DIY Vánoční dílna

Design / 9.12.2013

Zkuste letos pojmout vánoční výzdobu netradičně a sami se na ní podílejte! Inspirujte se DIY ozdobami a popusťte uzdu své fantazie.

A máme tady konečně prosinec, období, kdy nám Vánoce už klepou na dveře. Nákupní centra praskají ve švech, obchody se předhánějí ve slevách a zmatení zákazníci nevědí, kam dřív skočit. Nadešel čas na strojení stromečků, přípravu osvětlení oken či balkónů, vytahování vánočních ubrusů a prostírání a taky zapalování svíček a vonných tyčinek. Nyní se ale v klidu uvelebte a čtěte dál, protože vám přinášíme několik rad, jak se vyhnout nakupování vánoční výzdoby v přelidněných obchodech. Svolejte celou svou rodinu i přátelé a pusťte se společně do výroby vlastních vánočních ozdob. Upevníte tak nejenom vztahy, ale také si uvědomíte, díky své vánoční dílničce, že nadcházející svátky koneckonců nemusí vůbec nosit podtext stresového období.

Sláva průhledným baňkám

Vykřičme do světa tuto úžasnou zprávu, protože i když se nejedná o žádný převratný zrod nových dekorací, mnozí z nás vůbec netuší, že se něco takového mezi nás dostalo. Řeč je o obyčejných a praktických průhledných (plastových či skleněných) baňkách, které umožňují průchod kreativitě.

Nemusíte si klást žádné meze ani limity, baňku můžete zkrášlit jak zvenčí, tak i zevnitř. Po ruce byste měli mít především kvalitní, tekuté a čiré lepidlo, ať baňka v konečné fázi nevypadá příliš upatlaně. Bohužel víme, že taková rada se snadno píše, ale těžko se jí dá řídit, musíte se mít proto při lepení na pozoru a být velmi pečliví.

Ponořit baňku do třpytek zvládne každý, nebojte se toho. Zdroj: photl.com

Ponořit baňku do třpytek zvládne každý, nebojte se toho. Zdroj: photl.com

A začínáme tvořit

Na výzdobu vnější strany baňky se můžete inspirovat touto malou nabídkou, kterou jsme si pro vás připravili. Uvedené potřeby k aranžování jsou k dispozici v několika obchodech, které se zaměřují na výtvarnictví, a většina je také k dostání v papírnictví. Podle potřeby si k tvoření pořiďte:

  • Práškové glitry
  • Ozdobné peří
  • Řetězy s flitry
  • Rozbité CD
  • Barvy na sklo

Aplikace je poměrně jednoduchá a věřte nám, že je to ta nejzábavnější část. Máme pro vás několik tipů, kterými se můžete nechat inspirovat.

Třpytivá paráda

Chyťte baňku za vyčnívající konec a celou jí potřete nebo namočte do lepidla. Na řadě jsou potom práškové glitry, do kterých jednoduše baňku ponoříte nebo jí ve třpytkách „vyválíte“. Necháte chvilku zaschnout a ozdůbka je na světě!

Flitry, kam se podíváš

Pokud dáváte přednost trochu těžším variantám, můžete vyzkoušet podobnou výzdobu, ale místo třpytek, budete od vrchního vyčnívající konce baňky namotávat a zároveň lepit řetěz s flitry. Baňka už bude přitom namočená v lepidle, ovšem pozor na rychlé zasychání. Doporučujeme lepidlo nanášet po částech.

Pečlivost a trpělivost se vyplácí. Zdroj: glitternglue.com

Pečlivost a trpělivost se vyplácí. Zdroj: glitternglue.com

Vánoční disko koule

Využijte staré cédéčka a nastříhejte je na malé čtverečky (upozorňujeme, že ne každý typ CD disků, se dá dobře nastříhat, některé se můžou drolit). Opět se provede stejný postup s lepidlem jako v předchozích bodech a nastříhané kousky cédéčka jednoduše nalepíte jeden po druhém vedle sebe a vytvoříme tak krásnou a lesklou mozaiku.

Andělská pírka

Ozdobné peří vám moc práce nezabere. Nabízí se dvě varianty, ze kterých můžete vybírat. Buď si vyrobíte baňku podle předchozích návodů a pouze dekorativně nalepíte na baňku pár pírek, anebo si baňku olepíte peřím celou. Rozhodnutí necháme na vás.

Malujeme, kreslíme

S barvami na sklo si můžete pohrát a něco si na baňku namalovat podle vlastní představivosti. Symboly zimy a Vánoc jsou prosté a známe je všichni. Sněhové vločky, stromečky, sobi, hvězdy, sněhuláci. Pohrajte si se svou fantazií a tvořte.

Krása se může skrývat i v takové jednoduchosti. Zdroj: cremedelacraft.com

Krása se může skrývat i v takové jednoduchosti. Zdroj: cremedelacraft.com

Pro zkrášlení a zdokonalení vámi vyrobené baňky, můžete ještě nakonec přidat dovnitř na vyplnění prázdných a průhledných mezer perličkový řetěz, stuhy, kamínky, flitry nebo máte možnost se opět chopit lepidla a nalít ho trochu dovnitř baňky, kterou následně párkrát promnete v ruce, ať se lepidlo dostane do každého místečka. Rychle vezměte do ruky práškové glitry a vsypete je do baňky, kterou ještě jednou promnete v ruce, aby se třpytky nalepily rovnoměrně.

Nakonec se nezapomeňte pochválit za dobrou odvedenou práci a pověste si své baňky tak, aby byly co nejvíc na očích, protože právě tohle si váš výtvor zaslouží.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář