Literární výstavy, které byste si neměli nechat ujít

Literatura / 21.12.2012

Pořadatelé předpokládají, že konec světa nenastane a lákají i na leden. Vy však pro jistotu neponechávejte nic náhodě. Říká se: co kdyby…

Lexaurin na nervy, milí čtenáři

Nadšení literáti berou regály knih útokem. Sepisují seznamy přečtené a dosud nepřečetné literatury, hroutí se nad číslem, kolik knih jim ještě zbývá za život přečíst.

Inu, chce to zapít značnou dávku lexaurinu horkým čaje a vykašlat se stohy knih. Ty už totiž, dájmy a pánové, drazí literární nadšenci, (teď to asi zabolí) stejně přečíst nestihnete. Poděkujte Mayům, že zrovna Viewegh zůstane rozečten či Meyerová nenapíše další díl Twilight ságy…

Prášky a kniha Harry Potter

Nestihnete si po xté přečíst další díl Harryho Pottera? Zdroj: foter.com

Všechny knihy ze seznamu přečíst nestihnete, zajdětě proto alespoň potěšit vaše literární oko na výstavu

Signály z neznáma – český komiks 1922-2012 (Brno)

Výstavu mapující vývoj českého komiksu si můžete vychutnat v Brně od 25. září do 13. ledna (ovšem za předpokladu, že se Mayové sekli). Najdete ji v Domě umění města Brna.

11 světů: Současná česká ilustrace pro děti (Praha)

Muzeum hlavního města Prahy přináší výstavu věnovanou současným českým autorům ilustrací pro děti. Svá díla zde vystavují: David Böhm, Pavel Čech, Jiří Franta, Renáta Fučíková, Vendula Chalánková, Karel Jerie, Lucie Lomová, Galina Miklínová, Petr Nikl, Petr Šmalec a Vhrsti. Výstava probíhá od 28. listopadu do 24. února 2013.

Jiří Kolář & Béatrice Bizot: Korespondáž (Praha)

Výstava probíhá  od 7. prosince do 17. března 2013. Prohlédnout si ji můžete ve Veletržním paláci a těšit se můžete na soubor dosud nevystavovaných koláží Jiřího Koláře, které posílal Francouzce Béatrice Bizot oplátkou za její dopisy.

Přečíst všechny knihy do konce světa nejspíše nestihnete. Vyrazit však na  minimálně jednu ze tří jmenovaných výstav, by se vám do 22. prosince mohlo podařit.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

 

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentář