sjezdovka

Vybrali jsme pro vás nejlepší lyžařské areály v Čechách!

Cestování / 20.12.2013

Zima se definitivně přihlásila o slovo a na mnoha místech začala očekávaná lyžařská sezona. Kam se vydat a jaké lyžařské areály jsou ty nejlepší?

Lyžařská sezona začala a mnoho areálů po celé České republice již vítá první návštěvníky. Jaký lyžařský areál ve vašem okolí je ovšem ten nejlepší? Připravili jsme pro vás výběr několika areálů, u kterých jsme porovnali nejen délku sjezdovek, ale i cenu. Kdo je vítězem, si můžete přečíst na následujících řádcích!

SK Jalovec – Českomoravská vrchovina

Základní informace:

Počet sjezdovek: 2
Délka nejdelší sjezdovky: 600 metrů
Cena: celodenní 390 Kč

Lyžařský areál Jalovec se nachází v oblasti Českomoravské vrchoviny, konkrétně v Křižanovské vrchovině poblíž obce Číchov. Pro své návštěvníky mají připravenou lyžařskou školu i školu jízdy na snowboardu se zkušenými instruktory. Vstříc vycházejí i svou otevírací dobou od pondělí do neděle.

SK Jalovec

Pohled na svah velkého vleku. Zdroj: facebook.com, SK Jalovec

Skiareál Špičák – Šumava

Základní informace:

Počet sjezdovek: 12
Délka nejdelší sjezdovky: 1 800 metrů
Cena: celodenní 580  Kč, mládež 385 Kč

Ski & Bike areál Špičák patří mezi nejoblíbenější střediska na Šumavě. Není se také čemu divit. Cena skipassu se pohybuje v docela příjemné cenové relaci. Pro své návštěvníky také připravili večerní lyžování, které probíhá od 18:30 každou středu, pátek a sobotu na sjezdovce Spodní šance. Samozřejmostí je lyžařská škola a půjčovna lyžařského vybavení.

SK Špičák

Pohled na sjezdovku číslo jedna. Zdroj: facebook.com, Ski&Bike Špičák

Skiareál Mariánky – Slavkovský les

Základní informace:

Počet sjezdovek: 3
Délka nejdelší sjezdovky: 1 000 metrů
Cena: celodenní 340 Kč a 380 Kč

Lyžařský areál Mariánky je svou polohou vhodný pro každého, kdo by si mezi lyžováním i rád odpočinul v Mariánských lázních. Samozřejmostí je opět půjčovna lyží a snowboardů. Velkým plusem tohoto lyžařského areálu je zajištění speciální autobusové dopravy, tzv. skibusu, který vás zaveze přímo pod sjezdovku. Nechybí ani nabídka večerního lyžování.

SK Mariánky, Skiareál Mariánky

Sjezdovky tohoto areálu vypadají opravdu lákavě! Zdroj: facebook.com, Skiareál Mariánky

Skiareál Přimda – Český les

Základní informace:

Počet sjezdovek: 2
Délka nejdelší sjezdovky: 500 metrů
Cena: celodenní 390 Kč

Areál Přimda je vhodný pro jakéhokoli nenáročného lyžaře. Nachází se zde totiž jen dva svahy, přičemž délka toho nejdelšího je půl kilometru. Ani tomuto areálu ovšem nechybí občerstvení a ski servis. A až vás lyžování omrzí, můžete se vydat do nedalekého plaveckého areálu.

Skiareál Klínovec – Krušné hory

Základní informace:

Počet sjezdovek: 16
Délka nejdelší sjezdovky: 2500 metrů
Cena: celodenní pro studenta 600 Kč

Moderní lyžařský areál Klínovec je díky své dobré dostupnosti pro lyžaře velmi atraktivní. Na rozloze 35 hektarů se nachází celkem 12 kilometrů tratí. K dispozici je mimo jiné také snowpark a samozřejmostí je půjčovna a servis lyžařského vybavení a občerstvovací zázemí s barovými deštníky. Kromě dopravy autem se nabízí rovněž využití skibusu.

Ski areál Klínovec

Klínovec je lyžařské centrum s mnoha sjezdovkami a dobrou dostupností. Zdroj: facebook.com, Skiareál Klínovec

Skiareál Jedlová – Lužické hory

Základní informace:

Počet sjezdovek: 3
Délka nejdelší sjezdovky: 2500 metrů
Cena: 10 jízd 200 Kč

Největším areálem Lužických hor s celkovou sjezdovou délkou pět kilometrů je lyžařský areál Jedlová. Přímo ke sjezdovce se můžete dostat skibusem a těšit se můžete na nově zrekonstruovaný areál s podmínkami vhodnými pro začátečníky i pokročilé.

Ski areál Jedlová

Sportovní areál Jedlová je to nejlepší z Lužických hor. Zdroj: facebook.com, Sportovní areál Jedlová

Skiareál Ještěd – Jizerské hory

Základní informace:

Počet sjezdovek: 11
Délka nejdelší sjezdovky: 2200 metrů
Cena: celodenní 590 Kč

Liberecký Ještěd patří mezi jedno z nejmodernějších lyžařských středisek u nás. Velkou výhodou je jeho snadná dostupnost, a to i libereckou městskou dopravou, leč zajištěn je samozřejmě i skibus. Sjezdovky jsou uzpůsobeny všem stupňům obtížnosti, a tak si v Liberci přijde na své každý. Velkým lákadlem je nejen vstupenka „Z lyží do aquaparku“, jejíž název je vševysvětlující, ale i noční lyžování. Samozřejmostí je restaurační zázemí.

Skiregion Rokytnice nad Jizerou – Krkonoše

Základní informace:

Počet sjezdovek: 21
Délka nejdelší sjezdovky: 3200 metrů
Cena: celodenní 620 Kč

Byť Rokytnice nad Jizerou nepatří mezi zahraničními turisty nejvyhledávanější krkonošské skiareály, pro nás je díky poměru délka sjezdovek – cena krkonošským hitem. Díky členitému terénu si tu svou sjezdovku najdou začátečníci, pokročilí i ti nejzdatnější. Velké plus dáváme i za šířku sjezdovek, která místy dosahuje až sta metrů. Skibus, půjčovny, servisy, občerstvení i snowpark je samozřejmostí.

Skiareál Rokztnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou je moderním krkonošským lyžařským areálem. Zdroj: facebook.com, Skiareál Rokytnice nad Jizerou – oficiální stránky

Skiareál Říčky – Orlické hory

Základní informace:

Počet sjezdovek: 6
Délka nejdelší sjezdovky: 1500 metrů
Cena: celodenní 490 Kč

Výhodná nadmořská výška a výhodná orientace sjezdovek činí z orlickohorských Říček kvalitní lyžařský areál. Součástí služeb je snowpark, skibus, restaurační zázemí, půjčovny i servisy. Nechcete-li čekat dlouhé minuty ve frontách, zkuste Orlické hory s modrými, červenými i černými sjezdovkami.

A kde si lyžařskou sezonu užijete vy? Máte nějaký oblíbený lyžařský areál, kde to stojí opravdu za to? Doporučte ho nám i našim čtenářům! Ve druhém díle se můžete těšit na výběr těch nejlepších lyžařský areálů na Moravě.

Spoluautorem článku je Eliška Marková.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, rob.brink

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentářVaše názory