Jak Vánoce ovlivňují naše vztahy?

Osobní rozvoj Vztahy / 22.12.2013

Jak moc ovlivňují vánoční svátky naše vztahy? Podívejme se na to z vícera úhlů pohledu! 

S poslední adventní nedělí vám přinášíme i poslední díl speciálního předvánočního seriálu. Tentokrát jsme se zaměřili na to, jak zasahuje prožívání Vánoc naše partnerské vztahy.

Vánoce jsou tady! Jste na ně připraveni? Už máte nakoupeny všechny dárky? Máte doma uklizeno? Každý z vás má svůj čas rozvržen jinak a z tohoto předpokladu také vyplývají dvě hlavní možnosti, jak Vánoce naše vztahy ovlivňují. Buď pozitivně, nebo negativně. Ale je tady i možnost, že na vás Vánoce nepůsobí, tedy pokud se bavíme o vašem partnerském vztahu.

Když nás Vánoce ovlivňují pozitivně

Usmívejte se! Zdroj: foter.com

Usmívejte se! Zdroj: foter.com

Tuto možnost by si asi přál každý. Proč? Protože většina párů, které Vánoce ovlivňují pozitivně, je pak velmi milá, přátelská a absolutně spokojená. A tohle by si opravdu přál asi každý v tom chaotickém čase Vánoc, no ne? Pokud tedy patříte k těm, kteří všechno mají rozvrženo podle svých možností a všechno stíháte tak, jak jste si naplánovali, pak jste šťastní lidé! A pokud si můžete dovolit dát si doma i tu skleničku vína, pustit si kvalitní film a odpočívat, tak vám gratulujeme. Na některé jednoduše Vánoce působí kladně, lidé na sebe jsou milejší, jsou křehčí a odkrývají své city i nejniternější pocity. Pak je to znát i na vztahu, zda jste na sebe usměvavější a chtěli byste tomu druhému dát všechno na světě, i modré z nebe.

Když nás Vánoce ovlivňují negativně

Bohužel se najdou ale i lidé, kteří na tom nejsou zrovna nejlépe a Vánoce jim k lepšímu životu nepomohou, spíše naopak. Máte dost práce, do toho všude hrají ty „pitomé“ koledy, obchody jsou plné vánočních ozdob, které vás naprosto iritují, a ty fronty, které musíte vystát kvůli mléku a rohlíkům, jsou šílené a vás vyvádí z míry. Jednoduše – jsou zde páry, které Vánoce spíše ovlivňují negativně a je to vidět i na jejich vzájemném vztahu. Bohužel. Partneři jsou na sebe protivní, nevrlí a mnohdy i agresivní. A proč? Protože nemají rádi ten shon, to spěchání a nedokážou to všechno vstřebat. A místem, kde emoce vybuchnou, je právě to, kde se člověk uvolní, takže doma. Na vztahu to je samozřejmě vše vidět. Místo toho, aby jeden podržel toho druhého a společně si udělali pěkný večer, se pohádají a přijde tichá domácnost.

Snažte se vyhýbat hádkám. Pokud se vám partner omluví, zkuste zakopat válečnou sekeru. Zdroj: foter.com

Snažte se vyhýbat hádkám. Pokud se vám partner omluví, zkuste zakopat válečnou sekeru. Zdroj: foter.com

Tipy pro všechny, jak zvládnout Vánoce:

• Myslete více na druhé.

• Odpočiňte si s partnerem.

• Jen tak si lehněte.

• Udělejte si bublinkovou koupel (nebo válku?).

• Zkuste vypnout.

• Běžte nakupovat společně s partnerem a podržte se, když vám nebude dobře.

• Usmívejte se na sebe i lidi kolem.

Vánoce? To jde mimo náš vztah

Svým způsobem je nejlepší možností to, když na vás Vánoce žádný vliv v rámci vztahu nemají. Chováte se přirozeně. Nic vás nevyvede jen tak z míry. Na druhou stranu se však můžete pozastavit nad tím, jaké by asi bylo, kdyby přišel přítel a dal vám jen tak každý den jednu růži, abyste měla originální adventní kalendář. Myslím, že tohle by se líbilo každé ženě. Navíc, i ta více vyzdvihovaná láska je příjemná, celková uvolněná nálada. Ta pravá vánoční nálada. Samozřejmě pokud se podíváme na ty, které Vánoce ovlivňují negativně, pak je tato možnost opravdu ideální a riziko rozchodu nebo velké hádky nehrozí o nic více než jindy během roku. Což je samozřejmě dobře, protože o Vánocích být sám? To musí být hodně nepříjemné.

A s kým a jak budete trávit Vánoce vy?

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář