Horská dráha

Šílené atrakce, ze kterých tuhne krev v žilách

Cestování / 30.12.2013

Milovníci adrenalinu, pozor! Tento článek je určen zejména pro vás.

Každý si pod pojmem „adrenalinová atrakce“ představí něco jiného. Někdo má hrůzu už jen z řetízkového kolotoče, jiní si zase nenechají ujít příležitost vyzkoušet ty nejšílenější horské dráhy. Ovšem z následujících atrakcí budou mít respekt pravděpodobně i ti největší odvážlivci.

Kingda Ka, USA

Pro milovníky horských drah je Kingda Ka skutečnou lahůdkou. Nachází se v zábavním parku Six Flags Great Adventure v americkém státě New Jersey a byla otevřena v roce 2005. Její výška dosahuje 135 metrů a návštěvníci se po ní pohánějí neuvěřitelnou rychlostí až 205 kilometrů za hodinu!  Ovšem ještě neuvěřitelnější je doba, za kterou dosáhne vláček této rychlosti – necelé čtyři vteřiny.

Horská dráha Kingda Ka

Už při pohledu ze země se vám zamotá hlava…

Insanity, USA

Las Vegas je proslulé především svými kasiny a rušným nočním životem, ale najdeme zde i jednu dost „zajímavou“ atrakci. V centru města na Las Vegas Boulevard stojí budova Stratosphere Tower, která neslouží pouze jako vyhlídková věž. Na jejím vrcholu ve výšce 270 metrů je umístěna atrakce s celkem trefným názvem Insanity (Šílenství). Jedná se o obří kolotoč tvaru chobotnice, který se otáčí nad městem a vy tak máte možnost užít si Las Vegas z ptačí perspektivy. Otázkou je, zda při otáčení, jehož rychlost dosahuje téměř 70 kilometrů za hodinu, něco uvidíte.

Insanity v Las Vegas

Vychutnejte si Las Vegas z výšky.

Giant Drop, Austrálie

Za další atrakcí se musíme vydat k protinožcům do města Gold Coast. Zdejšímu zábavnímu parku Dreamworld dominuje věž Dreamworld Tower, která je domovem hned dvou atrakcí. Jednou z nich je právě Giant Drop, která simuluje volný pád z výšky 115 metrů rychlostí až 135 kilometrů v hodině. Sedadlo vyveze návštěvníky nahoru, kde se mohou na chvíli pokochat pohledem na krásy Austrálie. Po nějaké době se sedadlo uvolní a vy se již řítíte k zemi. Pád sice trvá jen několik vteřin, ovšem návštěvníci si jej pravděpodobně budou ještě dlouhou pamatovat.

Grand Canyon Swing, USA

Máte rádi houpačky? V tom případě pro vás bude Grand Canyon Swing to pravé. V zábavním parku Glenwood Caverns v americkém státě Colorado byla vybudována opravdu nevšední houpačka. Návštěvníci se zde mohou „pohoupat“ na strmém skalním útesu téměř 400 metrů nad řekou Colorado. Sám tvůrce vyzkoušel tuto houpačku jen jednou a řekl, že mu to bohatě stačilo. Milovníci šílených atrakcí se tedy zřejmě mají na co těšit.

Obří houpačka Grand Canyon Swing

Obří houpačka Grand Canyon Swing je skutečně jen pro odvážně.

A co vy? Troufli byste si vyzkoušet nějakou z atrakcí?

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj všech fotografií: foter.com

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentářVaše názory