vánořní trhy, Olomouc, Horní náměstí

Olomoucké vánoční trhy lákají nejen na tradiční punč

Cestování / 10.12.2013

Předvánoční atmosféra nemusí být spojená pouze se stresem a nákupem dárků. Zpříjemněte si čekání na Vánoce některou z adventních akcí!

Mezi nejnavštěvovanější adventní trhy v České republice se už několik let řadí vánoční trhy v Olomouci. Ačkoliv se nemohou srovnávat s honosností a velkolepostí vídeňských či salzburských trhů, přitahují čím dál tím větší pozornost. V čem tkví tedy jejich kouzlo? Možná právě v opaku velkoleposti či přeplácanosti.

Na skok do středověku

Olomoucké historické centrum patří mezi architektonické skvosty, o čemž svědčí i zařazení barokní památky – sloupu Nejsvětější Trojice na seznam kulturního dědictví UNESCO. Malebné kamenné uličky, ve kterých se člověk ocitá jakoby ve středověku, ústí v Horní a Dolní náměstí, na kterých se odehrává hlavní program adventních trhů.

Vánoční trhy, Olomouc, Horní náměstí

Předvánoční atmosféra na Horním náměstí v Olomouci.

Klasické dřevěné stánky vystavěné právě pro tuto příležitost na obou zmíněných náměstích nabízejí kromě tradičního punče i nespočet pochutin jako pečené kaštany, bramboráky či uzeniny. Novinkou jsou norimberské speciality, včetně v česku originální nabídky norimberského punče, na kterou lákají pořadatelé.

Gospelové vánoce

Letošní trhy rovněž provází nabitý koncertní program, z něj nejočekávanější jsou Gospelové vánoce 2013 v podání sboru Nate Brown & Washington Gospel Singers z USA, kteří vystoupí na Horním náměstí 15. prosince, a to jedinkrát v rámci svého českého turné zcela zdarma. K dokreslení předvánoční atmosféry nesmí samozřejmě chybět kluziště, které se nachází na Dolním náměstí a vstup na něj je rovněž zadarmo.

Punčová sezona je v plném proudu, proto se na chvíli zastavte v koloběhu každodenních povinností a nasajte kousek z vánoční nálady právě třeba v Olomouci.

Zdroj všech fotografií: Zuzana Skříčilová, Generace 21

Zuzana Skříčilová

Zuzana Skříčilová

studentka práv a politologie, ve volném čase se věnuje cestování a fotografii

Zanechte komentář