Rozhovor s kadeřnicí Lucií Molnárovou!

Krása a móda / 30.1.2014

Zajímáte se o módu v širším slova smyslu? Pak do vašeho hledáčku jistě patří i vlasy. A právě o nich jsme si popovídali s Lucií Molnárovou.

Kadeřnice Lucie Molnárová se podílela například na přehlídkách Dreft Fashion Week i na nedávno zmiňovaném Projektu 310. Zeptali jsme se na několik otázek, které by mohly zajímat i vás.

Když jste začínala studovat tento obor, bylo Vaším cílem pracovat s modelkami a prestižními módními návrháři?

Vůbec ne, nikdo neví co bude, a už vůbec ne v patnácti letech. U odborných škol je to složité v tom, že se člověk ještě jako dítě musí rozhodnout, co bude celý život dělat. Někdy to vyjde a někdy ne. Samozřejmě jsem ráda, že jsem potkala lidi, bez kterých bych takové štěstí neměla, a miluju tuhle práci se zajímavými lidmi a ruch na přehlídkách. Pracovala jsem také na London Fashion Weeku a pravidelně pracuji i pro Designblok.

Lucie Molnárová češe modelky také pro obálky časopisů.

Lucie Molnárová češe modelky také pro obálky časopisů.
Zdroj: Lucie Molnárová

Zajímáte se o módu obecně nebo se zaměřujete výhradně na trendy ve střizích a vlasovém stylingu?

Samozřejmě nejdřív sleduji vše spojené s vlasy – střihy, účesy a co se děje na přehlídkách v Miláně a Paříži. Až pak jsou na řadě ostatní trendy v make-upu a oblečení.

Vaše jméno je dnes spjato s kadeřnictvím Toni&Guy, ale také s krátkým účesem, který nosíte. K takto krátkému střihu se odváží jen málokterá žena – jak jste se k němu dostala Vy?

Zhruba před rokem jsme jely s kolegyní na šest týdnů do Anglie do Akademie Toni&Guy. Hledali tam modelky na střih, tak jsem se nabídla a tam mě ostříhali hned dvakrát. Od té doby jsem už nevydržela nechat je dorůst.

Mluvila jste o Akademii Toni&Guy, jaké „vzdělávací“ akce jste tedy mimo střední školu absolvovala?

Vlastně jen střední učiliště a pak Toni&Guy Academy v Londýně. Mimo to jsou tu menší semináře o produktech, komunikaci, školení o účesech, střizích, barvách a podobně.

Jaké střihy či účesy Vás v posledních dnech oslovily?

Většinou mě oslovují účesy mladých lidí, více než hvězd a modelek, ale z té populární skupiny je to asi Miley Cyrus, hodně lidí ji dnes ve střihu kopíruje. Ona vlastně ukázala, že krátké vlasy může mít i slečna s odstátýma ušima. Jinak mě ale stále fascinují místo melírů silné pruhy ala zebra a špatně ostříhané krásné vlasy.

Ačkoli se trendy mění rychlostí blesku, Češky často zůstávají dlouhá léta nebo dokonce celý život u jednoho účesu. Snažíte se své klientky, popřípadě klienty, nasměrovat k nějakým novinkám a větší kreativitě?

Samozřejmě, ale většina lidí chce mít spíše praktický účes, takže je to těžší. Pak je na mně skloubit tu kreativní s praktickou částí. Každý je originál, tudíž by měl mít vlastní účes i střih.

„Učesat hladký culík může trvat i hodinu, aby byl perfektní.“
Zdroj: Lucie Molnárová

Baví Vás na přehlídkách tvořit výstřední věci, těžko nositelné v běžném životě?

Jak kdy, ale někdy ty na pohled snadné účesy jsou naopak těmi nejobtížnějšími. Já jsem pro jednoduchost a efektivitu. Někdy takový obyčejný hladký culík zabere až hodinu práce, aby byl opravdu perfektní.

Je něco, co Vás vedle kadeřnického řemesla hodně zajímá nebo ovlivňuje?

Ovlivňují mě zejména přátelé, čeští designéři a samozřejmě i zahraniční umělci. Navíc mě zajímá tanec a mezilidské vztahy.

A jaké pracovní příležitosti Vás čekají v nejbližší době?

Čeká mě práce, která mě baví, a doufám, že hodně akcí spojených s česáním plus nějaká focení.  A opět London Fashion Week!

A vy, milí čtenáři, jste kreativní a otevření novým trendům i v otázce střihů a účesů?

Zdroj perexové fotografie: toniandguy.cz

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář