

Na poslední příčce tabulky se s velkou bodovou ztrátou krčí Piráti z Chomutova. Ačkoliv jejich hra není špatná, výsledky tomu neodpovídají. Chybí zde produktivita. V posledním kole třeba dokázali slušně potrápit brněnskou Kometu – rozhodně nelze tvrdit, že to měli domácí jednoduché. Když ale hostující Chomutov nedokázal využít ani přesilovku pět na tři, zaplatil za to vyrovnáním a následným vítězstvím domácích 4:2. Vzhledem k bodovému zisku tak mají Piráti jen malé vyhlídky na to, že nebudou muset hrát o záchranu v soutěži.

Další aktuality z naší nejvyšší hokejové soutěže přineseme zase příště.

Zdroj perexové fotografie: hc-kometa.cz, autor Ivo Dostál