Pracovna podle Feng Shui je klíčem k efektivnosti

Design / 7.7.2016

Pomocí několika zásad můžete vylepšit svou práci a vše vám půjde od ruky. Navíc se vám bude pracovat příjemněji.

Obecné zásady Feng Shui platí samozřejmě i pro pracovnu. Důležité je z pracovního koutu odstranit všechny zbytečné věci a snažit se o co nejčistší prostředí.

Pokud máte možnost mít pracovnu jako samostatnou místnost, měla by být co nejdále od ložnice a mít svůj vlastní vchod. Jestliže pracujete v koutku, umístěte stůl a ostatní věci co nejdále od postele a dveří.

Přečtěte si také: Home office: Jak pohodlně pracovat v pantoflích?

Stůl a židle

Ideálně vybírejte stůl, který je oblý, tedy žádné hrany. Materiál a barvu vybírejte podle toho, co je vám příjemné. Jeho poloha by měla být spíše v prostoru, než aby byl přímo přiražený ke zdi. Neposazujte se zády ke dveřím. Okno mějte po levé straně, pokud to nejde, nahraďte ho zrcadlem. Židli si pořiďte kvalitní s vysokou opěrkou. Nad hlavu ani za sebe nedávejte police, které by rušily tok energie Čchi.

Pracovna Feng Shui

Stůl přiražený ke zdi není z hlediska Feng Shui úplně ideální. Zdroj: pexels.com

Doplňky

Každá věc má v pracovně své místo. Neodkládejte zde zbytečnosti a vše třiďte tam, kam patří. Pořiďte nebo si vyrobte pořadače, zorganizujte zásuvky. Vše uklízejte na své místo a kromě správného proudění energie budete vědět, co kde máte. Pokud chcete pracovní kout obohatit o přírodu, ideální je kaktus či bambus. Tyto rostliny zvládají přežívat a růst v podmínkách, které jsou těžké. Navíc vám přinesou štěstí. Dále volte spíše méně doplňků a takové, které uklidňují, jako je třeba akvárium.

Pracovna Feng Shui

Do pracovny vybírejte doplňky, které vás zklidní. Kromě sukulentů můžete zvolit i akvárium s rybičkami.
Zdroj: pexels.com

Když máte celou místnost…

Celou místnost rozdělte do několika zón. Oblast, která směřuje k jihu, je oblastí ohně. Nedávejte sem nic, co připomíná vodu. Takže žádné obrazy, které ji znázorňují, žádná modrá a ani zrcadlo. Směrem na východ je oblast dřeva, kam nedávejte nic, co připomíná oheň. Nedoporučuje se ani nic souvisejícího s kovem, který připomíná vodu. Té patří severní oblast. Sem je ideální dávat motivační plakáty, zarámované fotky z promoce, diplomy nebo cokoliv, co se týká vaší kariéry, tímto směrem byste se měli dívat, když sedíte u stolu.

Přečtěte si také: Zařiďte si ložnici podle Feng Shui

motivacni-plakaty

Motivační heesla, která vás posouvají dál, směřujte do severní části místnosti.
Zdroj: pixabay.com

Pomocí uspořádání Feng Shui se vám může pracovat daleko lépe. Práce bude kvalitnější, efektivnější a půjde vám rychleji. Pokud nemáte prostor k celkové změně, pomůže si opravdu hlavně uklidit stůl a uspořádat pracovní věci.

Zdroj úvodní fotografie: pexels.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář