Jak si užít Vánoce zn.: krásně

Krása a móda / 10.12.2013

Vánoce jsou už za dveřmi, zkuste se tedy na chvíli zastavit, nasát atmosféru, relaxovat a věnovat se jen samy sobě.

Přestože jsou Vánoce svátky klidu a míru, poslední dobou je většina z nás prožívá v permanentním stresu. Samozřejmě, všichni chceme mít dokonalé dárky, dokonale uklizený dům, dokonale napečené cukroví. Často nám ale předvánoční čas uteče mezi prsty a než se nadějeme, je už zase po svátcích. My vám přinášíme několik typů, jak si tento krásný čas hezky užít, relaxovat a věnovat čas i samy sobě.

Zastavte se!

Občas je těžké z předvánočního shonu na chvíli uniknout, věřte nám ale, že vám to skutečně prospěje. Naplánujte si tak mezi úklid a pečení lineckého také nějakou zkrášlovací proceduru jen pro vás! Potřebujete už nějakou dobu ke kadeřnici, ale prostě jste neměla čas? Nebo byste si před Vánoci chtěla zajít na manikúru a nechat si udělat krásné nehty na svátky? Tak neváhejte! Návštěva salonu vás totiž přivede na jiné myšlenky, můžete na chvíli relaxovat, a navíc být na svátky příjemně zkrášlena (co si budeme povídat, o Vánocích by neměl být vyzdobený jen byt, ale i vy!). Po načerpání nové energie se opět můžete s chutí pustit do všech úkolů!

Zajděte si ke kadeřnici nebo na manikuru. Zdroj:paulette-magazine.com

Zajděte si ke kadeřnici nebo na manikúru. Zdroj:paulette-magazine.com

Sněhové nehty

Pokud moc času nemáte, přesto byste ale chtěla nasát trochu více té vánoční atmosféry, zkuste si alespoň tematicky zkrášlit nehty! Třpytkové a glitrové laky jsou momentálně IN, především vám ale budou evokovat sněhové vločky a vánoční světýlka! Pro větší efekt použijte podkladový lak v bílé nebo světle béžové barvě – nehty tak budou vypadat uceleněji. Následně naneste třpytkový lak dle vašeho vkusu. Zvolit můžete klasicky stříbrný, skvělou volbou bude ale i zlatý či červený.

Nehty jako sněhové vločky. Zdroj: mariannan-costume.fi

Nehty jako sněhové vločky. Zdroj: mariannan-costume.fi

Dámská jízda

Pozvěte kamarádku či dvě a užijte si předvánoční čas spolu! Uvařte si domácí svařák, připravte nějaké dobroty (možná už i nějaké to cukroví) a k tomu všemu si pusťte vánoční písničky! Nemusí to být nutně koledy, skvělou alternativou jsou například songy z vánočních filmů nebo vás určitě potěší i vánoční album interpreta Michaela Bublé. Večer pak můžete zakončit jak jinak, než nějakým vánočním filmem, typicky například Láskou nebeskou!

Udělejte si vánoční den s kamarádkou. Zdroj: sxc.hu

Udělejte si vánoční den s kamarádkou. Zdroj: sxc.hu

Zklidněte mysl i tělo

sxc.hu

Důležitý je i odpočinek. Zdroj: sxc.hu

Po namáhavém vánočním úklidu může být člověk velmi unavený a vyčerpaný. Typické jsou i bolesti zad, a proto v tomto případě doporučujeme jediné. Masáž! Tato procedura vám opět nezabere mnoho času, ale postaví vás znovu na nohy a uleví vašemu tělu. Kdo by chtěl trávit svátky s bolestmi zad a kloubů?

Zkrášlovací den

Těsně před Vánoci si vyhraďte den (nebo alespoň odpoledne) jen pro vás a věnujte se samy sobě. Vaši blízcí totiž určitě ocení, když budete o svátcích krásná a svěží, a ne jako kdybyste právě uběhla vánoční maraton. Proto si dopřejte teplou koupel s vonnými svíčkami, proveďte pořádný peeling, abyste sedřela starou kůži, a pokožku pak vyživte tělovým krémem nebo olejem. Pozornost věnujte i svému obličeji a hýčkejte ho pleťovou maskou, aby byl zářivější. Následně proveďte manikúru a pedikúru a máte hotovo. Teď už si můžete nalít sklenku červeného, relaxovat a čekat na ten krásný den v roce.

Vyhraďte si den jen pro sebe a relaxujte. Zdroj: sxc.hu

Vyhraďte si den jen pro sebe a relaxujte. Zdroj: sxc.hu

Máte možnost před svátky relaxovat a mít čas jen samy pro sebe?

Zdroj perexové fotografie: good-wallpapers.com

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář